Zawartość dodana przez resmiki
-
Kombi do 25-30tysiecy -lpg
Megane 2.0 Tce 180 albo 220. Fajnie się tym jeździ. Zabezpieczenie antykorozyjne dużo lepsze niż w Oplu. Silnik trwaly, zwawy i nie pije oleju [emoji846]. Ja mam wresje GT, twardszą i niższą i bardzo sobie chwale jazde tym autem. Nie wiem ile lat ma Twoj ojciec, ja 58. Wysłane z mojego SM-A566B przy użyciu Tapatalka
-
Nietypowe pytania dot. LPG
1. Utrudnienie o tyle, ze miejsce zajmują elementy instalacji, reduktor, filtry, przewody i moga utrudniac dostep do elementów silnika. 2. Moze są jakies czujniki gazu do zamontowania w garazu. Przy wyłączonym silniku elektrozawór na butli powinien odcinac całkowice wypływ gazu z butli. 3. Policz ile kosztuje Cie przejechanie 100 km na benzynie, ile na gazie, dolicz koszty montazu, przeglądów i wylicz po ilu km zwróci sie. Im wiekszy silnik tym szybciej zwaraca sie. W moim przypadku roznica w cenie paliwa na 100 km to jakies 40 zł (silnik 2.0T, po miescie), co po 10 tys. km daje 4 tys. zł, a instalacja kosztowała 3,5 tys. 4. Moga pozostac nawierty po dyszach w kolektorze, mozna zaslepic srubą, ewentualnie jakies otwory po mocowaniu reduktora, elektrozaworów itp. Inna sprawa to do jakiego silnika. Z wtryskiem posrednim to jest tak jak opisuję, z bezposrednim oszczednosci sa mniejsze, a instalacja droższa. Tu czas sie wydłuza, ale ewentualne wyliczenia niech poda ktos, kto ma z tym do czynienia.
-
Turbo do miasta
To co rok lub 7 tys. km. Częściej tez nie zaszkodzi. Ile wchodzi oleju do takiego silnika? Do mojego 5.4 L.
-
Turbo do miasta
Nie ma nic za darmo. Muł albo przyjemna jazda. Trzeba dobrać odpowiedni olej do warunków eksploatacji i zminimalizować ryzyko awarii. Mam 2.0T benzynowy i jak na razie mam wrażenie, że słabym ogniwem, które na mieście bardziej się zużywa jest skrzynia biegów. Edit: Przy takiej eksploatacji olej trzeba częściej zmieniać bo degraduje się szybciej. W swoim zmieniam co 7-8 tys.km. Leje 5W-30
-
Upierdliwość dużych kół
Mam teraz całosezonowe 225/40/18 i podobno fabrycznie twardsze zawieszenie bo to GT. Efekt jest taki, ze jak rano wyjezdzam z domu to czasem zastanawiam sie czy cos sie zepsuło, bo czuje kazdy kamyk i kazdą nierówność, kazdy dołek. Wyjezdzanie na krawęznik jest problemem. Mozna nie wyjezdzać ale ... jak jedzie karetka i trzeba zrobic korytarz to co? Nie mozna wyjezdzac pod małym katem bo felga sie rysuje. Rant na oponie do osłony felgi nie na wiele sie zdaje. Ta 18 to z tyłu, z przodu przystawiłem z boku zimówkę 205/55/16 bo w takie ide na zime, a na 18 wylądują letnie. Ide w zimowe bo mieszkam na górce, około 3km podjazdu i bywaja problemy zimą. Z tylu wydaje sie mniejsze koło, ale to tylko taka perspektywa.
-
Auto dla młodej kierowniczki.
Megane Grandtour 2.0 Tce, najlepiej Grandtour, bo jak się połozy tylne siedzenia to można się połozyć, nawet we dwoje, a 2.0 Tce bo ma odejście i można niechcianym "odejść".
-
Potrzebuję gniazdo do instalacji samochodowej.
Zdjęcie mu wyślij. Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka
-
Potrzebuję gniazdo do instalacji samochodowej.
Znajdz na aliexpress sklep handlujący złaczami do aut i zapytaj Chińczyka. Jak w Chinach nie dostaniesz to marne szanse....
-
Czym przykleić klosz do lampy (tylnej)?
Moze klej epoksydowy dwuskładnikowy. Ostatnio taki kupilem w Leroy Merlin. Jest przezroczysty i klei na kamień. Koszt ~13zł. Czas wiązania wstępnego 1h.
-
Samochody spalinowe… Czy ktos z Was jeszcze je kupuje?
Ad. 1 Tak, ja. Ad.2 Takie pytania na AK? Po pierwsze primo kazdy na AK będzie miał co najmniej dwa, nie licząc kampera. Jeden elektryczny do wjazdu do centrum, drugi spalinowy na trasę. Po drugie primo, podatek bedzie stanowił tak znikomą czesc dochodu akowicza, ze bedzie pomijalny. Ad. 3 Tak, co najmniej kolekcjonerzy i ja.
-
Gaźnik leje
Może pływak utonął? Przy czym nie chodzi mi tu o takiego sportowca, tylko taki mały baniaczek zlutowany, który jest w gaźniku. W dobie komputerów i wtryskiwaczy, to moze dla niektórych być wiedza tajemna.
-
Po uruchomieniu nie przełącza na gaz...
Może być zapowietrzony reduktor. Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka
-
Klocki hamulcowe - dam radę ???
Spoko. Są na tyle grube, ze jeszcze nie wypadną.
