Skocz do zawartości

Kategoria C


Chmielu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zrobienia kursu na kategorię C ale nie planuję jeździć zawodowo tylko potrzebuje to bardziej w obecnie wykonywanej pracy czyli czasem trzeba przewieść auto z pkt A do pkt B (bez ładunku, często same podwozia).

Czy wystarczy mi sam kurs na kategorię C + egzamin + ew wyrobienie karty kierowcy czy potrzebuję coś więcej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Przymierzam się do zrobienia kursu na kategorię C ale nie planuję jeździć zawodowo tylko potrzebuje

> to bardziej w obecnie wykonywanej pracy czyli czasem trzeba przewieść auto z pkt A do pkt B

> (bez ładunku, często same podwozia).

> Czy wystarczy mi sam kurs na kategorię C + egzamin + ew wyrobienie karty kierowcy czy potrzebuję

> coś więcej??

Tak psychotesty i kurs na przewóz rzeczy też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma juz czegos takiego - jest kwalifikacja wastepna za 7kzl lub wstepna przyspieszona za 3,5kzl

No tak ale ja nie będę jeździł zarobkowo w pełnym tego słowa znaczeniu. Żaden towar na pace tylko przewóz samego podwozia lub zabudowanego auta z pkt a do pkt b - to też muszę to robić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma juz czegos takiego - jest kwalifikacja wastepna za 7kzl lub wstepna przyspieszona za 3,5kzl

Czyli jak ktoś posiada kurs na przewóz rzeczy, to kwalifikacji nie potrzeba? Dawno nie w temacie jestem, w robocie nie potrzebuję, a mam na p.rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jak ktoś posiada kurs na przewóz rzeczy, to kwalifikacji nie potrzeba? Dawno nie w temacie

> jestem, w robocie nie potrzebuję, a mam na p.rzeczy.

skoro posiadas kurs na przewoz rzeczy to znaczy ze masz kat C z przed paru(parunastu lat)

a wtedy:

Quote:

SZKOLENIE OKRESOWE - prowadzone jest w formie kursu okresowego lub w formie cyklu zajęć. Obejmuje 35 godzin zajęć teoretycznych realizowanych odpowiednio dla prawa jazdy kategorii: D; D+E; D1 i D1+E oraz C; C+E: C1 i C1+E.

Szkolenie okresowe obejmuje:

* 21 godzin zajęć - w ramach modułów obowiązkowych szkolenia okresowego;

* 14 godzin zajęć - w ramach modułów szkolenia okresowego, wybranych odpowiednio dla poszczególnych grup kategorii prawa jazdy.

Rozdział 7a, art. 39B, pkt. 2:

Kierowca zobowiązany jest uzyskać kwalifikację wstępną, odpowiednio do pojazdu, którym zamierza wykonywać przewóz drogowy, w zakresie bloków programowych określonych odpowiednio do kategorii prawa jazdy:

1.

C1, C1+E, C, C+E

2.

D1, D1+E, D, D+E

Art. 3.1. Wymóg określony w art. 39A ust. 1 pkt 5 ustawy, o której mowa w art. 1, nie dotyczy osób posiadających prawo jazdy:

1.

kategorii D1, D1+E, D, D+E – wydane do dnia 10 września 2008 roku,

2.

kategorii C1, C1+E, C, C+E – wydane do dnia 10 września 2009 roku.

Kierowca wykonujący przewóz drogowy, o którym mowa w ust.1, jest obowiązany odbyć pierwsze szkolenie okresowe i uzyskać wymagany wpis do prawa jazdy w terminie do dnia:

1.

10 września 2009 roku – w przypadku uzyskania po raz pierwszy prawa jazdy kategorii D1 lub D w terminie do dnia 31 grudnia 1980 roku;

2.

10 września 2010 roku w przypadku uzyskania po raz pierwszy prawa jazdy:

*

kategorii C1 lub C do dnia 31 grudnia 1980 roku,

*

kategorii D1 lub D w terminie od dnia 1 stycznia 1981 roku do dnia 31 grudnia 1990 roku;

3.

10 września 2011 roku – w przypadku uzyskania po raz pierwszy prawa jazdy:

*

kategorii C1 lub C w terminie od dnia 1 stycznia 1981 roku do dnia 31 grudnia 1995 roku,

*

kategorii D1 lub D w terminie od dnia 1 stycznia 1991 roku do dnia 31 grudnia 2000 roku;

4.

