Skocz do zawartości

Dołożenie klimy w Pandzie


krzychook

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie smile.gif

Z racji tego, że siostra mojej serce.gif pozazdrościła mi w Hyundaiu klimatyzacji stwierdziła, że zainwestuje w swoją Pandę i założy klimę.

Ja osobiście jej to odradzam, bo:

auto z 2004 wiec wartosc ok 10-12k PLN

wersja bida, bo 1.1, a z dodatków ABS i poducha.

roczny przebieg ma na poziomie 7k km...

A teraz meritum.

Nie ma pojęcia jak z wiązkami w tej wersji (była przerabiana z VAN`a)

Szukanie części - chłodnica, sprężarka, wiązki, nie wiem czy nei koła pasowe, pasek, włącznik itp...

Koszt samych części używek to pewnie ok 1-1.5k i spokojnie drugie tyle na robocizne.

Więc dokładać 25% wartości auta to tak troche nie bardzo (takie jest moje zdanie).

A jakie jest Wasze zdanie?

I jak kosztowo oceniacie taką operację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie

> Z racji tego, że siostra mojej pozazdrościła mi w Hyundaiu klimatyzacji stwierdziła, że

> zainwestuje w swoją Pandę i założy klimę.

> Ja osobiście jej to odradzam, bo:

> auto z 2004 wiec wartosc ok 10-12k PLN

> wersja bida, bo 1.1, a z dodatków ABS i poducha.

> roczny przebieg ma na poziomie 7k km...

> A teraz meritum.

> Nie ma pojęcia jak z wiązkami w tej wersji (była przerabiana z VAN`a)

> Szukanie części - chłodnica, sprężarka, wiązki, nie wiem czy nei koła pasowe, pasek, włącznik

> itp...

> Koszt samych części używek to pewnie ok 1-1.5k i spokojnie drugie tyle na robocizne.

> Więc dokładać 25% wartości auta to tak troche nie bardzo (takie jest moje zdanie).

> A jakie jest Wasze zdanie?

> I jak kosztowo oceniacie taką operację.

> Pozdrawiam

było zlosnik.gif

generalnie sporo to kosztuje, chyba lepiej kupić inne z klima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> było

Przejrzałem posty z ostatnie roku i było tylko jedno info o koledze, który sie przymierza na wiosne i nic więcej...

Ale może nie potrafię szukać wink.gif

>generalnie sporo to kosztuje, chyba lepiej kupić inne z klima

No, że sporo kosztuje to ja wiem...

A na zmianie auta chwilowo ją nie stać, a ten samochód ma od nowości i z przebiegiem 55k km zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, że sporo kosztuje to ja wiem...

> A na zmianie auta chwilowo ją nie stać, a ten samochód ma od nowości i z przebiegiem 55k km

skoro jest przyszykowana na dolozenie klimy to chyba liczy sie z kosztami ok 2,5 kzl

jezeli ma takie pieniazki w zapasie to sprzedac te pande ktora ma ikupic druga z klima - jak sie poszuka to sie wyszpera sztuke warta uwagi i mysle ze ta kupka przeznaczona na dolozenie klimy w zupelnosci straczy na to by kupka plus kasa ze sprzedania obecnej pandy straczyla na taki sam rocznik ale z klima a moze i ogolnie z lepszym wypasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zmierza sprzedawać pandy a przebieg 55tys i ma do wydania luźne 3000zł bym inwestował. Panda to trwały i wierny samochód, jak widać praktycznie nic poważniejszego sie nie dzieje nawet przy wiekszych przebiegach. Tym bardziej, że autko swoje i wiadomo jak uzytkowanie, sprzedasz tą pandę kupisz inna z klima i sie okaże ze była klepana z 3 innych albo będzie miała wady ukryte. Takie jest moje zdanie ok.gif

tez mam w pandzie nakulane 130tys km i pewnie bym sprzedał dołozył i kupił młodsza ale czy jest sens? Skoro wiem co w mojej pandzie było wymieniane, jak była jeżdzona i jestem jej pewny ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też proponowano sprzedaż obecnego activa i kupic dynamita... ale znam ten ból sprzedaży auta nowego i zgadzam się z tym co napisał wolfi o tych składakach z 3 aut.

Ogólnie sprawa ma się tak, że mam 2 wyjscia

a) skołować spis cześci + numery katalogowe > załatwić części > jechać z tym tu http://www.autoklimatyzacja.com.pl/?page=kontakt (chcą po 1700zł za montaż) a montaz+czesci od nich to 8000zł czerwona.gif

b)Aso w Zabrzu 3800zł całość były by 2 albo 3 pandy do zrobienia wiec musiał by ten cham z ASO zejsc fest z ceną.

Narazie utchnołem na spisie czesci i stoje od 2-3tyg passed_out.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> b)Aso w Zabrzu 3800zł całość były by 2 albo 3 pandy do zrobienia wiec musiał by ten cham z ASO

> zejsc fest z ceną.

Nie mozesz w innym ASO sie zorientowac? Moze opłącało by Ci sie podjechac gdzie indziej jeszcze? Ja bym na twoim miejscu podzownił, przeciez tych ASO w okolicy macie od groma ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi też proponowano sprzedaż obecnego activa i kupic dynamita... ale znam ten ból sprzedaży auta

> nowego i zgadzam się z tym co napisał wolfi o tych składakach z 3 aut.

> Ogólnie sprawa ma się tak, że mam 2 wyjscia

> a) skołować spis cześci + numery katalogowe

> b)Aso w Zabrzu 3800zł całość były by 2 albo 3 pandy do zrobienia wiec musiał by ten cham z ASO

> zejsc fest z ceną.

> Narazie utchnołem na spisie czesci i stoje od 2-3tyg

jak masz jeszcze czas i chęci to zadzwoń tu aso w chrzanowie

polecał je na forum jeden kolega z chrzanowa - ponoć mają mieć tanio hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.