Skocz do zawartości

silnik CDTI w hondzie


dobromir

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam czy ktoś moze mi cos napisac o tym silniku? Chodzi o 1.7 CDTI w hondzie civic, mam ochotę

> taką kupić, ale kompletnie nic nie wiem o nim, chodzi mi o to czy są jakieś z nim problemy.

Stary oplowski silnik. Lubią padać turbiny. Poza tym oszczędny ok.gif Jak masz jakieś pytania wal na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik Isuzu.

Dość dynamiczna i ekonomiczna jednostka.

Niestety - zaniedbanie regularnych wymian oleju i dbania o turbinkę może się skończyć dość kosztowną naprawą.

Plusem jednak jest fakt, że w sprzedaży jest zestaw naprawczy do turbiny. Koszt to ok. 2 kpln - zamiast wywalenia ok. 7 klocków na zupełnie nową.

Jeśli chcesz kupić używane auto z tym silnikiem - zwróć uwagę, żeby miało regularny serwis.

Wtedy nie powinieneś mieć przykrych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik Isuzu.

> Dość dynamiczna i ekonomiczna jednostka.

> Niestety - zaniedbanie regularnych wymian oleju i dbania o turbinkę może się skończyć dość

> kosztowną naprawą.

> Plusem jednak jest fakt, że w sprzedaży jest zestaw naprawczy do turbiny. Koszt to ok. 2 kpln -

> zamiast wywalenia ok. 7 klocków na zupełnie nową.

> Jeśli chcesz kupić używane auto z tym silnikiem - zwróć uwagę, żeby miało regularny serwis.

> Wtedy nie powinieneś mieć przykrych niespodzianek.

Strasznie kosztowne są naprawy tego wynalazku, ale dzięki za wypowiedzi claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja śmigam od pól roku moją Haneczką z 02ri ma teraz przebieg 163tyś. Sprowadziłem ją od świrusa z bundesu, AUTKO baja spalanie to śmiech na sali. moja ma cosik podlubane w ustawieniach bo przyspieszenie jest poprostu bajeczne. Jak na razie się nic nie dzieje oczywiście autko od początku serwisowane tylko w Hondzie i ja również staram się nie oszczedzac na tańszych fitrach czy oleju. Co do kosztów to chyba nie jest aż tak strasznie, zreszta nie wiem bo jeszcze się nic nie zdażylo. Jak na razie mie nie zawiodła. I jest PIĘKNA serduszka.gif ale nie długo bede zmuszony ją sprzedać, taka sytuacja mi się klaruje więc moze cię zainteresuje. Jak co wbij na priv. Się pokfale zeby.GIF foto.

283831790-fotki012.jpg

Pozdrawiam Paweł

post-141397-14352508348882_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam przy okazji.

Kolega ma od dłuższego czasu problem z Civiciem i tym właśnie silnikiem a w zasadzie z turbosprężarką. wink.gif

Dopóki się porządnie nie rozgrzeje, po mocniejszym depnięciu gazu zapala się check engine i, w uproszczeniu, odłącza turbosprężarka. Czyli silnik kręci do 2krmp a potem nic...Dopiero po zgaszeniu i odczekaniu dłuższej chwili wszystko wraca co normy.

Wymieniany był czujnik ciśnienia doładowania ale to nic nie pomogło.

Szykować się na remont torbosprężarki?

Patrol - czy ten zestaw naprawczy jest ogólnodostępny czy poprzez ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytam przy okazji.

> Kolega ma od dłuższego czasu problem z Civiciem i tym właśnie silnikiem a w zasadzie z

> turbosprężarką.

> Dopóki się porządnie nie rozgrzeje, po mocniejszym depnięciu gazu zapala się check engine i, w

> uproszczeniu, odłącza turbosprężarka. Czyli silnik kręci do 2krmp a potem nic...Dopiero po

> zgaszeniu i odczekaniu dłuższej chwili wszystko wraca co normy.

> Wymieniany był czujnik ciśnienia doładowania ale to nic nie pomogło.

> Szykować się na remont torbosprężarki?

> Patrol - czy ten zestaw naprawczy jest ogólnodostępny czy poprzez ASO?

a tester co mowi ? , podobne objawy mielismy w oplu izuzu walniety był czujnik obrotow walu (halla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytam przy okazji.

