Zawartość dodana przez Mantom
-
[KzAK] Booster, starter czy jak mu tam.
To może warto trzymać w domu jakiś tani aku motocyklowy? Np. https://allegro.pl/akumulator-motocyklowy-esb16b-a-12v-19ah-i7720294877.html Opinie na ceneo na temat produktów Eurostart są skrajnie różne, więc nie wiem jakie te akumulatory są w praktyce
- Elektryczna zagadka
-
Bagażnik rowerowy na hak
No tak, belka też musi być Z tym że te tanie z Allegro są takie sobie http://allegro.pl/dodatkowa-tablica-belka-listwa-swietlna-amos-7pin-i6017216176.html. Z kolei Thule są drogie http://sklep.cubik.pl/sklep/p-2662-THULE_976_listwa___tablica_oswietleniowa A jeszcze może pojawić sie problem z wtyczka do gniazda przyczepy, bo są 7 pinowe i 13 pinowe
-
Bagażnik rowerowy na hak
Ja mam taki https://www.thule.com/pl-pl/pl/bike-rack/towbar-bike-racks/thule-xpress-970-_-970000 Montaż i demontaż na haku błyskawiczny, po zdjęciu wsadza się do kufra i gitara Spokojnie daje radę, wersje na 3 rowery tez są np. https://www.thule.com/pl-pl/pl/bike-rack/towbar-bike-racks/thule-hangon-974-_-974000 Do bagażnika dołóżcie 50 zł w kopercie na 3-cią tablice rejestracyjna z WK A dla teściowej http://allegro.pl/uchwyt-rowerowy-adapter-do-rowerow-typu-damka-bmx-i6284306441.html
-
Klima się sama wyłacza w upał
na razie podjechalem na myjnię i z przylożenia dokładnie wyczyściłem strumieniem wody chlodnice, na razie klima działa
-
Klima się sama wyłacza w upał
Raczej będzie to trudne - sprężarka jest zaslonięta, trzeba by chyba zdjąć prawe przednie koło. Chyba żeby zwyczajnie wyregulować naprężenie paska, bo moze się poluzował
-
Klima się sama wyłacza w upał
ale jak to zrobić? Pasek (Gates) ma ok. 15000 km przebiegu
-
Klima się sama wyłacza w upał
na razie klima chłodzi - mam wrażenie że auto jest wrażliwe na afrykańskie upały rzędy +35C, bo wtedy turbosprężarka potrafi się nie załączać i pomaga kilkuminutowy postój w cieniu z podniesioną maską
-
Klima się sama wyłacza w upał
U mnie jest sprężarka 6SBU16. W serwisówce napisano, że luz reguluje się podkładkami, ale chyba samemu lepiej się za to nie brać?
-
Klima się sama wyłacza w upał
następnym razem sprawdze, ale mam zwyczaj wyłaczac klime kilkaset m przed dojechaniem na miejsce postoju
-
Klima się sama wyłacza w upał
Niedawno klima była nabijana. Czyli pewnie za jakiś czas problem rozwiąże się sam jak czynnik będzie ulatywał Co do obciązenia - w samochodzie (Kia Rio 1,5 CRDI II gen.) zastosowano jeden pasek klinowy do napędu alternatora, sprężarki klimy, pompy wody i wspomagania kierownicy. Podczas jazdy w upale z włączoną klima i nawiewem na III lub IV biegu napięcie spada nawet do 13,2V (bez klimy gdy nawiew jest na I lub II biegu napiecie wynosi 14 - 14,2 V). Może tu tez tkwi problem?
-
Klima się sama wyłacza w upał
Taki dziwny objaw miałem przedwczoraj. Podczas jazdy w piekielnym upale nagle klima (manualna) przestała działać - z nawiewów leciało ciepłe powietrze, mimo ze świeciła się dioda na przycisku włączania klimy. Dodatkowo czuc było lekki zapaszek spalenizny, cos jakby jakiś element elektryczny sie przegrzewał lub palił. Jak wyłaczyłem klimę przyciskiem to zapaszek zniknął. Po przejechaniu kilku km właczyłem klimę , najpierw zaczeła chłodzić a potem znowu przestała i pojawił się zapaszek. Znowu wyłączyłem , przejechałem pare km i stanąłem w cieniu. Podniosłem maske, oglądałem, wachałem ale nic niepokojącego nie zauwazyłem. Po kilku minutach postoju ruszyłem dalej, właczyłem klime i działała już OK, chłodziła i zapaszków nie było. Co to mogło sie stać?
-
Pułapka na myszy
fajne, tylko że myszy sa szkodnikami
-
Do elektryków i nie tylko. Pompa powietrza wtórnego
http://mdhmotors.com/emissions-system-diagnosis/- tu są 3 wyprowadzenia, ale 2 dostają plus zasilania poprzez przekaźnik sterowany ECU
-
Odnawianie aluminium (kierownica rowerowa)
http://szosa.org/topic/3989-polerowanie-aluminium-poradnik/ szkoda tylko ze linki nie działają
-
Używane z gwarancją
akurat wiem bo to przerabiałem
-
Używane z gwarancją
Przed zakupem takiego auta trzeba wziąć VIN i sprawdzić w ASO, czy były wykonane obowiazkowe przeglądy. Bo niektórzy sprzedawcy w komisach potrafią Ci wciskac kit, że przeglądy były, a potem okaże się że nie i gwarancja staje się nieważna.
-
Nie mogę otworzyć auta z pilota
Aha, no tak. To wyprowadzenie CZ byłoby przydatne w przypadku zatrzaśnięcia drzwi w samochodzie z kluczykami w stacyjce
-
Nie mogę otworzyć auta z pilota
I wszystko? A mnie się wydaje że przewód powinien mieć zainstalowany bezpiecznik tuż za przyłączem do klemy aku. No i co dalej z tym przewodem? Jak instalowałem u siebie alarm to było w opisie wyprowadzeń "impuls masowy - otwieranie centralnego zamka". Więc po co ten plus?
-
Szybkie pytanie, zaciskanie małych końcówek
nadmiar cyny da się usunąc odsysaczem A do zaciskania trzeba miec odpowiednie narzędzia, jak ich nie mamy to pozostaje lutownica
-
Marketowy środek do dezynfekcji klimy
Ja kiedyś kupiłem K2 Klima Doktor. Zrobił mi zwarcie w wyłaczniku poduszki powietrznej pasażera i musiałem jechac do serwisu, aby komputerowo skasowali błąd airbagu
-
pedalarze i prZepisy ...
Nie wyzywaj rowerzystów , bo winne sa niedoprecyzowane przepisy
-
pedalarze i prZepisy ...
tak jak np. w tej sytuacji
-
zasilacz 12V min 6A
tylko pytanie czy tanie chińskie zasilacze impulsowe nie sieja zakłóceń radiowych, tak jak w przypadku lamp DRL
-
pedalarze i prZepisy ...
Nie chcą mieć problemów w razie kolizji - co z tego że wina rowerzysty, jak może być awantura, czekanie na policję, udowadnianie swojej racji itd....