Skocz do zawartości

Ciśnienie w oponach 155/65


FuRioN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakie bedzie najlepsze cisnienie w oponach 155/65/13, dodam ze opony sa na 5 calowych stalowkach. Chodzi mi o jazde po torze i do tej pory mialem 2.0 i auto "plywa". Przyczepnosc jest dosyc kiepska. Opony o ile to ma znaczenie to debica passio 2 (naprade miekka guma). Jakie cisnienie polecacie? Dodatkowo, mysle nad kupnem opon 175/50, wiec przy okazji jakie cisnienie bedzie najodpowiedniejsze do nich? Chodzi mi o pirelli p7f. Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie rady 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do swoich pompuję 2.0, - 2.1 i jest ok (felga też 5"), szybkie zakręty i nic nie ucieka (chyba, że to sa na prawdę szybkie zakręty 270751858-jezyk.gif)

BTW. kumpel ma passio 2 w punto i one chyba tak mają, że przy szybkich zakrętach trochę uciekają wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja do swoich pompuję 2.0, - 2.1 i jest ok (felga też 5"), szybkie zakręty i nic nie ucieka (chyba,

> że to sa na prawdę szybkie zakręty )

> BTW. kumpel ma passio 2 w punto i one chyba tak mają, że przy szybkich zakrętach trochę uciekają

Ale smigasz tak na codzien czy po gdzies po torze/ w jakims kjsie tak jezdziles i bylo ok? Bo roznica napewno jest 270751858-jezyk.gif Na codzien wszystko jest ok, ale na torze strasznie plywa, przez co kazde szybsze wejscie w zakret konczy sie na trawie no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale smigasz tak na codzien czy po gdzies po torze/ w jakims kjsie tak jezdziles i bylo ok? Bo

> roznica napewno jest Na codzien wszystko jest ok, ale na torze strasznie plywa, przez co

> kazde szybsze wejscie w zakret konczy sie na trawie

nie nie, nie jeżdżę w rajdach wink.gif tylko na codzień ale czasem mi się zdarza w miarę mocno deptać (jak na agenta) albo jeżdżę pośmigać po jakiś nieruchliwych drogach i nic nie ucieka, nie pływa - opona yokohama a.drive 155/65 ciśnienie 2.0 wink.gif

Wiem tylko tyle, że ta guma się trzyma lepiej od passio 2 u kumpla, więc może to wina opon a nie ciśnienia smile.gif

Choć jazda w rajach na pewno się różni od zwyczajnych szybkich zakrętów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie nie, nie jeżdżę w rajdach tylko na codzień ale czasem mi się zdarza w miarę mocno deptać (jak

> na agenta) albo jeżdżę pośmigać po jakiś nieruchliwych drogach i nic nie ucieka, nie pływa -

> opona yokohama a.drive 155/65 ciśnienie 2.0

> Wiem tylko tyle, że ta guma się trzyma lepiej od passio 2 u kumpla, więc może to wina opon a nie

> ciśnienia

> Choć jazda w rajach na pewno się różni od zwyczajnych szybkich zakrętów..

No to roznica napewno jest w jezdzie na codzien a w wyscigach zlosnik.gif Myslalem ze bedzie ok, bo czytalem ze to miekka guma i dobrze trzyma, ale coz. A w takim razie jakie cisnienie ladowac do opon 175/50? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale smigasz tak na codzien czy po gdzies po torze/ w jakims kjsie tak jezdziles i bylo ok? Bo

> roznica napewno jest Na codzien wszystko jest ok, ale na torze strasznie plywa, przez co

> kazde szybsze wejscie w zakret konczy sie na trawie

1. Z zakrętu to trzeba szybko wyjść a nie wejść w niego

2. 155/65 to nie jest najszczęśliwszy rozmiar opon do upalania. Nawet jak dmuchniesz 2.5 bara to się będzie podwijać.

3. kup, wysęp, znajdź, ukradnij grinser006.gif 165/55 (tylko nie pirelli!!!) albo 175/50, załóż na 5-5.5 cala i jedź. W zależności od warunków i osi różne ciśnienia.

4. jeśli zwiedzasz trawniki to jest kilka opcji:

-wjedź wolniej

-pojedź lepszym torem

-wjedź wolniej

-albo... pojedź lepszym torem.

cool.gif

I ćwicz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to roznica napewno jest w jezdzie na codzien a w wyscigach Myslalem ze bedzie ok, bo czytalem

> ze to miekka guma i dobrze trzyma, ale coz.