-
Niebieski dym z rury wydechowej - Seat III 1.2
1. Padł uszczelniacz zaworu- głowica do naprawy = silnik do remontu 2. Padł pierscien na tloku - tłok trzeba wyjąc = silnik do remontu 3. Padla UPG na kanale olejowym, glowica do zdjęcia = silnik do remontu jakby to powiedzieć... (na razie nie zagłebiamy się w owalizację cylindrów)
-
Montaż haka i zdjęcie kół ?
W moim aucie klucz do odkręcania nadkola zmieści się 4 razy bez zdejmowania koła.
-
Montaż haka i zdjęcie kół ?
Sam zakładalem hak w swoim aucie i nie bylo żadnej potrzeby zdejmowania kół. Dowałił serwis oponiarski kluczem udarowym podczas zmiany opon/kół.
-
Problem z katalizatorem?
Jeżeli sonda (sondy) mają cztery przewody, to sprawdziłbym czy grzałki w sondach są ok, po drugie styki na złączu od sond, wyczyścić i popsikać kontaktem. Przy słabym styku sonda może byc niedogrzana. Tak jak koledzy piszą sprawdzić wykresy pracy sond. Jezeli po 1300 km padł katalizator i do tego spadła moc, to jedyne co mi sie kojarzy do tego, ze rozleciał sie w srodku i przytkał. Wtedy przy wyższych obrotach będzie odczuwalny spadek mocy i w miare zatykania granica obrotów, kiedy spadek jest odczuwalny bedzie maleć. Jak sie rozleciał to moze się tłuc, zwłaszcza na wolnych obrotach. Jeżeli po skasowaniu błedu moc wraca, to spadek jest spowodowany trybem awaryjnym. Podstawa to diagnostyka sond - wykresy (w jakim zakresie pracują, czy nie stygną) + grzałki. Co sie dzieje kiedy podłaczysz się jakims ELM-em i skasujesz bład? Szybko pojawia sie znowu? ELM kosztuje kilka zł, a aplikacja na telefon ze sklepu Play i mozna kasować, no chyba ze masz iPhone to nie wiem.
-
dwa akumulatory w aucie
Dodatkowy akumulator musi mieć swoją osobną instalacje elektryczną. Ładowac go trzeba przez przekaźnik, który będzie go podłączał do instalacji samochodu, załączany napieciem np. ze swiateł mijania, które podczas jazdy musza być zapalone.
-
Problem z lpg
Wtryskiwacze. Miałem to samo. Czyszczenie ultradźwiękami niewiele pomogło, tylko wymiana. Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka
-
auto do 8000
Jestem pozytywnie zaskoczony Meganką. Z silnikiem 2.0 spełnia Twoje oczekiwania. Jestem mechanikiem amatorem. Ogarniam elektronikę w tym aucie, elektrykę (czujniki, instalacje podtlenku ;), szyberdach elektryczny, podnosniki szyb, swiatła, wycieraczki, zamki itp). Wymieniałem tarcze z przodu, z tyłu, klocki, przewody hamulcowe, kompletne wahacze przód. Moze nie brałbym się za silnik, za gruba robota. Na duzy plus zabezpieczenie antykorozyjne. Aktualnie 302 kkm (1.6L, 2004), silnik bez remontu, z tego polowa na podtlenku. Jak się go nie kręci wysoko, to pomiedzy wymianami na dwoje babka wrózyła, czy trzeba bedzie dolewac oleju (5W40). Ceny czesci dla przykladu, klocki przód 120, tyl 50, tarcza tył z łozyskami 200 (dobrymi lozyskami), wahacz przedni kompletny 180 (Renault OE), elektrozawór KZFR 250 (Renault OE), najdroższy rozrząd, z wymianą 1400. Z powazniejszych usterek to zatarty alternator i cieknąca chłodnica.
-
Ma ktoś doświadczenie z autami nieużywanymi w zimie ale trzymanymi na dworze?
Rodzice pewnego faceta mieli Seata kupionego chyba w 2001 r. Prawie nie jezdzony, z foliami na siedzeniach. Stal 20 lat w garazu.W tym roku ten facet chciał to auto przejac. Zawiozl je do mechanika na przeglad i uslyszal ze auta nie ma. Rozsypuje sie od korozji. Gdzies mialem fotki. Jak znajde to dodam pozniej. Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka
-
Zamiana 5-letniego EV
Era Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka
-
Jaram się.
My wszyscy za to płacimy. Nie ma nic za darmo. To jak w przypadku kredytów frankowych gdzie konsekwencją jest podniesienie cen usług banków. Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka
-
Elektryka
Ja bym odciął prąd wyłacznikiem głownym, pierwszym z lewej, sprawdził czy nie ma napiecia na tym do wymiany i wymieniał. Grzałka pomogła, dając duże obciążenie bo musi miec duzą moc zeby w miare szybko podgrzać wodę, ale gdyby były przewody dobrze dokręcone to nic by sie nie stało, chyba ze to usterka wewnatrz wyłącznika. Wyłacznik ma zatrzask do mocowania na szynie, obejrzyj nowy i bedziesz wiedział jak zdjąc stary. Jeżeli jednak nie czujesz sie w tym pewnie, to lepiej zleć to fachowcowi.
-
Elektryka
Mogł paść z powodu słabego dokręcenia przewodów. Wtedy na styku bezpiecznik-przewód tworzy sie zwiększona rezystancja, co przy duzym obciążeniu powoduje wydzielanie sie zwiększonej ilości ciepła według wzoru W= I^2*R*t, to powoduje pogorszenie sie styku i problem narasta az zacznie sie topić i palić. Wymieniłbym i po temacie.