Skocz do zawartości

Radio się psuje? Dziwne zachowanie SONY CDX-GT200


PiQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od 2 tyg zauważyłem że radio jakby się resetowało. Tzn gra i nagle jest cisza i pojawia się "procedura" tak jak przy normalnym włączaniu radia i po chwili gra dalej. Pojawia się to zarówno na tunerze jak i podczas odtwarzania CD.....

"Resetowanie" nie załeży od stanu drogi......

Ustawienia radia się nie kasują

Instalacja radiowa standardowa nic nie zmieniane.... radio przez 4 lata działało bez problemów......

Gdzie szukać przyczyny takiego zachowania? Może gdzieś zasilanie się obluzowało czy co.... hmm.gif

A moze pomału już trzeba się rozglądać za nowym radiem? oslabiony.gif

a oto winowajca:

CDX_GT200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jak by się coś przegrzewało...

Wpierw sprawdziłbym czy nie ma jakiegoś zimnego lutu po rozebraniu radyjka.

Potem ewentualnie jakiś takiś twardy reset urządzenia jeśli producent coś takiego przewidział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Efekt jak by się coś przegrzewało...

> Wpierw sprawdziłbym czy nie ma jakiegoś zimnego lutu po rozebraniu radyjka.

> Potem ewentualnie jakiś takiś twardy reset urządzenia jeśli producent coś takiego przewidział.

No z tego co pamietam to jest od tylu mały guzik "RESET" Najpierw jego może wcisne a jak problem się będzie dalej pojawiał to posprawdzam luty i ewentualnie poprawie podejrzane..... w sumie nie pomyślałem o tym wink.gif dzięki za trop

PS. A czy radio powinno być ciepłe podczas używania? Tzn nie gorące ale reką wyczuwalnie minimalnie cieplejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinno być cieplutkie.

> U mnie jest można powiedzieć nawet gorące, ale nie wrzątkowate

nie no spokojnie ręką można dotykać z tyłu bardziej ciepłe (ta aluminiowa obudowa) z przodu dużo mniej

dzieki za info - w wolnej chwili zobacze co tam w radiu siedzi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie no spokojnie ręką można dotykać z tyłu bardziej ciepłe (ta aluminiowa obudowa) z przodu dużo

> mniej

To było u mnie smile.gif

Jak widać z podpisu użytkuje się trochę tego radyjka smile.gif

> dzieki za info - w wolnej chwili zobacze co tam w radiu siedzi

Proszę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem w JVC.

Winnymi były przewód zasilający i masowy radia, ich przekrój okazał się zbyt mały po dołożeniu do radia subwoofera - radio non stop się resetowało jak chciałem posłuchać sobie tylko troszkę głośniej wink.gif

No ale u Ciebie przez 4 lata nic nie było zmieniane.... niewiem.gif

Ale wiesz co ja bym zrobił na początek? smile.gif

Podłączył radio nowymi kablami bezpośrednio do aku, nawet możesz to zrobić bezpośrednio pod maską. Dzięki temu jedna teoria mogłaby zostać już obalona bardzo szybkim sposobem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale u Ciebie przez 4 lata nic nie było zmieniane....

> Ale wiesz co ja bym zrobił na początek?

> Podłączył radio nowymi kablami bezpośrednio do aku, nawet możesz to zrobić bezpośrednio pod maską.

> Dzięki temu jedna teoria mogłaby zostać już obalona bardzo szybkim sposobem

No wiesz ale niewykluczone ze we wtyczkach przy samym radiu sie cos nie poluzowalo..... moze styki zasniedziały......

Oki to też sprawdze waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.