Miękka to ma być mieszanka a nie bok opony

> A w takim razie jakie cisnienie ladowac do opon

> 175/50?

od 1.3 do 2.5 w zależności od tego po czym i w jakich temperaturach jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czemu nie pirelli? Mozesz rozwinac? I jakie najleszpe beda opony w rozmiarze 165/55? I jakie

> cisnienie do nich ladowac? Powiedzmy temperatura 20 stopni C, suchy tor

bo pirelli w tym rozmiarze to p700z. Nie trzymają lepiej niż vivo.

temat opon 165/55 i 175/50 przerabiany milion razy tu i na towarzyskim. Szukaj.

Nankang, Yokohama, markgum, uniroyal, potenza, eagle touring... to tak na szybko. każda inna i do innego portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo pirelli w tym rozmiarze to p700z. Nie trzymają lepiej niż vivo.

> temat opon 165/55 i 175/50 przerabiany milion razy tu i na towarzyskim. Szukaj.

> Nankang, Yokohama, markgum, uniroyal, potenza, eagle touring... to tak na szybko. każda inna i do

> innego portfela.

Ja mam do kupienia opony pirelli ale nie p700z, tylko p7f. U wulkanizatora leza takie ze sporym bieznikiem i w calkiem dobrym stanie za 40 zl... Wiec troche mi ich szkoda. Ale jesli maja nie trzymac to chyba szkoda zachodu... (Chyba ze to p700z faktycznie nie trzyma a p7f juz sa ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam do kupienia opony pirelli ale nie p700z, tylko p7f. U

P7F jest strasznie szeroka, aut na niej sie bardzo słabo rozpędza, do tego wcale tak rewelacyjnie nei trzyma na suhym, a na mokrym na tej oponie jet dramat...jak za 40 pln/sztuka to do upalania jest okey, jakeis treningi itd, ale na zawody raczej bym jej nie polecał..

Tak jak Koyot pisał.. GY Eagle touring 165/55, albo Yoko A539 175/50, ewentualnei w tym rozmiarze jeszcze Fulda, ale na suche, bo na mokrym nie ma rewelacji...

Co do ciśnienia..musisz sobie dobrac takie jakei Tobei odpowiada, jedni pakują do Yoko 3 atmo z przodu, inni 1,7...kwestia tego co lubisz i czego oczekujesz od auta.... stoper, ciśnieniomierz i porównaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 40 zl mam komplet 4 opon zlosnik.gif Stad tak sie napalilem hehe.gif Ale skoro jeszcze gorzej sie napedza, to wole nawet tego nie probowac w cc900 oink.gif U mnie jest tylko taki problem, ze nie bardzo mam gdzie trenowac, a na samych zawodach testowac to troche lipa no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 9setkę z tego co widzę. P7F tak na prawdę mają szerokość 185 albo i więcej. Nie uciągniesz tej opony. Inna sprawa to te opony nie mają najlepszych opinii.

markgum/colway 165/55 będzie idealne dla ciebie jeśli jeździsz po torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz 9setkę z tego co widzę. P7F tak na prawdę mają szerokość 185 albo i więcej. Nie uciągniesz tej

> opony. Inna sprawa to te opony nie mają najlepszych opinii.

> markgum/colway 165/55 będzie idealne dla ciebie jeśli jeździsz po torze.

Sam myslalem nad markgumami, ale za cholere nie idzie takich dostac uzywanych, a nowe jednak przerastaja moje mozliwosci finansowe no.gif Ale nic. Trzeba bedzie sie uzbroic w cierpliwosc. Dzieki za rady 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam myslalem nad markgumami, ale za cholere nie idzie takich dostac uzywanych, a nowe jednak

> przerastaja moje mozliwosci finansowe Ale nic. Trzeba bedzie sie uzbroic w cierpliwosc.

> Dzieki za rady

używany slick to nie jest najszczęśliwsze wyjście. Z reguły jest niewiele tańszy niż nowy, może być przytarty w jednym miejscu albo z jednej strony ścięty. Poza tym nie polatasz na nim już tak długo jak na nówce i nie masz pewności jak długo i w jakich warunkach leżał. Slick ma być świeży, inaczej nie będzie trzymał tak dobrze. Miękka mieszanka bardzo szybko traci właściwości.

No chyba,m że trafisz za 50zł sztuka (w co wątpię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> używany slick to nie jest najszczęśliwsze wyjście. Z reguły jest niewiele tańszy niż nowy, może być

> przytarty w jednym miejscu albo z jednej strony ścięty. Poza tym nie polatasz na nim już tak

> długo jak na nówce i nie masz pewności jak długo i w jakich warunkach leżał. Slick ma być

> świeży, inaczej nie będzie trzymał tak dobrze. Miękka mieszanka bardzo szybko traci

> właściwości.

> No chyba,m że trafisz za 50zł sztuka (w co wątpię).

