Skocz do zawartości

Problem ze spryskiwaczem przedniej szyby.


marcin44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dwa dni temu pojawił się problem ze spryskiwaczem. Wylewa mi płyn przez ten plastikowy rozgałęziach na wężykach pod maską. Żeby było śmiesznie płyn wycieka przez dziurkę w środku rozgałeziacza (nie ucieka przez dysze). Rozebrałem go a w nim jest plastikowy koreczek na sprężynce również z dziurką w środku. Czy to tak ma być. Sprawdzałem w innej sienie i również jest tam dziurka.

Co jest grane. Wcześniej było wszystko ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz zapchane dysze spryskiwaczy. Ten rozgałęźnik pełni funkcję zaworu zwrotnego. Jest po to abyś nie musiał długo trzymać dźwigni spryskiwaczy i czekać aż płyn poleci, tylko zaraz po naciśnięciu masz mokre szyby. Po prostu płyn nie ścieka z wężyków do zbiorniczka. Obstawiałbym również zapchanie tego rozgałęźnika lub porostu jego uszkodzenie. Rozgałęźnik ten to groszowa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne masz zapchane dysze spryskiwaczy. Ten rozgałęźnik pełni funkcję zaworu zwrotnego. Jest po

> to abyś nie musiał długo trzymać dźwigni spryskiwaczy i czekać aż płyn poleci, tylko zaraz po

> naciśnięciu masz mokre szyby. Po prostu płyn nie ścieka z wężyków do zbiorniczka. Obstawiałbym

> również zapchanie tego rozgałęźnika lub porostu jego uszkodzenie. Rozgałęźnik ten to groszowa

> sprawa.

Dzięki! Też tak pomyślałem że jest to forma zaworu zwrotnego. Kupię nowy skoro mówisz że niewiele kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki! Też tak pomyślałem że jest to forma zaworu zwrotnego. Kupię nowy skoro mówisz że niewiele

> kosztuje.

ja kupiłem zwykły trójnik od innego samochodu - mi nie przeszkadza ze dopiero po chwili mi poleci płyn smile.gif chyba ze 3 zł zapłaciłem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam o same spryskiwacze.

dysze mają niby regulację ale u mnie to jest kilka stopni i nie wiem czy to normalne czy u mnie się zwyczajnie zastało?

próbował ktoś z was regulować dysze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja zapytam o same spryskiwacze.

> dysze mają niby regulację ale u mnie to jest kilka stopni i nie wiem czy to normalne czy u mnie się

> zwyczajnie zastało?

> próbował ktoś z was regulować dysze?

Jest regulacja góra dół. Szkoda ze na boki się regulowac nie da, bo mi połowa płynu idzie za szybe po bokach.

Może kiedyś z punciaka dopasuję cosik lub jakieś inne by mgiełka pryskało.

w puncie 1 podoba mi się bo każdą dysze osobno mozna ustawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest regulacja góra dół

no właśnie u mnie połowa płynu leci w okolice dolnego położenia wycieraczek. przy wymianie wycieraczek postanowiłem jakoś to naprawić, biorę śrubokręt i klęska bo zakres tej regulacji to milimetr.

wolę zapytać czy ten typ tak ma zanim coś siłowo połamię.

a z tym rozrzutem na boki to fakt jeszcze się nie zdarzyło żeby część nie wylądowała na bocznej szybie gdy zamknięta bo jak nie to rainy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten niewielki obrót śrubką to zakres od połowy w ramiona wycieraczek do całości na dach.

podniosłem maksymalnie i dziś w deszczu wszystko dawało na dach.

trzeba znaleźć złoty środek, ale to jak przestanie padać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie ten niewielki obrót śrubką to zakres od połowy w ramiona wycieraczek do całości na dach.

> podniosłem maksymalnie i dziś w deszczu wszystko dawało na dach.

> trzeba znaleźć złoty środek, ale to jak przestanie padać.

no nie powiem bo ja aby ustawic te spryskiwacze to meczyłem sie chyba z 15 minut i cały zbiorniczek wink.gif

tylko pamietaj jak juz ustawiasz to ustaw spryski na połowe szyby a nawet troche wyżej bo podczas jazdy to spryski są zdmuchiwane i lecą troche niżej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no nie powiem bo ja aby ustawic te spryskiwacze to meczyłem sie chyba z 15 minut i cały zbiorniczek

Cały zbiornik? Szaleństwo.

> tylko pamietaj jak juz ustawiasz to ustaw spryski na połowe szyby a nawet troche wyżej bo podczas

> jazdy to spryski są zdmuchiwane i lecą troche niżej

Na połowę szyby to będzie dobre na postoju ale nie podczas jazdy. Niech walą na górną krawędź wycieraczek to wtedy przy 60... 80... km/h nie będzie zwiewane a spryskiwać będzie tam gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wlasnie u mnie jak jade przykładowo 80km/h to strumien ledwo dolatuje do połowy a na postoju

> sika prawie na górną krawędź szyby - no sam musi sobie dobrac jak mu bedzie pasowac

No, skoro sam ustawiłeś na wysokość połowy szyby to jak ma Ci lecieć wyżej? A kiedy jest bardziej przydatne spryskanie szyby, podczas jazdy czy postoju? Ja tam wolę mieć czysto podczas jazdy. Ustawienie na górna krawędź wycieraczek, gdy jedziesz zwiewa niżej i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.