Skocz do zawartości

Kia Rio - wymiana głośników w drzwiach


Mantom

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ fabryczne graja słabo (1 drozne) postanowiłem wymienic na inne. W MM całkiem nieźle jka na cenę grały takie http://www.ceneo.pl/1120198s więc zakupiłem. Ale po zdjęciu płatu tapicerskiego drzwi ukazał sie taki widok jak na zdjęciu. Plastykowy pierścien do którego był przykręcony fabryczny głośnik (wielkośc 16,5) okazał się za ciasny dla JBL (nie chciał się schowac do końca), oraz nie bardzo zgadzały się otwory do przykręcenia głośnika. Co zrobic z tym fantem ?

Aha - głebokość obu głośników jest taka sama.

post-147237-14352509570796_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwór w blasze drzwi ma średnicę 140 mm, natomiast otwory pod blachowkręty dookoła niego leżą na okręgu o średnicy 175mm. Oryginalny czarny pierścien ma grubość częsci wystającej od drzwi 27 mm. Natomiast jest jeszcze część wpuszczana w drzwi, której przeznacznia nie bardzo rozumiem. Na drugim zdjęciu plastykowa tapicerka drzwi z kołnierzem otaczającym obszar maskujący głośnik. Czy jak ten kołnierz przeszkadzał nowemu głośnikowi to nie pozostaje nic innego jak go ściąć?

post-147237-14352509571537_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wprawdzie nie w KIA ale w pandzie scinałem ten pierscien nozykiem do tapet. Jesli Ci dystanse nie

> pasuja te plastikowe to moze allegro i dystanse z MDF-u ??

Patrzyłem i nie bardzo pasują średnice. Bo zapomniałem napisać, że otwory montażowe w nowych głośnikach leżą na okręgu o odrobinę większej średnicy niż plastykowy pierścień. Więc chyba pozostaje MDF na zamówienie, albo wizyta o stolarza hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup pierscienie z MDF i wywierc nowe otowry w drzwiach. Ja tak zrobilem w Aveo. Nie dalo sie w

> zaden sposob dopasowac.

Ktoś w Korei nad tym dobrze pomyslał zlosnik.gif

Na jakimś forum przeczytałem, że w Kia montują bardzo rzadko spotykane głośniki o wymiarze 15 tongue.gif

A może takie panele ? http://www.powe.com.pl/product_info.php/cPath/24/products_id/35

Akurat jest Fi zewnętrzna 182 mm, a u mnie otwory fabryczne w blasze drzwi są na Fi 175mm, więc zostaje 3,5 mm od brzegu do środka otworu w MDF. Mozna nawiercić otworki Fi 4 i powinno trzymać - w końcu jakieś wielkie siły tam nie działają

Ewentualnie modyfikacja tych plastików. Jest coś takiego jak lutownica gazowa; w zestawie jest końcówka "gorący nóż". Pewnie tym by się szybciej i przyjemniej ścięło tą powierzchnię blokującą włożenie głośnika. A i sama lutownica się przyda - pewnie warto kupić za niecałe 140 zł na Allegro (firmy Dremel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wprawdzie nie w KIA ale w pandzie scinałem ten pierscien nozykiem do tapet.

I to było najprostsze i najlepsze rozwiazanie. Ja akurat uzyłem skalpela. Teraz juz głosniki zamontowane i grają. Róznica a w stos. do fabrycznych - kolosalna, głownie pod względem wysokich tonów cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to było najprostsze i najlepsze rozwiazanie. Ja akurat uzyłem skalpela. Teraz juz głosniki

> zamontowane i grają. Róznica a w stos. do fabrycznych - kolosalna, głownie pod względem

> wysokich tonów

no to gratulacje ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.