Skocz do zawartości

Wywiad z Kuzajem a sprawa Bouffiera...


Iwin

Rekomendowane odpowiedzi

witam! tak czytam lutowe wydanie WRC i jest wywiad z Kuzim, i jest ciekawy fragment którego nie rozumiem i mnie intryguje. cytuje:

Quote:

Bryan bez dwóch zdań jest fantastycznym zawodnikiem. Myslę, że swój sukces w ubiegłym roku zawdzięcza małej liczbie błędów. Mimo to zawsze będzie dla mnie zagadką rajd Rzeszowski - ta wycieczka samochodu do urzędowa itd.

nie wiem jakim sposobem sędziowie dopuścili Bryna do dalszej jazdy.


wiec o co chodzi? ze w trakcie rajdu serwisu, pomiędzy jednym etapem a drugim wywieziono samochód buffeta do urzędowa (do steca?) na jakies poprawki, naprawę?

i wrócił i jechał dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglądało następująco: na odcinku testowym przed rajdem Bouffier uszkadza elementy układu smarowania silnika i niszczy m.in. panewki. Samochód naprawia Stec w zaprzyjaźnionym serwisie w Rzeszowie. Niestety naprawa jest na tyle nieudana, że podczas pierwszego dnia silnik odmawia posłuszeństwa. Stec dycyduje się zabrać na noc samochód do Urzędowa, gdzie posiada odpowiednio wyposażony warsztat i jest w stanie dokładnie złożyć silnik na nowo (wg. regulaminu nie można wymienić bloku silnika). Drugi dzień rajdu Bouffier wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jakim cudem auto wyjechalo na całą noc z park ferme?

> przeciez to gdzies musialo byc sedziom zgloszone....

widzisz s;poro osób od nas tam było i sprawa mocno kontrowersyjna. BB zrobił błąd chwaląc sie tym bo narobił sporo problemu. ogólnie wywiezienie auta nie powinno mieć miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam! tak czytam lutowe wydanie WRC i jest wywiad z Kuzim, i jest ciekawy fragment którego nie

> rozumiem i mnie intryguje. cytuje:

> Quote:

> Bryan bez dwóch zdań jest fantastycznym zawodnikiem. Myslę, że swój sukces w ubiegłym roku

> zawdzięcza małej liczbie błędów. Mimo to zawsze będzie dla mnie zagadką rajd Rzeszowski - ta

> wycieczka samochodu do urzędowa itd.

> nie wiem jakim sposobem sędziowie dopuścili Bryna do dalszej jazdy.

> wiec o co chodzi? ze w trakcie rajdu serwisu, pomiędzy jednym etapem a drugim wywieziono samochód

> buffeta do urzędowa (do steca?) na jakies poprawki, naprawę?

> i wrócił i jechał dalej?

definicja systemu super rally: System Super Rally powstał po to, by załoga która miała awarię lub wypadek - mogła kontynuować walkę na tym samym rajdzie po naprawieniu samochodu.

Ale żeby było to sprawiedliwe w stosunku do tych co jadą rajd od początku do końca - za każdy nieukończony odcinek specjalny , załoga otrzymuje czas zwycięzcy w klasie powiększony o 5 minut.

druga sprawa ze naprawa samochodu moze się odbyc gdziekolwiek aby samochód mogł pojechac drugi dzien bądz kolejny. Samochód moze byc wstawiony na 5 minut przed planowanym czasem wyjazdu z PF.

wiec BB mógł razem ze stecem wstawić samochód nad ranem a i tak mial dosc znaczącą stratę do czolówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może teraz jest tak, że jak zawodnik zbiera punkty tylko z jednego dnia to nie obowiązuje go nocny park ferme?

Nie zbiera punktów w całość.

Poza tym w przypadku MP, gdzie 2 dni są punktowane osobno to Super Rally chyba jest bezsensu i nie ma typowego zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam! tak czytam lutowe wydanie WRC i jest wywiad z Kuzim, i jest ciekawy fragment którego nie

> rozumiem i mnie intryguje. cytuje:

> Quote:

> Bryan bez dwóch zdań jest fantastycznym zawodnikiem. Myslę, że swój sukces w ubiegłym roku

> zawdzięcza małej liczbie błędów. Mimo to zawsze będzie dla mnie zagadką rajd Rzeszowski - ta

> wycieczka samochodu do urzędowa itd.

> nie wiem jakim sposobem sędziowie dopuścili Bryna do dalszej jazdy.

> wiec o co chodzi? ze w trakcie rajdu serwisu, pomiędzy jednym etapem a drugim wywieziono samochód

> buffeta do urzędowa (do steca?) na jakies poprawki, naprawę?

> i wrócił i jechał dalej?

ja słyszałem ze nie dało sie wogóle tego silnika naprawic i zabrali silnik młodemu stecowi ale tak jak zaznaczam tak słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.