Skocz do zawartości

Większe spalanie brak mocy


Piotrekk32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, mam pytanko. Ostatnio zauważyłem że mój uniaczek trochę więcej zjada paliwa (gdzieś koło 2 litrów) i moje pytanie jest czy może to być spowodowane uszkodzonym czujnikiem płynu chłodzącego który jest podpięty do komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam kolegów, mam pytanko. Ostatnio zauważyłem że mój uniaczek trochę więcej zjada paliwa (gdzieś

> koło 2 litrów) i moje pytanie jest czy może to być spowodowane uszkodzonym czujnikiem płynu

> chłodzącego który jest podpięty do komputera?

Sprawdź sondę Lambda - jak mi strzeliła, to potrafił mi niuniek nawet 12-13 litrów brać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zrobil sie mulowaty ??

Nie powinien. Nasze kompy w przypadku całkowitego padu sondy lub jej wypięcia z układu potrafią ją sobie emulować i silniki działają normalnie. Gorzej jeśli zamiast padu sondy mamy jej złe działanie co komp może nieopatrznie zrozumieć jako np za uboga mieszanka i lać, lać, lać,,,

Ten sam efekt mamy w przypadku padu czujnika temperatury, komp myśli że silnik jest zimny i leje jak na ssaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zrobil sie mulowaty ??

czasami daje znak.raz mulowaty a raz dobrze.a czasami pdo gorke ze nawet 2 bieg nie daje rady.

A nowa sonda oryginalna kosztuje 400 zl. a z seicenta nie pasuje gdy jest zbyt dlugi kabel. a uniwersalne nie chce bo trzeba połaczyc i i nie wiadomo jaki efekt bedzie.

a dodam ze z wydechu wypuszcza duzo trujacych i mam wrazenie ze silnik za mocno grzeje a za miesiac przeglad mam i chyba nie przejdzie z niedzialajacym sonda. Mode pokazac wydruk z diagnostyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.