Skocz do zawartości

AUTO a właściwie bardziej skrzynia automatyczna jaka


Parowoz

Rekomendowane odpowiedzi

> Ja bym i tak wolał najgorszy automat niż manuala, ale ja już dziwak i zgred jestem.

hehe.gif Na pewno w normalnych, nudnych autach klas B, C, D itd. powinny dominowac automaty chociaz to uposledza kierowcow. Ale manual jest niezastapiony w fajnych autach typu roadster, ambitne 4x4 czy w autach, ktore nie wiedza co to kraweznik.

> C4 Picasso chyba tylko duzy

> diesel

Jakas 6-ka, ale z tego co pamietam jak siedzialem w 2.0 HDi (Picasso) to byl malutki wybierak a'la 7-er i lopatki F1. Dla mnie to zautomatyzowany manual.

4 A/T widze w C4 1.6. ok.gif

> Mazda 5 2.0

Nieee...a szkoda bo to moje ukochane - jedno z - autko. Tylko wersja USA.

> również oferowany w Octavii, 6 A/T hydraulik pod nazwą Tiptronic, jeśli dobrze pamiętam

> wiam.

Mhm...no to fajny, fajny, ale dziwi, ze 6-ka...jak na klase auta. ok.gif

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ja wiem... nie słychać jakoś szerzej żeby się mocno sypało, poza multitronikiem w Audi.

I CVT w Micrze 1.0. Ogolnie jest opinia, ze ciezej znalezc speca od CVT niz od normalnych automatow. Podobnie z cenami. niewiem.gif

Ja mam spore doswiadczenie z CVT...w skuterach. Genialnie proste rozwiazanie wazniak.gif

> Oczywiście nie liczę na żywotność taką jak w starych mercedesach, gdzie klasyczny 4-biegowy

> hydraulik bez żadnej elektroniki mógł i milion km przejechać bezawaryjne

Mnie gosc w salonie powiedzial tak odnosnie A/T w Swifcie: Naprawa tych skrzyn nie jest przewidziana, ma wytrzymac 400.000 km i wymiana. crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podpowiedzcie bo cały czas to jest największy dylemat.

> Autko ma głównie użytkować żona ale i ma być autem na rodzine wakacje i wyjazdy weekendowe.

> Jako że musi być w automacie i cenie max 100tyś(nowe) podrzuccie jakie auta mają najlepszy automat

> i przy jakim silniku(benzyna czy ropka)

najtrwalsze male automaty sa japonskeij firmy aisin

ale co ci z trwalego automatu jak sie reszta rozsypie wink.gif

moge tylko dodac ze 4 biegowe automaty sa strasznie przymulone jednek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I ciekawe jak z trwałością Dualogic vs DSG i kosztami obsługi?!

obie skrzynei sprzeglowe nie nadaja sie do korkow wg mnei

dudalogic bedzie napewno tanszy w obsludze bo jest prostszy

ja ogolnie jestem sceptycznie do ciernych sprzegiel nastawiony szkoda ze w fiacie juz praktycznie nie ma klasycznych automatow

sam mechanizm selespeda podobno zostal poddany korektom dajacym lepsza niezawodnosc niz pierwsze eksperymenty w alfach, z drugiej strony fiat juz zaczyna powoli sie przymierzac do skrzyn dwusprzeglowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.