Skocz do zawartości

Dusi się przy rozgrzewaniu silnika


Marcars

Rekomendowane odpowiedzi

Mój objaw jest dość nie typowy. Auto po włączeniu zimnego silnika potrafi nie trzymać obrotów na ssaniu tzn obroty są za niskie. Potem podczas jazdy potrafi się zatkać. Wciskam pedał gazu do końca a on nic zero reakcji, trwa to kilka sekund po czym się odtyka. Po dłużej jeździe problem trochę ustaje. Ale po odstawieniu auta na parę godzin, problem znowu się powtarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> świece sobie sprawdź

hmm chyba jednak świece. Odkręciłem dzisiaj jedną i była cała przepalona i w oleju... przecisciłem wszystkie kanały świec i jutro będe montować nowe.Zobaczymy czy to było powodem duszenia się auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> świece wymieniane rok temu. Czy one powodowałby zatykanie się silnika??

powodowałyby wariowanie silnika, w szczególności na wolnych - miałem taki objaw ostatnio, łącznie z gaśnięciem, po wymianie przeszło- 1 ze świec była uszkodzona sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powodowałyby wariowanie silnika, w szczególności na wolnych - miałem taki objaw ostatnio, łącznie z

> gaśnięciem, po wymianie przeszło- 1 ze świec była uszkodzona

Wymieniłem świece i jedną parę kabli. Auto zachowuje się jakby trochę lepiej. Lecz wymieniłem też silnik krokowy i na początku auto trzymało wysokie obroty ok 1500 i nie chciało zejść niżej. Po przejechaniu paru kilometrów i odczekaniu ok godziny odpalam auto i jest lekka poprawa obrotów. Teraz trzymają się one w okolicy 1000. Co zrobić żeby obroty się wyrównały na biegu jałowym czyli 850-880. Zrestartować kompa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniłem świece i jedną parę kabli. Auto zachowuje się jakby trochę lepiej. Lecz wymieniłem też

> silnik krokowy i na początku auto trzymało wysokie obroty ok 1500 i nie chciało zejść niżej.

> Po przejechaniu paru kilometrów i odczekaniu ok godziny odpalam auto i jest lekka poprawa

> obrotów. Teraz trzymają się one w okolicy 1000. Co zrobić żeby obroty się wyrównały na biegu

> jałowym czyli 850-880. Zrestartować kompa??

Odłącz aku na kilka minut, potem podłącz i niech ustawia sobie mapy od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.