Skocz do zawartości

Opel omega 2.0 16v wyciek oleju z silnika


Artur1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z oplem omegą 2.0 16v problem polega na wycieku oleju z przodu silnika ,uszczelniacze na wale i wałkach silnika nówki ,potrzebuję jakieś zdjęcie widoku silnika po zdjęciu rozrządu ,lub porady gdzie szukać usterki mile widziana książka w pdf jak ktoś ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam problem z oplem omegą 2.0 16v problem polega na wycieku oleju z przodu silnika

> ,uszczelniacze na wale i wałkach silnika nówki ,potrzebuję jakieś zdjęcie widoku silnika po

> zdjęciu rozrządu ,lub porady gdzie szukać usterki mile widziana książka w pdf jak ktoś ma.

Jak z przodu to jest spora szansa ze leje sie spod pompy oleju.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam problem z oplem omegą 2.0 16v problem polega na wycieku oleju z przodu silnika

> ,uszczelniacze na wale i wałkach silnika nówki ,potrzebuję jakieś zdjęcie widoku silnika po

> zdjęciu rozrządu ,lub porady gdzie szukać usterki mile widziana książka w pdf jak ktoś ma.

stawiam na uszczelkę pod pompą oleju waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam problem z oplem omegą 2.0 16v problem polega na wycieku oleju z przodu silnika

> ,uszczelniacze na wale i wałkach silnika nówki ,potrzebuję jakieś zdjęcie widoku silnika po

> zdjęciu rozrządu ,lub porady gdzie szukać usterki mile widziana książka w pdf jak ktoś ma.

Co prawda z silnika X14XEL, ale w X20XEV bedzie niemal to samo (roznica bedzie wynikala z dodatkowej podstawy pod filtr oleju po lewej stronie pompy, mocowanie identyczne w obu przypadkach.

284011944-pompaoleju.jpg

Pozdrawiam

post-94197-1435250906965_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok dzięki biorę się za naprawę dopiero w sobotę zobaczymy po rozebraniu tego wszystkiego co jest .

jeśli to uszczelka pod pompą oleju to przygotuj sie na wydatki, bo do tego trzeba zwalac obydwie miski olejowe (jeśli masz dwuczęściową) a jednej uszczelek (bodajże do górnej aluminiowej) nie idzie dostac w zamiennikach a oryginał około 150 zł kosztuje

do demontażu misek trzeba też odkręcac cała trawersę przedniego zawieszenia bo inaczej miska nie wyjdzie z auta, a przy tym warto zaznaczyć jak była dokręcona do nadwozia bo zbieżność pójdzie w las...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli to uszczelka pod pompą oleju to przygotuj sie na wydatki, bo do tego trzeba zwalac obydwie

> miski olejowe (jeśli masz dwuczęściową) a jednej uszczelek (bodajże do górnej aluminiowej)

> nie idzie dostac w zamiennikach a oryginał około 150 zł kosztuje

> do demontażu misek trzeba też odkręcac cała trawersę przedniego zawieszenia bo inaczej miska nie

> wyjdzie z auta, a przy tym warto zaznaczyć jak była dokręcona do nadwozia bo zbieżność pójdzie

> w las...

A wyjdzie grinser006.gif trzeba wyjac prawa polos i obudowe lozyska dyfra, wtedy miska zsunie sie w dol, temat przerabiany niedawno, chcialem odkrecac zawieche ale sruby nie poszly.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wyjdzie trzeba wyjac prawa polos i obudowe lozyska dyfra, wtedy miska zsunie sie w dol, temat

> przerabiany niedawno, chcialem odkrecac zawieche ale sruby nie poszly.

> Pozdrawiam

łoj kolego ja mam troche w czubie dzisiaj ale jeszcze tyle to ogarniam,

co Ci da w Omedze (przypominam tył napęd) wyjęcie prawej półosi do wymiany uszczelki miski olejowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> łoj kolego ja mam troche w czubie dzisiaj ale jeszcze tyle to ogarniam,

> co Ci da w Omedze (przypominam tył napęd) wyjęcie prawej półosi do wymiany uszczelki miski

> olejowej?

Sorki, jakos mi sie usralo ze o vectre chodzi, w takim razie masz 100% racji, a ja pisze przez sen grinser006.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.