Skocz do zawartości

Examiner - diagnoza?


delad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od prawie 2 miesiecy jestem posiadaczem Pandy 1.1. W ciagu ostatnich 2 tygodni 2 razy zdarzylo sie ze zgasła na wolnych obrotach i jakby troche szarpała przy ruszaniu. Do rownowagi sprowadzalo ją odłaczenie akumulatora na chwilę. Wczoraj zaświeciła się żółta kontrolka "check engin" i swieciła cały czas w czasie jazdy, nie pomagało tez odłaczanie akumulatora. ale samochód jeździł idealnie... Czytałem w archiwum na ten temat i przyczyny moga byc rózne - od niewinnego błedu do wymiany kompa...

Teraz pytanie: czy da się podłaczyć pande do examinera gdzieś poza ASO... tutaj mam na mysli jakiś warsztat który moze to zrobic taniej od ASO. Chodzi mi o to żeby dowiedzieć się co jest, a potem sie zastanawiac co dalej.

Chodzi o Kraków i okolice...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz pytanie: czy da się podłaczyć pande do examinera gdzieś poza ASO... tutaj mam na mysli jakiś

> warsztat który moze to zrobic taniej od ASO. Chodzi mi o to żeby dowiedzieć się co jest, a

> potem sie zastanawiac co dalej.

> Chodzi o Kraków i okolice...

> Pozdrawiam

jezeli chodzi o odczytanie bledu jaki siedzi to pierwszy lepszy zaklad to zrobi np ktorys z sieciowych stacji obslugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czytałem w archiwum na ten temat i przyczyny moga byc rózne - od

> niewinnego błedu do wymiany kompa...

Raczej chyba błąd , może jakiś czujnik z układu wtryskowego zafajdany , bądź paliwo chu....steczkowe i blędy od sondy lambda wywala. Spróbuj też wkręcić auto na wyższe obroty tzn okole 6 k obr , tak na chwile , żeby wypaliło wszystkie frendzle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Od prawie 2 miesiecy jestem posiadaczem Pandy 1.1. W ciagu ostatnich 2 tygodni 2 razy zdarzylo sie

> ze zgasła na wolnych obrotach i jakby troche szarpała przy ruszaniu. Do rownowagi sprowadzalo

> ją odłaczenie akumulatora na chwilę. Wczoraj zaświeciła się żółta kontrolka "check engin" i

> swieciła cały czas w czasie jazdy, nie pomagało tez odłaczanie akumulatora. ale samochód

> jeździł idealnie... Czytałem w archiwum na ten temat i przyczyny moga byc rózne - od

> niewinnego błedu do wymiany kompa...

> Teraz pytanie: czy da się podłaczyć pande do examinera gdzieś poza ASO... tutaj mam na mysli jakiś

> warsztat który moze to zrobic taniej od ASO. Chodzi mi o to żeby dowiedzieć się co jest, a

> potem sie zastanawiac co dalej.

> Chodzi o Kraków i okolice...

> Pozdrawiam

Zapraszam w weeken do Tarnowa podepniemy i zobaczymy co to za błąd ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i dzięki za sugestie i zaproszenia smile.gif

Trochę to trwało ale równoczesnie mam remont w mieszkanu i trudno się do kompa dostać ...

A z Pandą jest obecnie tak:

4 dni temu rano startując rano panda znów zaczęła gasnąć, a że po drodze do pracy mam ASO Fiata to "na gorąco" podjechałem i za "drobną" opłatą podpięto mnie na examiner. Pierwsza diagnoza: komp uszkodzony - examiner nie chce się z nim połączyć. Przestraszyłem się trochę, ale cos im tam dalej nie pasowało... zaczęli szukać, odpięli dwie wtyczki od góry kompa i się okazało że styki tej większej wtyczki są zaśniedziałe (zielony nalot). Przeczyścili konektory i wtyczke, przedmuchali kompresorem i podłaczyli. A tu zonk... immobiliser nie rozpoznaje kluczyka. Po ponownym wyjęciu i włączeniu wtyczki zaskoczył. Jak na razie jest OK.

Pytanie tylko jeszcze mam: czy po przekręceniu kluczyka oprócz oleju i akku powinna się palić ta żółta "check engine"? U mnie się ona swieci i gaśnie dopiero po odpaleniu silnika.

W sumie jestem zadowolony z tego ASO bo wygląda że rozwiązali problem (jak na razie jest OK). No i podeszli do tematu miło i uprzejmie, załatwili od ręki... i skutecznie.

Zastanawiam się czy sprawdzać co jakiś czas stan tych konektorów. Ktoś tam z Was zaglada czasami?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.