Skocz do zawartości

Wycieraczki astra F problem


mizaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio wycieraczki zrobiły mi psikus.

podczas pracy wyłączyłem je, włączyłem ponownie, a tu nic.

Wysiadłem i ruszyłem ręką, ruszyły a później znowu się zatrzymały.

Jak ruszyłem jeszcze raz zaczęły chodzić i chodzą do tej pory, ale boje się, że coś się powoli kończy.

Co sprawdzić i gdzie szukać? styki w silniczku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacznij od przesmarowania całego mechanizmu, możliwe że to jednak silniczek pada, w najgorszym

> przypadku ślimak w silniczku.

Z moich doświadczeń mogę powiedzieć że najczęściej zacierają się ośki, na które montuje się ramiona wycieraczek. Żeby było śmieszniej takie rzeczy częściej zdarzają się latem. Uknułem nawet taką teorię, że to przez to, że w takie upały rzadziej korzysta się z wycieraczek i woda oraz sól z poprzednich pór roku może spokojnie robić swoje. Silnik i przekładnia przednich wycieraczek są schowane i nie wystawione na bezpośrednie działanie wody. Co innego w tylnej ... Tak czy inaczej jeszcze nie widziałem żeby był problem z przekładnią ślimakową. No ale ja w sumie niewiele widziałem.

Tak czy inaczej autor wątku musi wyjąć mechanizm zrewidować i zregenerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm sprawdzony, pozostaje silnik.

Pytanie, czy nie ma tam jakichś styków, które się wyrabiają, albo szczotki na komutatorze?

Ktoś ma doświadczenie z rozbieraniem silniczka?

Nie chciałbym go rozebrać na wieki wieków wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś ma doświadczenie z rozbieraniem silniczka?

> Nie chciałbym go rozebrać na wieki wieków

Da się rozebrać jedno i drugie, z tego co pamiętam tam są nity, ale można je śrubami zastąpić, czy jakoś tak. Jak będzie zjechany ślimak (u mnie tak było) to raczej nic już nie zrobisz.

PS

Teoretycznie mam jeszcze dwa rozebrane silniczki, jeden z padniętą przekładnią, drugi elektrycznie... Mogę je poszukać za 20.GIF, jesteś z kraka to byś sobie odebrał. zeby.GIF Ilu przewodowy masz silniczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na weekendzie się zabiorę za to to będę wiedział

Przy okazji muszę sprawdzić czemu mi odstaje plastik przy szybie, bo kiedyś go odkręcałem żeby zajrzeć do mechanizmu, i teraz mi odstaje, a co za tym idzie zalewa mi wodą filtr przeciwpyłkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak:

Rozebrałem mechanizm, chodził lekko, ale wyczyściłem i nasmarowałem. Silnik wydaje się ok. Plastik podszybia uszczelniłem silikonem, bo mi czasami zalewało filtr przeciwpyłkowy. Na razie jest ok, zobaczymy co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.