10 września 2012 roku – w przypadku uzyskania po raz pierwszy prawa jazdy:

*

kategorii C1 lub C w terminie od dnia 1 stycznia 1996 roku do dnia 31 grudnia 2000 roku,

*

kategorii D1 lub D w terminie od dnia 1 stycznia 2001 roku do dnia 31 grudnia 2005 roku;

5.

10 września 2013 roku – w przypadku uzyskania po raz pierwszy prawa jazdy:

*

kategorii C1 lub C w terminie od dnia 1 stycznia 2001 roku do dnia 31 grudnia 2005 roku,

*

kategorii D1 lub D w terminie od dnia 1 stycznia 2006 roku do dnia 10 września 2008 roku;

6.

10 września 2014 roku – w przypadku uzyskania po raz pierwszy prawa jazdy kategorii C1 lub C w terminie od dnia 1 stycznia 2006 roku do dnia 10 września 2009 roku.

Kierowcy, o których mowa w ust. 1, obowiązani są po ukończeniu pierwszego szkolenia okresowego wykonać badania lekarskie i psychologiczne, o których mowa w ustawie określonej w art. 1, przed dniem uzyskania wpisu do prawa jazdy.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ok.gif Jednym słowem tragedia, kurs za kursem... ale z drugiej strony, chyba konieczne. Mam "C" od stycznia 2007, w wojsku nie wymagają nam żadnych szkoleń. Przewóz rzeczy jeszcze po starej cenie mam zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za odpowiedź Jednym słowem tragedia, kurs za kursem... ale z drugiej strony, chyba

> konieczne. Mam "C" od stycznia 2007, w wojsku nie wymagają nam żadnych szkoleń. Przewóz rzeczy

> jeszcze po starej cenie mam zrobione.

no to masz jeszcze z 3 lata wazne, a potem 35h ok 500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za odpowiedź Jednym słowem tragedia, kurs za kursem...

pieniazki smile.gif

jak Ktos tu napisal, musieli jakos zmniejszyc liczbe zawodowych kierowcow, gdy rozbujal sie bum transportowy. Popatrz jak w zeszlym roku byly oblegane szkoly jazdy, a teraz ciezarowki "L" stoja...

a z innej beczki, mam c, zrobilem kurs na przewoz rzeczy, teraz E do C i szkolenie okresowe? tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pieniazki

> jak Ktos tu napisal, musieli jakos zmniejszyc liczbe zawodowych kierowcow, gdy rozbujal sie bum

> transportowy. Popatrz jak w zeszlym roku byly oblegane szkoly jazdy, a teraz ciezarowki "L"

> stoja...

> a z innej beczki, mam c, zrobilem kurs na przewoz rzeczy, teraz E do C i szkolenie okresowe? tak?

E nie wplywa na szkolenie okresowe, okresowe musisz zrobic najpozniej wg terminow podnych w innym poscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się podepnę. Jest pojazd specjalny (wiertnica samobieżna na Unimogu) - zarejestrowane jest to jako samochód o DMC 4,5t. Jako że nie da się tym fizycznie przewozić żadnego ładunku - samo prawko C wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To się podepnę. Jest pojazd specjalny (wiertnica samobieżna na Unimogu) - zarejestrowane jest to

> jako samochód o DMC 4,5t. Jako że nie da się tym fizycznie przewozić żadnego ładunku - samo

> prawko C wystarczy?

Ciekawe pytanie, ale jedziesz tym na zarobek i w koncu wiziesz tą wiernice to jak złapie Cie inspekcja to dowali mandat za brak uprawnień.

Taka jest moja opinia, ale zawsze możesz zadzwonić do ITD i tam odpowiedzą na każde pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe pytanie, ale jedziesz tym na zarobek i w koncu wiziesz tą wiernice to jak złapie Cie

> inspekcja to dowali mandat za brak uprawnień.

> Taka jest moja opinia, ale zawsze możesz zadzwonić do ITD i tam odpowiedzą na każde pytanie.

Ja tą wiertnicę tak wiozę, jak np. wiezie się silnik w samochodzie wink.gif. To nie jest wiertnica kładziona na samochód, tylko jego część integralna - połączona konstrukcyjnie z samochodem. Nie ma możliwości zdjęcia wiertnicy bez rozcinania połączeń palnikiem -> zniszczenia albo carriera (auta), albo wiertnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.