Skocz do zawartości

blos do sieny ?


Adamowski

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku witam wszystkich serdecznie.

To mój pierwszy post na tym kąciku.

Tak jak w temacie, posiadam fiata siene 1.4 z 97 r. z gazem, komp stag 50, reszta podzespołów firmy tomassetto ( nie wiem jak sie to dokładnie pisze ) i chciał bym usunąć silnik krokowy gazu i zamontować blosa tylko czy ktoś może mi doradzić czy to warte zachodu ? Jeżeli tak to czy musi być to blos firmy brc czy jakaś inna też będzie odpowiednia do instalacji mojego samochodu ?. No i najwarzniesze gdzie to zamontować, jakiś zaufany zakład w okolicach Bytomia Katowic ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początku witam wszystkich serdecznie.

> To mój pierwszy post na tym kąciku.

> Tak jak w temacie, posiadam fiata siene 1.4 z 97 r. z gazem, komp stag 50, reszta podzespołów firmy

> tomassetto ( nie wiem jak sie to dokładnie pisze ) i chciał bym usunąć silnik krokowy gazu i

> zamontować blosa tylko czy ktoś może mi doradzić czy to warte zachodu ? Jeżeli tak to czy musi

> być to blos firmy brc czy jakaś inna też będzie odpowiednia do instalacji mojego samochodu ?.

> No i najwarzniesze gdzie to zamontować, jakiś zaufany zakład w okolicach Bytomia Katowic ?

> Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam Adam

zaryzykuje stwierdzenie ze instalatrzy nie chetnie sie tego podejma a tymbardziej wyreguluja

blosy robi tylko brc

koszt duzy, korzyści moga byc

nie ma to jak sekwencja wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekwencję do tego silnika nie opłaca się wkładać, by współpracowała z silnikiem jak instalacja II generacji, ta z silnikiem krokowym. Więc uważam, że nie ma sensu. O Blosie trzeba sobie samemu poczytać i można to we własnym zakresie regulować, poprzez np podłączenie miernika elektrycznego do sondy lambda. Tylko koszt Blosa duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko koszt Blosa duży.

> Bilans z ewentualnymi korzyściami w jednopunkcie 1.4 może nie wypaść za dobrze.

Czyli nie pakować się w te koszta bo sam blos to w okolicach 400 zł + niewiadomo ile za robocizne. Troszkę czytałem o blosie, tylko właśnie zastanawia mnie czy to się w ogóle opłaca przy tym silniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie opłaca.

Nie pozostało mi nic innego jak tylko wszystkim podziękować za porady. Postanowiłem nie montować blosa, poprostu pojadę do jakieś zakładu który dokładnie przeglądnie moją instalację i powie co trzeba w niej zmienić/wymienić.

Pozdrawiam wszystkich ! Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.