Skocz do zawartości

Przebieg auta a interfejs diagnostyczny


hulajnoga10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio podpiąłem Pande pod komputer, użyłem programu FiatEcu Scan. W związku z tym mam do Was pytanie, czy stan licznika jest zapisywany w Body czy w liczniku? Jest w programie taka wartość jak odometer i pokazuje ona inny przebieg, nie zgodny ze stanem licznika. Jeśli ktoś w najbliższym czasie będzie podpinał interfejs niech sprawdzi czy zgadza mu się stan licznika z tą wartością. Jestem ciekawy czy pokaże prawidłowo. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odometr pokazuje trochę inny stan niż jest na liczniku. a przebieg zapisany jest i tu i tu, z tą różnica, że oszuści najczęściej zmieniają przebieg w licznikach, w body ponoć też już sie da, ale wymaga to dobrych fachmanów i odpowiedniego sprzętu, więc oszuści rzadko to jeszcze robią.

Koledze kiedyś chciałem zrobić dobrze i sprawdzić błędy w ECU - okazało się, że odometr pokazuje prawie 220 tys km, podczas gdy na liczniku było 150 tys.... niestety przy zakupie nie podpinał auta do kompa i padł ofiarą oszusta... taki lajf

Co do różnic - mi w stilo odometr pokazuje cos ok 144 tys, na liczniku jest niecałe 150 tys. i takie różnice sa jak najbardziej ok. Oczywiście im mniejszy przebieg tym różnice będą mniejsze, im większy - większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, ostatnio podpiąłem Pande pod komputer, użyłem programu FiatEcu Scan. W związku z tym mam do

> Was pytanie, czy stan licznika jest zapisywany w Body czy w liczniku? Jest w programie taka

> wartość jak odometer i pokazuje ona inny przebieg, nie zgodny ze stanem licznika. Jeśli ktoś w

> najbliższym czasie będzie podpinał interfejs niech sprawdzi czy zgadza mu się stan licznika z

> tą wartością. Jestem ciekawy czy pokaże prawidłowo. Dzięki!

Napisz jaką masz wersje tego FiatECUscan i jakim fejsem to robiłes i gdzie dokładnie jest odometer ja mam pełną scracowaną 2.1 a teraz najnowsza jest bodajrze 2.3.1

Tak jak poprzednik napisał 1 zapis to jest licznik 2 to body

Kabel do zmiany przebiegu licznika kosztuje 500zł na allegro, kabel do zmiany w liczniku i body kosztuje 800-900 .

Swego czasu z tego 2 bardziej fonkcjonalnego kabla chciałem sam zrobic fejsa oczywiscie do swojego urzytku bo akurat byłem na zmianie licznika na emotion i potrzebowałem zczytac z body i zapisac na liczniku ale moje krakowanie kabla zakonczyło się z momentem jak nikt nie chciał mi udostępnić wsadu z tego kabla...

ale temat jest dla mnie otwarty jakby coś smile.gif

Swoją drogą dobrze ze jest taki programik który odczytuje to i to i zawsze jest mniejsze prawdopodobieństwo ze ktoś nas ociu... przy zakupie bo tak jak poprzednik napisał większość zmienia przebieg tylko w tacho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.