Skocz do zawartości

Telepanie przy ruszaniu na wstecznym.


Stefekp80

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, ja w temacie ostatnio coraz bardziej zaczyna mi trząś/telepać budą jak ruszam na wstecznym najgorzej jest jak muszę wjechać tyłem pod górkę. Znajomy sugeruje mi mocowanie silnika.

Czy ktoś już przerabiał temat? Dziękuję za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś już przerabiał temat? Dziękuję za wszelkie sugestie.

Tak, przerabiałem. Co prawda w innym samochodzie, ale konstrukcja podobna. Sprawdź poduszki silnika. Najprawdopodobniej jedna jest oberwana. Nie kupuj zamienników (chyba że sprawdzone) tylko oryginały albo używki na szrocie. Zamienniki zwykle są za twarde i przenoszą drgania na budę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, ale nie tylko na wstecznym, a również przy ruszaniu na 1-ym biegu. W pewnym momencie nie było możliwości aby ruszyć bez drgania i myślałem, że to wina sprzęgła. Poczytałem na forach i znalazłem podpowiedź, że winne mogą być również przepustnica, kable zapłonowe, egr (no i oczywiście poduszki i sprzęgło). Przeczyściłem z grubsza przepustnicę (bez jej wymontowywania) oraz zawór egr (odpinając wcześniej aku). Podłączyłem akumulator i zapaliłem silnik pozwalając mu pochodzić na jałowym kilka minut. I najciekawsze, że przy próbie ruszenia z 1 objaw drgania zniknął. Co prawda od czasu do czasu jeszcze potrafią wystąpić minimalne drgania na wstecznym (zwłaszcza po dłuższej jeździe na krótkich dystansach po mieście) ale przypuszczam, że tutaj już mogą być winne poduszki, które podczas wcześniejszych drgań się wyrobiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.