Skocz do zawartości

wskaźnik temp cieczy chłodzącej - problem


ryba81

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, pojawił się w moim miśku problem z opadającą na 2-3 sekundy wskazówką temp cieczy chłodzącej.

Efekt taki występuje bez względu na porę dnia (czy po nocce, czy w ciągu dnia) takie opadanie występuje ze 3-4 razy, czasem po przejechaniu xx km, czasem podczas przejazdu przez tory tramwajowe.

Termostat obstawiam na dobry, może to jakiś czujnik temp. może jakieś zwarcie lub brak styku.

Macie jakieś pomysły? Gdzie szukać jakiegoś czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ogrzewanie działa normalnie, czy jeśli termostat byłby walnięty działało by ogrzewanie ?

poczytaj sobie wątek z linkiem od kolegi czerwosa, rózne objawy były i tak naprawdę już mnie chyba z tą wariacją wskazówki od temp nic nie zdziwi...

U mnie np był moment ze nie chciała sie panda grzać...temperatura niby w normie a w aucie wieje chłodem...później nagle temp wzrastała do parwie maximum...

niby objawy termostatu?

wystarszyło dolać troche płynu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poczytaj sobie wątek z linkiem od kolegi czerwosa, rózne objawy były i tak naprawdę już mnie chyba

> z tą wariacją wskazówki od temp nic nie zdziwi...

> U mnie np był moment ze nie chciała sie panda grzać...temperatura niby w normie a w aucie wieje

> chłodem...później nagle temp wzrastała do parwie maximum...

> niby objawy termostatu?

> wystarszyło dolać troche płynu ...

sprawdzę jutro jeszcze poziom płynu, spróbuje odpowietrzyć i zobaczę jak wtedy będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ogrzewanie działa normalnie, czy jeśli termostat byłby walnięty działało by ogrzewanie ?

przy takich wysokich temperaturach nie poczujesz zmniejszonej wydajnosci ogrzewania

termostat termostatem ale jak dla mnie za szybkie te dygniecia wskazowki - cos elektrycznie bym najpierw poszperal - czujnik temperatury

gdyby dygalo wolniej to pierwsze co to termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> występuje ze 3-4 razy, czasem po przejechaniu xx km, czasem podczas przejazdu przez tory

> tramwajowe.

> Termostat obstawiam na dobry, może to jakiś czujnik temp.

IMHO wyglada to na problem elektryczno-stykowy: czujnik, kabelki, styki hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom płynu na max, do czujnika na razie się nie dobiorę ze względu na umiejscowienie i brak czasu.

ps. niestety rozwiązanie praktyczne tego problemu muszę odłożyć na jakiś czas (ok. 2-3 tygodni) ze względu na jutrzejszy służbowy wyjazd - usuwanie skutków powodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.