Skocz do zawartości

obroty się wieszają. pierwszy problem


kosma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauważyłem dzisiaj dziwną rzecz. Podczas przyspieszania tak do 4 tys. obrotów przy zmianie biegów obroty jakby na moment zawieszały sie po puszczeniu gazu. Nie jeździłem do tej pory Pandą, ale w Punciaku z tym motorkiem tak sie nie dzieje.

Znalazłem w szukajce ten sam problem kol. Anonimusa, ale nikt mu nie odpowiedział

Mam się bać, czy to może być jakaś bzdurka typu czyszczenie przepustnicy hmm.gif

To był pierwszy problem. Drugi to ta Panda ................nie jedzie. oslabiony.gif

W porównaniu z Punciakiem to ma raczej muła. A myslałem że powinna być ciut szybsza. Podczas przyspieszania z lekko docisnientym gazem przyspiesza .... normalnie. Ale depnięcie do dechy nie wywołuje reakcji (może poza zmienionym lekko dźwiekiem). Normalne to ?

I żeby nie było że się cudów spodziewam po 60 ps-ach. Poprostu porównuje z Puntem ll i troszkę jestem zawiedziony confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Zauważyłem dzisiaj dziwną rzecz. Podczas przyspieszania tak do 4 tys. obrotów przy zmianie biegów

> obroty jakby na moment zawieszały sie po puszczeniu gazu. Nie jeździłem do tej pory Pandą, ale

> w Punciaku z tym motorkiem tak sie nie dzieje.

> Znalazłem w szukajce ten sam problem kol. Anonimusa, ale nikt mu nie odpowiedział

> Mam się bać, czy to może być jakaś bzdurka typu czyszczenie przepustnicy

> To był pierwszy problem. Drugi to ta Panda ................nie jedzie.

> W porównaniu z Punciakiem to ma raczej muła. A myslałem że powinna być ciut szybsza. Podczas

> przyspieszania z lekko docisnientym gazem przyspiesza .... normalnie. Ale depnięcie do dechy

> nie wywołuje reakcji (może poza zmienionym lekko dźwiekiem). Normalne to ?

> I żeby nie było że się cudów spodziewam po 60 ps-ach. Poprostu porównuje z Puntem ll i troszkę

> jestem zawiedziony

Po primo depnij na rozgrzanym silniku kilka razy do odcinki paliwa, przegoń auto trochę chociaż parę km.

Po secundo nie wiem jak jest w 1.2 , chodzi o pedał gazu . W1.1 jest linka a w 1.2 jest potencjometr chyba. Trza by było szukać tu przyczyny. Zakładam że LPG niet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poprostu porównuje z Puntem ll i troszkę

> jestem zawiedziony

tak to z kioskami bywa biglaugh.gif

jeżdżę co jakiś czas punto II 1,2 8v i imho panda minimalnie szybciej jedzie do jakiś 80km/h pow. tej prędkości na 4 biegu punto wydaje się delikatnie lepiej przyśpieszać. no i lepiej się zachowuje pow. 100 km/h. Ale to różnice subiektywne...

W pandzie inaczej zestrojona skrzynia jest, nie wiem jaka jest różnica w masie ale musi być na korzyść pandy np od 3 biegu przyśpiesza lepiej od tych 1,5tys obrotów, punto nie za bardzo chce.

Depnięcie w obu silnikach nie daje efektu smile.gif no może w zakresie 3 tys. do 4 tys. i 2 biegu (od ok. 40 do 60), na 3 już jest gorzej. 4 bieg to dramat. na 5 przy 3tys. obrotów wskazówka prędkościomierza praktycznie stoi w miejscu. Rozpędzenie się do ok. 130 km (ok. 4 tys. obrotow na 5 biegu) trwa wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ostatnio ważyłem swoje 1.1 bez kierowcy i prawie pustym bakiem 940 kg

wg instrukcji:

Masa bez obciążenia (z wszystkimi

płynami, zbiornikiem paliwa napełnionym

w 90% i bez opcji) 1.1 - 840; 1.2 - 860;1.3 Multijet - 935

co Ty masz tam za opcje 940+25 litrów - 840 = 125kg????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po primo depnij na rozgrzanym silniku kilka razy do odcinki paliwa, przegoń auto trochę chociaż

> parę km.

Fakt. Trzeba będzie spróbować, bo może być zamulony. Jak go kupowałem, komp pokazywał średnie spalanie 5.2 l/100. Ja przy normalnej jeździe nie schodzę poniżej 5.6. Muszę jej dać w palnik biglaugh.gif

> Zakładam że LPG niet.

LPG nie ma i raczej nie będzie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak to z kioskami bywa

> Depnięcie w obu silnikach nie daje efektu no może w zakresie 3 tys. do 4 tys. i 2 biegu (od ok. 40

> do 60), na 3 już jest gorzej. 4 bieg to dramat. na 5 przy 3tys. obrotów wskazówka

> prędkościomierza praktycznie stoi w miejscu. Rozpędzenie się do ok. 130 km (ok. 4 tys. obrotow

> na 5 biegu) trwa wieki.

Aha. Czyli tak ma być.

Szkoda, ale ważne że nic nie zepsute zlosnik.gif

Tylko te wieszające się obroty hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.