Skocz do zawartości

[G] P0650 Uszkodzenie lampki kontrolnej pracy silnika MIL


cynamon

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za błąd? a właściwie co to jest MIL?

Miałem problemy z EGR-em. Zaślepiłem go. Wydmuchało trochę uszczelnienie pod zaślepką i zaczęło pierdzieć. Teraz kupiłem EGR (używkę), założyłem i odczytałem błędy: P0400, P1405 i P0650. Dwa pierwsze, to normalne że były, a nie wiem skąd ten 0650. Pojeździłem kilkanaście kilometrów i na razie żadne błędy nie wyskoczyły.

Jeszcze jedno pytanie: Co znaczą liczby w nawiasach po kodzie błędu? Przy dwóch pierwszych błędach w nawiasach było 0, a przy 0650 (2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to za błąd? a właściwie co to jest MIL?

> Miałem problemy z EGR-em. Zaślepiłem go. Wydmuchało trochę uszczelnienie pod zaślepką i zaczęło

> pierdzieć. Teraz kupiłem EGR (używkę), założyłem i odczytałem błędy: P0400, P1405 i P0650. Dwa

> pierwsze, to normalne że były, a nie wiem skąd ten 0650. Pojeździłem kilkanaście kilometrów i

> na razie żadne błędy nie wyskoczyły.

> Jeszcze jedno pytanie: Co znaczą liczby w nawiasach po kodzie błędu? Przy dwóch pierwszych błędach

> w nawiasach było 0, a przy 0650 (2).

Lampka MIL to czek innymi słowy.. Świeci ci się czek ? Jeżeli czek działa poprawnie, zapala się i gaśnie wtedy gdy powinien to można olać sprawę.

A może gaz masz? Czasami gazownii - partacze odłączali czeka przy jeździ e na gazie aby zamaskować swoją nieudolność w ustawieniu emulacji lambdy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki. Sprawdzę, czy żaróweczka od checka jest sprawna. Po skasowaniu tych błędów na razie jest

> czysto.

Powinna świecić przy włączonym zapłonie, być może ktoś majstrował przy niej, lub nie było styku w zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.