Skocz do zawartości

Astra F benzyna Zaczęło buczeć, ale co?


mizaj

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj sobie jadę jak by nigdy nic, wiadomo w koleinach woda, leje po silniku, podwoziu itp.

No i tak jadę i jadę, i nagle samochód zaczął buczeć jak bym stracił tłumik i silnik zaczął dziwnie drgać.

Zjechałem na pobocze, otwarłem maskę, niby ok, patrzę na tłumiki, ok, zapaliłem, ok.

Jadę dalej, objaw się powtórzył jeszcze dwukrotnie ale na krótko jak puściłem gaz i dodałem to po chwili zniknął.

Co to może być? Tłumik się któryś kończy? coś z silnikiem? Nie chciałbym się kiedyś na drodze przekonać, że buczenie już nie ustąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie, dzisiaj tez sie na tym zlapalem (koleiny, mnostwo wody...). Silnik zaczal buczec, jakby tlumik odpadl...Duza ilosc wiloci w powietrzu zasysanym przez chwyt powietrza do filtra zmienia nieco sklad mieszanki (co tez odczuwalne jest poprzez utrate mocy) i stad to buczenie. Na nawierzchni z mniejsza iloscia wody bylo ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wozie mam wymieniony tlumik srodkowy i koncowy i jestem w 100 % pewny ich sprawnosci. Jak bedziesz pokrywal barankiem podwozie, zdemontuj lub chociaz opusc uklad wydechowy, zdemontuj oslone termiczna ukladu wydechowego w linii tunelu srodkowego i tam zarzuc barankiem (blacha fabrycznie w tym miejscu nie ma konserwacji, jak rowniez nad zbiornikiem paliwa).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Normalnie przy pracy nie wypadają zapłony, idzie równo (świece 2 elektrodowe iskry pod gaz) więc

> raczej tutaj jest ok

No nie bardzo, bo do tego silnika przewidziane sa swiece jednoelektrodowe i takie, nawet przy zasilaniu alternatywnym, bylyby najlepsze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam coś takiego

C16NZ OHC 4 0,8 SFE55LDRS 23 0,8 23G

Są to świece 2 elektrodowe.

Próbowałem Bosha, NGK, ale dopiero na tych zaczął jeździć normalnie i spalanie na trasie spadło do 7.5 l / 100km (autostrada) a przy cyklu mieszanym 8 - 9 l / 100km

Na NGK był słabszy natomiast na Boshu wylatywały zapłony.

Może akurat mój silniczek polubił te świeczki, i niby one są do C16NZ produkowanego po 96r, ale jestem z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.