> Kolega ma od dłuższego czasu problem z Civiciem i tym właśnie silnikiem a w zasadzie z

> turbosprężarką.

> Dopóki się porządnie nie rozgrzeje, po mocniejszym depnięciu gazu zapala się check engine i, w

> uproszczeniu, odłącza turbosprężarka. Czyli silnik kręci do 2krmp a potem nic...Dopiero po

> zgaszeniu i odczekaniu dłuższej chwili wszystko wraca co normy.

> Wymieniany był czujnik ciśnienia doładowania ale to nic nie pomogło.

> Szykować się na remont torbosprężarki?

> Patrol - czy ten zestaw naprawczy jest ogólnodostępny czy poprzez ASO?

Powinno pomóc wyjęcie turbosprężarki i czyszczenie jej. Bardzo popularny zabieg w tych silnikach ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. To nie jest wina TURBO zeby.GIF, Przyczyna jak ty mówisz nie dzieje się przez turbo tylko i pewnie będzie to bo to częsty przypadek ze węzyk podcisnienia turbo jest gdzieś spróchniały lub tez czujnik odpowiedzialny za własnie dawanie sygnału czy turbo ma podawać dalej wichure jest cześniety, Założe się że nawet na gorącym silniku kiedy kolega zgasi silnik i powtórnie go uruchomi turbo będzie działać i na biegu jałowym kręci się normalnie, a kiedy jedzie i wartość obrotów przekroczy 2tyś obr. to turbo zgaśnie.

Kiedys miałem coś podobnego z TDI w seacie IBIZA i okazało sie że wężyk od podcisnienia był próchno, i tez mechanicy cudowne opowieści mi wciskali, ze turbo padniete i że w ogóle silnik do remontu, a przypadekiem poprstu z nudów przgladałem kabelek po kablu i wyszło szydło z wora. Jak kupalem Haneczke to zaraz sprawdzałem czy tu tez nie bedzie jakiejś niespodzianki ale jest OK i fureczka smiga jak ta LALA.

Pozdrawiam MuleZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomialem dodać bo nie doczytałem do końca ze jak załączy sie kontrolka to faktycznie turbawa stoi na amen i będzie tak jak mówisz ze po dłuższym czasie wraca do normy, a pod kompa podlaczał bestie, Wykazywał jakies błedy???? Bo jeżeli nie to proponował bym jak się ta kontroleczka zaświeci podjechać na kompa do dobrego znachora zeby sprawdził gdzie leży błąd, Wiem ze czestym przypadkiem przy tych silnikach jest taki psikus ale zazwyczaj zimą, bo podobno silniki te nie znąsza niskich temperatór bo czegos tam te Hundy nie mają co maja inne turbo klekoty, jakiegos podgrzewacza paliwa czy cus takiego, Maja właśnie zimą zrobiła mi coś takiego ale pojechałem na kompa, podłaczyli i wyszło ze za duzy sygnal od turbo nie rozpoznany, Oczywiscie zosytalo to skasowane i do tej pory nic się nie dzieje. Ale objaw byl identyko jak w twoim opisie. Moim zdaniem to jaka ś pierdoła na pewno to nie turbo, przyczyny szukajcie gdzieś na czujniczkach lub jak wcześniej wspomiałem kablach , wężykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Była czyszczona przy okazji wymiany czujnika ciśnienia doładowania. Zero efektu.

u mnie, przy dokladnie takich samych efektach, tj pracy silnika Turbo Diesela jak Diesela wolnossacego, ASO orzeklo "przeladowywanie turbiny" - cokolwiek by to mialo oznaczac - co skutkowalo wymiana turbo na gwarancji ... o zlym stanie wezyka od podcisnienia nie bylo mowy ....

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie, przy dokladnie takich samych efektach, tj pracy silnika Turbo Diesela jak Diesela

> wolnossacego, ASO orzeklo "przeladowywanie turbiny" - cokolwiek by to mialo oznaczac - co

> skutkowalo wymiana turbo na gwarancji ... o zlym stanie wezyka od podcisnienia nie bylo mowy

> ....

No właśnie chłopak niedługo na nic nie dające rzeźbienie w gównie wyda więcej niż na rzeczony zestaw naprawczy. icon_rolleyes.gif

Czekam więc na Patrola, może coś podpowie.

