-
Kombi do 25-30tysiecy -lpg
Megane 2.0 Tce 180 albo 220. Fajnie się tym jeździ. Zabezpieczenie antykorozyjne dużo lepsze niż w Oplu. Silnik trwaly, zwawy i nie pije oleju [emoji846]. Ja mam wresje GT, twardszą i niższą i bardzo sobie chwale jazde tym autem. Nie wiem ile lat ma Twoj ojciec, ja 58. Wysłane z mojego SM-A566B przy użyciu Tapatalka
-
resmiki obserwuje zawartość Kombi do 25-30tysiecy -lpg
-
Nietypowe pytania dot. LPG
1. Utrudnienie o tyle, ze miejsce zajmują elementy instalacji, reduktor, filtry, przewody i moga utrudniac dostep do elementów silnika. 2. Moze są jakies czujniki gazu do zamontowania w garazu. Przy wyłączonym silniku elektrozawór na butli powinien odcinac całkowice wypływ gazu z butli. 3. Policz ile kosztuje Cie przejechanie 100 km na benzynie, ile na gazie, dolicz koszty montazu, przeglądów i wylicz po ilu km zwróci sie. Im wiekszy silnik tym szybciej zwaraca sie. W moim przypadku roznica w cenie paliwa na 100 km to jakies 40 zł (silnik 2.0T, po miescie), co po 10 tys. km daje 4 tys. zł, a instalacja kosztowała 3,5 tys. 4. Moga pozostac nawierty po dyszach w kolektorze, mozna zaslepic srubą, ewentualnie jakies otwory po mocowaniu reduktora, elektrozaworów itp. Inna sprawa to do jakiego silnika. Z wtryskiem posrednim to jest tak jak opisuję, z bezposrednim oszczednosci sa mniejsze, a instalacja droższa. Tu czas sie wydłuza, ale ewentualne wyliczenia niech poda ktos, kto ma z tym do czynienia.
-
Turbo do miasta
To co rok lub 7 tys. km. Częściej tez nie zaszkodzi. Ile wchodzi oleju do takiego silnika? Do mojego 5.4 L.
-
Turbo do miasta
Nie ma nic za darmo. Muł albo przyjemna jazda. Trzeba dobrać odpowiedni olej do warunków eksploatacji i zminimalizować ryzyko awarii. Mam 2.0T benzynowy i jak na razie mam wrażenie, że słabym ogniwem, które na mieście bardziej się zużywa jest skrzynia biegów. Edit: Przy takiej eksploatacji olej trzeba częściej zmieniać bo degraduje się szybciej. W swoim zmieniam co 7-8 tys.km. Leje 5W-30
-
Upierdliwość dużych kół
Mam teraz całosezonowe 225/40/18 i podobno fabrycznie twardsze zawieszenie bo to GT. Efekt jest taki, ze jak rano wyjezdzam z domu to czasem zastanawiam sie czy cos sie zepsuło, bo czuje kazdy kamyk i kazdą nierówność, kazdy dołek. Wyjezdzanie na krawęznik jest problemem. Mozna nie wyjezdzać ale ... jak jedzie karetka i trzeba zrobic korytarz to co? Nie mozna wyjezdzac pod małym katem bo felga sie rysuje. Rant na oponie do osłony felgi nie na wiele sie zdaje. Ta 18 to z tyłu, z przodu przystawiłem z boku zimówkę 205/55/16 bo w takie ide na zime, a na 18 wylądują letnie. Ide w zimowe bo mieszkam na górce, około 3km podjazdu i bywaja problemy zimą. Z tylu wydaje sie mniejsze koło, ale to tylko taka perspektywa.
-
Auto dla młodej kierowniczki.
Megane Grandtour 2.0 Tce, najlepiej Grandtour, bo jak się połozy tylne siedzenia to można się połozyć, nawet we dwoje, a 2.0 Tce bo ma odejście i można niechcianym "odejść".
-
Potrzebuję gniazdo do instalacji samochodowej.
Zdjęcie mu wyślij. Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka
-
Potrzebuję gniazdo do instalacji samochodowej.
Znajdz na aliexpress sklep handlujący złaczami do aut i zapytaj Chińczyka. Jak w Chinach nie dostaniesz to marne szanse....
-
Czym przykleić klosz do lampy (tylnej)?
Moze klej epoksydowy dwuskładnikowy. Ostatnio taki kupilem w Leroy Merlin. Jest przezroczysty i klei na kamień. Koszt ~13zł. Czas wiązania wstępnego 1h.
-
Samochody spalinowe… Czy ktos z Was jeszcze je kupuje?
Ad. 1 Tak, ja. Ad.2 Takie pytania na AK? Po pierwsze primo kazdy na AK będzie miał co najmniej dwa, nie licząc kampera. Jeden elektryczny do wjazdu do centrum, drugi spalinowy na trasę. Po drugie primo, podatek bedzie stanowił tak znikomą czesc dochodu akowicza, ze bedzie pomijalny. Ad. 3 Tak, co najmniej kolekcjonerzy i ja.
-
Gaźnik leje
Może pływak utonął? Przy czym nie chodzi mi tu o takiego sportowca, tylko taki mały baniaczek zlutowany, który jest w gaźniku. W dobie komputerów i wtryskiwaczy, to moze dla niektórych być wiedza tajemna.
-
Po uruchomieniu nie przełącza na gaz...
Może być zapowietrzony reduktor. Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka
-
Klocki hamulcowe - dam radę ???
Spoko. Są na tyle grube, ze jeszcze nie wypadną.
-
Niebieski dym z rury wydechowej - Seat III 1.2
1. Padł uszczelniacz zaworu- głowica do naprawy = silnik do remontu 2. Padł pierscien na tloku - tłok trzeba wyjąc = silnik do remontu 3. Padla UPG na kanale olejowym, glowica do zdjęcia = silnik do remontu jakby to powiedzieć... (na razie nie zagłebiamy się w owalizację cylindrów)
-
Montaż haka i zdjęcie kół ?
W moim aucie klucz do odkręcania nadkola zmieści się 4 razy bez zdejmowania koła.