Skocz do zawartości

Sposób na przebitą oponę


direct3d

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

Jako, że na moto śmigam od niedawna, zapomniałem o problemie przebitej opony, jak to miało miejsce w rowerach.

I tak: wracam z mototargu, nagle coś mnie podbiło, i zaczyna stukać. Sądziłem, że to w puszce obok, auta odjechały a tu nadal stuka - jaki czort ?!

Zatrzymuje się i patrze: niezły okaz, jakaś blaszka z uchwytem od breloczka - po wyprostowaniu elementów z 5 cm wystaje z opony i wali o błotnik. Przypadkowy przechodzień pokazuje mi drogę do warsztatu motocyklowego.

I tu zaczyna się niezły miting - w warsztacie nikogo nie ma - czekam, czekam .. przyjechali - opon nie łatają bo nie mają towaru. Wskazują wulkanizacje 24h, proponują dopompowanie opony, co czynią. Na moją prośbę diaksem przycinają z uśmiechem na ustach wystający element, twierdząc, że takiego okazu nie widzieli palacz.gifbiglaugh.gif

Traska ze 4 km, kupa świateł, niezły wyścig z czasem i jest wulkanizator ale mówią, że moto nie robią mlot.gif Dzwonię do mechanika mojego - odległość 8 km, mówi: Wpadaj - a ja jak dojadę rotfl.gif Pompujemy i jazda, tyle wykroczeń na raz w tygodniu nie robię. Zawijam się po 4 km w prawo i zarzuca mnie na zakręcie, mało zostało powietrza, więc pora na pompowanko waytogo.gif Po drodze zaliczam dwie stacje bez kompresora i jestem w domu.

Mechanior bierze szczypce i ... wyciąga z opony kluczyk od samochodu, kiwa, że dobry okaz się trafił zakrecony.gif

Meritum: Macie sprawdzony sposób na naprawę opony motocyklowej w trasie ?

Chodzi o jakiś zestawik ale oprócz standardowego wypełniacza do opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są niezłe zestawy wulkanizacyjne - zwykłe przebicie łata się w kilka minut i tak naprawdę to do wulkanizatora się nie trzeba z tym spieszyć (na odstatnim wyjeździe pod wchodnią granice przebiłem oponę quada i po takiej naprawie jeździłem na nim 4 dni po 100-150km/dziennie - nie stwierdziłem żeby powietrze schodziło).

Warto wziąć taki zestaw, który ma w default'cie naboje CO2 z adapterem - zajmuje to mało miejsca a po naprawie sam napompujesz oponę.

Cały taki zestaw zajmuje mniej miejsca niż popularna "bomba" (zwana też przekleństwem wulkanizatora - doczyścić po tym oponę jest ciężko) a jest wielorazowy.

Wyglada mniej więcej tak:

http://allegro.pl/item1064555626_zestaw_naprawczy_opon_kol_wulkanizator_klej_torba.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są niezłe zestawy wulkanizacyjne - zwykłe przebicie łata się w kilka minut i tak naprawdę to do

> wulkanizatora się nie trzeba z tym spieszyć (na odstatnim wyjeździe pod wchodnią granice

> przebiłem oponę quada i po takiej naprawie jeździłem na nim 4 dni po 100-150km/dziennie - nie

> stwierdziłem żeby powietrze schodziło).

> Warto wziąć taki zestaw, który ma w default'cie naboje CO2 z adapterem - zajmuje to mało miejsca a

> po naprawie sam napompujesz oponę.

> Cały taki zestaw zajmuje mniej miejsca niż popularna "bomba" (zwana też przekleństwem wulkanizatora

> - doczyścić po tym oponę jest ciężko) a jest wielorazowy.

> Wyglada mniej więcej tak:

> http://allegro.pl/item1064555626_zestaw_naprawczy_opon_kol_wulkanizator_klej_torba.html

Tylko ze to zadziala na kolach bezdentkowych.

Na forum Transalpa, byla akcja wiekszej ilosci zestawow do wulkanizacji

- lyzki,

- pompki

- kleje

- talk

- roznej wielkosci latki.

Ja sobie zakupilem zestaw 3 lyzki, kilkanascie latek, tubka kleju, talk i pompka ...fakt zajmuje wiecej miejsca ... ale moge sam zdjac kolo, opone, wyjac i zwulkanizowac detke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko ze to zadziala na kolach bezdentkowych.

> Na forum Transalpa, byla akcja wiekszej ilosci zestawow do wulkanizacji

> - lyzki,

> - pompki

> - kleje

> - talk

> - roznej wielkosci latki.

> Ja sobie zakupilem zestaw 3 lyzki, kilkanascie latek, tubka kleju, talk i pompka ...fakt zajmuje

> wiecej miejsca ... ale moge sam zdjac kolo, opone, wyjac i zwulkanizowac detke.

nie wszyscy maja detki ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.