Nie no az tak dobrze nie ma zlosnik.gif Ostatnio widzialem za 350 zl komplet, ale poprosilem o lepsze fotki i w tym czasie slicki zeszly icon_eek.gif Wydawaly sie byc ok. Na stronie markguma taki komplet to 900 zl i obawiam sie ze jednak za duzo dla mnie. Chyba wole polatac na tych oponach co mam, chociaz bede musial pomyslec nad slickami ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intereuje cię mieszanka S2 (optymalna) albo nawet S3 (jeśli dużo okrążeń, ciepło i szorstki asfalt)

wyświetla mi się cena184,43 netto. Jesli masz ciotkę, wujka, sąsiada, który prowadzi firmę to wezmą na siebie i masz bez VATu.

Komplet- 740zł a zrobisz na tym 200km na ostro bez zająknięcia czyli na upartego (jeśli jeździsz niewiele) to cały sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> intereuje cię mieszanka S2 (optymalna) albo nawet S3 (jeśli dużo okrążeń, ciepło i szorstki asfalt)

> wyświetla mi się cena184,43 netto. Jesli masz ciotkę, wujka, sąsiada, który prowadzi firmę to wezmą

> na siebie i masz bez VATu.

> Komplet- 740zł a zrobisz na tym 200km na ostro bez zająknięcia czyli na upartego (jeśli jeździsz

> niewiele) to cały sezon.

To juz brzmi duzo lepiej ok.gif A np taki good year ? Tak na dobry poczatek... I tak dopiero zaczynam, narazie bardziej sie ucze, a np. w przyszlym sezonie komplet markgumow srednia mieszanka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To juz brzmi duzo lepiej A np taki good year ? Tak na dobry poczatek... I tak dopiero zaczynam,

> narazie bardziej sie ucze, a np. w przyszlym sezonie komplet markgumow srednia mieszanka?

na treningi jakiekolwiek śmietniki, które dostaniesz za darmo. może byc nawet vivo 155/65. Na zawody juz coś lepszego. GY eagle jest fajny, ale stary. Nawet jak ma mięcha sporo to nie będzie trzymał jak nówka opona. Fakt, że się nie wykłada tak mocno. Szukaj po okolicy, im świeższa opona tym lepiej.

zapytaj gościa z aukcji o DOT. coś mi się wydaje, że 3-cyfrowy będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja do swoich pompuję 2.0, - 2.1 i jest ok (felga też 5"), szybkie zakręty i nic nie ucieka (chyba,

> że to sa na prawdę szybkie zakręty )

> BTW. kumpel ma passio 2 w punto i one chyba tak mają, że przy szybkich zakrętach trochę uciekają

ok.gif mają tak bo na nich jeżdże i jak w ostry zakręt szybko wpadniesz to masz wrażenie jakby ci tylne koło z piastą miało wyrwac zaraz ,tak cie zamiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, jakie bedzie najlepsze cisnienie w oponach 155/65/13, dodam ze opony sa na 5 calowych

> stalowkach. Chodzi mi o jazde po torze i do tej pory mialem 2.0 i auto "plywa". Przyczepnosc

> jest dosyc kiepska. Opony o ile to ma znaczenie to debica passio 2 (naprade miekka guma).

> Jakie cisnienie polecacie? Dodatkowo, mysle nad kupnem opon 175/50, wiec przy okazji jakie

> cisnienie bedzie najodpowiedniejsze do nich? Chodzi mi o pirelli p7f. Pozdrawiam i dziekuje za

> wszystkie rady

Taka ogólna zasada będzie taka, że im mniej napompujesz tym możesz liczyć na lepszą przyczepność, ale auto będzie jeszcze bardziej gumowato zachowywało się w zakręcie.

Więc jedyna dobra rada to eksperymenty i to koniecznie z pomiarem czasu, bo po napompowaniu mocniej samochód zacznie się prowadzić pozornie lepiej, co wcale niekoniecznie da Ci lepszy czas.

Po protu każdy musi dla siebie znaleźć odpowiednią nastawę.

Ja mam opony 175 i na gładki asfalt pompuję nawet 1.7 z przodu i 1.4 z tyłu. To wydaje się dawać mi najlepsze czasy, pomimo że opona bardzo się podwija. Ale z kolei przy opuszczeniu trasy rosną szanse na przecięcie opony o felgę, albo spadnięcie jej.

Jadąc na rajd gdzie jeździ po kiepskich nawierzchniach pompuję 2.0/1.7.

Ale wydaje mi się że ciśnienie w oponach to jest jedna z bardziej indywidualnych nastaw które każdy kierowca robi pod siebie.

Znam ludzi którzy jeżdżą na 2.8/2.5 i mówią że im jeszcze zbyt miękko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.