Skocz do zawartości

silnik 1,6 a 1,4


przemo9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zapytanie wink.gif do szanownego koleżeństwa kącikowego:

moi rodziciele mają zamiar zakupić nowe , wzglednie mało używane auto: obecnie wybór zawęził się do:

-Dacia Sandero

- Huyndai I20 ew I10

-Chevrolet Aveo 5dr lub sedan....

i tu zapytanie : jak wygląda eksploatacja silników benzynowych 1,4 , 1,6 (wiem że są to silniki stosowane od kilku lat w renault) glównie chodzi mi o opinie na temat ekonomiki-spalanie , możliwe awarie; możliwości założenia i współpracy tych silników z LPG, auto ma być z klimą : zastanawia mnie czy z 1,4 da sie w miarę spokojnie poruszać confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam zapytanie do szanownego koleżeństwa kącikowego:

> moi rodziciele mają zamiar zakupić nowe , wzglednie mało używane auto: obecnie wybór zawęził się

> do:

> -Dacia Sandero

> - Huyndai I20 ew I10

> -Chevrolet Aveo 5dr lub sedan....

> i tu zapytanie : jak wygląda eksploatacja silników benzynowych 1,4 , 1,6 (wiem że są to silniki

> stosowane od kilku lat w renault) glównie chodzi mi o opinie na temat ekonomiki-spalanie ,

> możliwe awarie; możliwości założenia i współpracy tych silników z LPG, auto ma być z klimą :

> zastanawia mnie czy z 1,4 da sie w miarę spokojnie poruszać

Biorąc pod uwagę jaki kącik wybrałeś, to z bólem ewentualnie się tu Sandero nadaje bo reszta to już na pewno nie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Biorąc pod uwagę jaki kącik wybrałeś, to z bólem ewentualnie się tu Sandero nadaje bo reszta to już

> na pewno nie

chodzi mi o opinie na temat tych silników stosowanych obecnie w sandero a kiedyś w renówkach - są to stare konstrukcje 8v ładowane były chyba do thalii, clio ew meganek ( być może obecnie w daciach mają jakieś modyfikacje??? ) , cała reszta to dodatkowa dygresja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodzi mi o opinie na temat tych silników stosowanych obecnie w sandero a kiedyś w renówkach - są

> to stare konstrukcje 8v ładowane były chyba do thalii, clio ew meganek ( być może obecnie w

> daciach mają jakieś modyfikacje??? ) , cała reszta to dodatkowa dygresja..

naljlepiej wrzucić na moto kącik, tam odezwą się także użytkownicy tych konkretnych modeli.

Bo przeciez sam silnik renault to mało. Jeszce jest ważne przelożenie napędu, skrzynia biegow itd.

Ja mam w Clio 1,4. Spala bardzo różnie. Jest to bardzo elastyczny silnik. Piąty bieg mozesz mieć przy 40km/h jak i przy 180.

Zimą w mieście ok 8l a w trasie 6l.

Latem ok 6,5 w mieście, a w trasie ok 5. (wczoraj przejechalem 454 km na 21 l. co daje ok 4,6 l. (trzymanie równej prędkości na poziomie 80-90km/h, bez gwałtownych przyśpieszeń.))

Silnik godny polecenia, Clio jest lekkie więc silnik sie super sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> naljlepiej wrzucić na moto kącik, tam odezwą się także użytkownicy tych konkretnych modeli.

> Bo przeciez sam silnik renault to mało. Jeszce jest ważne przelożenie napędu, skrzynia biegow itd.

> Ja mam w Clio 1,4. Spala bardzo różnie. Jest to bardzo elastyczny silnik. Piąty bieg mozesz mieć

> przy 40km/h jak i przy 180.

> Zimą w mieście ok 8l a w trasie 6l.

> Latem ok 6,5 w mieście, a w trasie ok 5. (wczoraj przejechalem 454 km na 21 l. co daje ok 4,6 l.

> (trzymanie równej prędkości na poziomie 80-90km/h, bez gwałtownych przyśpieszeń.))

> Silnik godny polecenia, Clio jest lekkie więc silnik sie super sprawdza.

Dzięki za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.