Skocz do zawartości

[E70] Problem z czujnikami parkowania


pr0mil

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrzy ludzie, mam pytanie odnośnie czujników. Jeszcze 2 tygodnie temu działały. Najpierw wyświetlił się błąd lecz funkcjonowały poprawnie. Następnie po dłuższej trasie padły całkowicie. Nie mniej jednak dziwna sprawa, bo teraz nie wyskakuje żaden błąd. Normalnie wyświetla się ekran z zarysem pojazdu, ale czujniki nie odbierają przeszkód. Jedynie mruga na zielono światełko przy guziku od czujników - ale nie pamiętam czy tak było wcześniej.

Googlowałem, wiele osób mówiło aby się "wsłuchać" w czujki- powinny cykać. Ja tam nic nie słysze hmm.gif

Wyczytałem, że w poprzedniej generacji X5 były z nimi jakieś problemy - ktoś się orientuje czy problem również występuje w E70?

W razie gdyby padł jeden, czy trzeba wymieniać wszystkie?

Czy po podłączeniu pod komputer wyjdzie, który czujnik jest wadliwy? A może problem jest w jakimś sterowniku?

Nie oczekuje wróżenia z fusów, ale może ktoś akurat miał styczność z tematem i byłby uprzejmy podzielić się wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrzy ludzie, mam pytanie odnośnie czujników. Jeszcze 2 tygodnie temu działały. Najpierw

> wyświetlił się błąd lecz funkcjonowały poprawnie. Następnie po dłuższej trasie padły

> całkowicie. Nie mniej jednak dziwna sprawa, bo teraz nie wyskakuje żaden błąd. Normalnie

> wyświetla się ekran z zarysem pojazdu, ale czujniki nie odbierają przeszkód. Jedynie mruga na

> zielono światełko przy guziku od czujników - ale nie pamiętam czy tak było wcześniej.

> Googlowałem, wiele osób mówiło aby się "wsłuchać" w czujki- powinny cykać. Ja tam nic nie słysze

> Wyczytałem, że w poprzedniej generacji X5 były z nimi jakieś problemy - ktoś się orientuje czy

> problem również występuje w E70?

> W razie gdyby padł jeden, czy trzeba wymieniać wszystkie?

> Czy po podłączeniu pod komputer wyjdzie, który czujnik jest wadliwy? A może problem jest w jakimś

> sterowniku?

> Nie oczekuje wróżenia z fusów, ale może ktoś akurat miał styczność z tematem i byłby uprzejmy

> podzielić się wiedzą.

walniety albo czujnik abo wiazka, moduly rzadko padaja. Komputer pokaze ktory czujnik niebangla, ale trzeba sprawdzic czy to rzeczywiscie czujnik czy moze jednak wiazka (np. zamieniajac czujniki miejscami) ok.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki kurde rok po gwarancji i już coś zaczyna się dziać

Włącz asystenta parkowania i przysłuchaj się który czujnik nie działa. Gdy pracują prawidłowo słychać charakterystyczne cykanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie przysłuchiwałem się i żadnego cykania poza silnikiem nie słyszałem.

Silnik nie jest Ci do tego testu potrzebny, a "cykanie" słychać z naprawdę z niewielkiej odległosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sensie, że test mam zrobić na wyłączonym silniku?

Na pewno pozwoli Ci to lepiej usłyszeć który czujnik daje ciała.

> Wczoraj taki komunikat wyskoczył, wcześniej pojawiał się napis pod zarysem auta.

Te czujniki bardzo nie lubią soli i wilgoci, a że ostatnia zima była taka jaka była to problemy pojawiają się wcześniej niż zakładała by to fabryka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra, umówiłem się do serwisu bo ja tam nic nie słyszę.

Czyli to nie kwestia czujników tylko wiązki lub modułu.

No chyba, że w e70 uszkodzenie jednego czujnika powoduje generalne odłącznie wszystkich...

> Dzięki za podpowiedzi

Polecamy się na przyszłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No chyba, że w e70 uszkodzenie jednego czujnika powoduje generalne odłącznie wszystkich...

No chyba w e39 także uszkodzenie jednego czujnika powoduje wyłącznie wszystkich z danej strony ? Miałem taki przypadek, ze jeden tylny czujnik i automatycznie cały tył nie działał (moze one są polaczone jakos szeregowo ? wink.gif )

Tyle, ze u mnie widać było mechaniczne uszkodzenie.

Moznaby samemu sprawdzać który czujnik jest niesprawny (moze widać to na kompie diagnostycznym), ale przy E70 oczywiście że także zleciłbym to serwisowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No chyba w e39 także uszkodzenie jednego czujnika powoduje wyłącznie wszystkich z danej strony ?

No nie bałdzo. U mnie najpierw szlag trafił wiązkę, dokładnie jeden kabel od skrajnego lewego tył i poza tym, że komp morde darł że układ nie działa to fizycznie nie "cykał" tylko ten z uszkodzonym zasilaniem.

Dokładnie taki sam efekt miałem ostatnio jak strzelił czujnik sam w sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki już są sprawne. Przyczyną był wlot powietrza na hamulce - kratka wypadła z zaczepów i uszkodziła kabel czujnika. W wyniku drobnej stłuczki miałem wymieniany zderzak przedni. Ów kratki wlotu powietrza przychodzą osobno od zderzaka, gdyż są lakierowane. No niestety Panowie w ASO Misiak w Krakowie źle je zamontowali. Co śmieszne, lewa kratka wypadła z zacisków już po 2 tyg od naprawy. Sprawę zgłosiłem, a pracownik serwisu powiedział, że to zapewne moja wina bo podjechałem do czegoś za blisko. Teraz auto było w innym ASO - stwierdzono właśnie złe zamontowanie tych kratek. Mam pełną dokumentację, ciekawe czy Misiak zwróci za naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.