Skocz do zawartości

znosi auto po dodaniu gazu


tom_ek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dotąd cieszyłem się bezawaryjnością Palio.

Niestety pojawił się poważny problem. Po dodaniu gazu (w szczególności po zmianie biegu) ściąga auto w lewo, po odjęciu gazu - w prawo. Najbardziej dokuczliwe jest to podczas przyspieszania gdy silnik ma obroty ok 3-4 tys, wtedy czuć lekkie szarpnięcie samochodem.

Co może być powodem takiego zachowanie auta??

dot. Patio 1.2 8V (75 HL) z 2001 r

za pomoc z góry dziękuje

pozdrawiam

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> albo zbieżność. Wówczas możesz czuć to na kierownicy jak dodajesz gazu lub hamujesz to kierownica

> też ucieka.

wydaje mi się że to nie drążki (były by jakieś luzy, problemy ze skręcaniem), zbieżność na wiosnę sprawdzana, była OK (no właśnie była frown.gif ... ale czy jest nadal ?? frown.gif )

obstawiam łożysko lub przegub - ogólnie coś z napędu (??), ale nie wiem czy dobrze trafiam. Pogoda nie dopisuje by to sprawdzić frown.gif

choć dobrym pomysłem jest też, że to wina tylnego zawiasu... (wiosną wymieniałem tam łożysko z belki), ale reszta była ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydaje mi się że to nie drążki (były by jakieś luzy, problemy ze skręcaniem), zbieżność na wiosnę

> sprawdzana, była OK (no właśnie była ... ale czy jest nadal ?? )

> obstawiam łożysko lub przegub - ogólnie coś z napędu (??), ale nie wiem czy dobrze trafiam. Pogoda

> nie dopisuje by to sprawdzić

> choć dobrym pomysłem jest też, że to wina tylnego zawiasu... (wiosną wymieniałem tam łożysko z

> belki), ale reszta była ok

a cisnienie w kołach, to podstawa wkońcu

może hamulec któregoś koła trzyma też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak to sprawdzić??

> Na zakrętach (nawet przy ruszaniu z maksymalnym skrętem) nic nie strzela, nie grzechocze....

nie musi strzelać... wystarczy że lekko szarpie smile.gif

weź stań gdzieś na piaszczystym podłożu skręć z całej siły koła w jedną strone i ruszaj... jak szarpie lekko i tak jak by zrywa przyczepność jedno koło czyli blokuje się mechanizm i kręcą się oba koła to mechanizm różnicowy... dopiero później będzie strzelać i pykać jak się wszystko całkiem w mak rozsypie... sprawdzone na własnej skórze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Witam.

> Dotąd cieszyłem się bezawaryjnością Palio.

> Niestety pojawił się poważny problem. Po dodaniu gazu (w szczególności po zmianie biegu) ściąga

> auto w lewo, po odjęciu gazu - w prawo. Najbardziej dokuczliwe jest to podczas przyspieszania

> gdy silnik ma obroty ok 3-4 tys, wtedy czuć lekkie szarpnięcie samochodem.

> Co może być powodem takiego zachowanie auta??

> dot. Patio 1.2 8V (75 HL) z 2001 r

> za pomoc z góry dziękuje

> pozdrawiam

> tomek

Sworzeń wahacza z przodu lub końcówka drążka kierowniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.