Dzięki. wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta aluzja to do mnie ???? Że niby Wichura się wysypie bo się jedzie 200km/h ???? Co to za bzdura

> ????

Spróbuj się tak przejechać, jak nie wyskoczy błąd to znaczy że masz sprawne turbo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spróbuj się tak przejechać, jak nie wyskoczy błąd to znaczy że masz sprawne turbo

No nie chcę się kfalić ale nie raz tak śmigalem, bo tak się składa ze czesto moją Kochaną Mmusie odwiedzam w niemczech, jak wiadomo jak się przekroczy polskie drogi i dotknie sie BUNDES ASFALT to nie ma zlituj, I nie raz się smigało 200km/h ale jakos nic nie wyskoczyło, no moze czasmi jakiś idiota mnie wyprzedził.

Przypomnę tez że ten silnik co siedzi akura w CIVIC uwielbia wysokie obroty, Czasami nawet się zastanawiam czy to na pewno KLEKOT z WICHYRĄ, czy benzyna jaka.

To jeżeli nic nie wyskoczyło, to co mam Turbo do wymiany ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie chcę się kfalić ale nie raz tak śmigalem, bo tak się składa ze czesto moją Kochaną Mmusie

> odwiedzam w niemczech, jak wiadomo jak się przekroczy polskie drogi i dotknie sie BUNDES

> ASFALT to nie ma zlituj, I nie raz się smigało 200km/h ale jakos nic nie wyskoczyło, no moze

> czasmi jakiś idiota mnie wyprzedził.

> Przypomnę tez że ten silnik co siedzi akura w CIVIC uwielbia wysokie obroty, Czasami nawet się

> zastanawiam czy to na pewno KLEKOT z WICHYRĄ, czy benzyna jaka.

> To jeżeli nic nie wyskoczyło, to co mam Turbo do wymiany ???

Jeśli bład nie wyskakuje, to masz sprawną turbine.

P.S - czy Ty kiedykolwiek jeździłeś jakąkolwiek hondą z vtec ? zlosnik.gif typu vti, type-r ? Bo o wysokich obrotach w dieslu to mocno przesadzasz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli bład nie wyskakuje, to masz sprawną turbine.

> P.S - czy Ty kiedykolwiek jeździłeś jakąkolwiek hondą z vtec ? typu vti, type-r ? Bo o wysokich

> obrotach w dieslu to mocno przesadzasz

Oczywiście że jeździłem, nie raz, ale źle mnie zrozumiano, Chdozi mi o wysokie obroty jak na DIESLA nie benzyniaka, Nie jexdzi się tym dieslem jak zwykłym TDi,czy innym, poprostu te hondy lubią wysokie obroty zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście że jeździłem, nie raz, ale źle mnie zrozumiano, Chdozi mi o wysokie obroty jak na DIESLA

> nie benzyniaka, Nie jexdzi się tym dieslem jak zwykłym TDi,czy innym, poprostu te hondy lubią

> wysokie obroty

Tym bardziej, że 1.7 CDTi to silnik Isuzu, a nie Hundy...... zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinien być dostępny.

> Jeśli sobie życzysz - za chwilkę się dowiem

Poproszę. smile.gif

Można w razie czego to u Was zdiagnozować i ewentualnie zrobić?

Daj mi proszę na priv jakieś ceny, chociaż circa about żebym wiedział co kumplowi przekazać.

Dzięki. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

> Witam czy ktoś moze mi cos napisac o tym silniku? Chodzi o 1.7 CDTI w hondzie civic, mam ochotę

> taką kupić, ale kompletnie nic nie wiem o nim, chodzi mi o to czy są jakieś z nim problemy.

Witam ja mam 4 miesiace ta Honde z tym silnikiem zrzera mi 2 setki oleju na 4 tys km a silnik na 1.5 tys obrotow zaczyna inaczej brzmiec a jak przekrocze do 2 tys obrotow to znowu normalnie prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam ja mam 4 miesiace ta Honde z tym silnikiem zrzera mi 2 setki oleju na 4 tys km

to nie zaden straszny wynik blush.gif

> a silnik na

> 1.5 tys obrotow zaczyna inaczej brzmiec a jak przekrocze do 2 tys obrotow to znowu normalnie

> prosze o pomoc

jak inaczej ? moze masz dziurawą rure wydechową ? 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.