Skocz do zawartości

Coś nie tak z turbiną Punto 2FL 1.3Mjet.


rafal0325

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,w autku mojej panny turbina zaczęła się włączać dopiero przy obrotach około 4tys. a powinna chyba przy1.7-2.0 dokładnie nie wiem.

W papierach od poprzedniego właściciela jest wzmianka że turbina byla regenerowana,samochod ma dopiero przejechane +-90tys/km(czy to oryginalny przebieg tego nie wiem).

Czy ktoś juz miał problemy z tą turbiną z takim małym przebiegiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.3mjet turbo to slaby punkt, niestety szybko siada, to po pierwsze. Zregenerowac turbine trzeba umiec, wiekszosc firm robi to byle jak. Jesli juz ona byla ruszana, to trzeba ja pozniej odpowiednio ustawic. Byc moze jest cos nie tak z podcisnieniowa regulacja lopatek, jesli T jest ze zmienna geometria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,w autku mojej panny turbina zaczęła się włączać dopiero przy obrotach około 4tys. a powinna

> chyba przy1.7-2.0 dokładnie nie wiem.

> W papierach od poprzedniego właściciela jest wzmianka że turbina byla regenerowana,samochod ma

> dopiero przejechane +-90tys/km(czy to oryginalny przebieg tego nie wiem).

> Czy ktoś juz miał problemy z tą turbiną z takim małym przebiegiem?

Zapraszam do Gliwic do "CINSOFT" ul. Skowrońskiego 26. Zdiagnozujemy i wymienimy jak trzeba będzie. Mamy części w bardzo dobrych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest zmiennej geometrii T takze raczej cos z sterowaniem T , moze zapiekly sie prowadnice lub zle steruje podcisnieniem , najlepiej odlaczyc waz podcisnienia i przysluchac sie , rozumiem ze auto muli do 4k obr ? Moze byc cos z przeplywka , moze egr... opcji sporo , blisko masz do Cinka wiec radze odwiedzic jego serwis ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze, ale to nie byly by takie objawy, a gdyby sie zacinal to pewnie wyskoczyl by blad.

oczywiscie ,ze nie ... przeciez przechodzilem przez to , obajwy sa podobne bo jeden mechanior mi wkrecal ze sterowanie T padlo , dopiero u znajomego sprawdzilismy podcisnienie T , bylo ok , potem zaslepilismy zawor egr i wtedy dopieor po ktoryms uruchomieniu wyskoczy blad , tak czy siak zaciecie/nie domykanie egr nie pokaze bledu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiscie ,ze nie ... przeciez przechodzilem przez to , obajwy sa podobne bo jeden mechanior mi

> wkrecal ze sterowanie T padlo , dopiero u znajomego sprawdzilismy podcisnienie T , bylo ok ,

> potem zaslepilismy zawor egr i wtedy dopieor po ktoryms uruchomieniu wyskoczy blad , tak czy

> siak zaciecie/nie domykanie egr nie pokaze bledu.

A wlasnie, ze pokazuje, ale nie zapala check'a. U mnie tak bylo, Marcin przy okazji wirusowania mi powiedzial, ze EGR mi sie zacinal, bylo to w kompie, moze w logach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wlasnie, ze pokazuje, ale nie zapala check'a. U mnie tak bylo, Marcin przy okazji wirusowania mi

> powiedzial, ze EGR mi sie zacinal, bylo to w kompie, moze w logach.

z logow oczywiscie ze wyczytasz jednak bledu nie bylo , podlaczalem sie pod kompa jak mialem zdechly egr wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiscie ,ze nie ... przeciez przechodzilem przez to , obajwy sa podobne bo jeden mechanior mi

> wkrecal ze sterowanie T padlo , dopiero u znajomego sprawdzilismy podcisnienie T , bylo ok ,

> potem zaslepilismy zawor egr i wtedy dopieor po ktoryms uruchomieniu wyskoczy blad , tak czy

> siak zaciecie/nie domykanie egr nie pokaze bledu.

I tu masz rację autko bylo podpięte pod kompa i nic nie wykazało,w poniedziałek punciak jedzie na kanał i może coś się wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.