Skocz do zawartości

Wspomaganie astra F


mizaj

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wreszcie rozprawiłem się z wężami od chłodnicy (wymieniłem po pęknięciu) i przy okazji wymieniłem niskociśnieniowe od wspomagania bo były sparciałe.

Co mnie zaniepokoiło, to wycieki z listwy. W środku koło sprzęgła tam gdzie wchodzi wał kierownicy jest wilgotno od oleju, tak samo na listwie widać że zaczyna się delikatnie pocić.

W sumie to ma już 220kkm więc trochę ma już za sobą, tylko nie wiem czy już się szykować do wymiany czy jeszcze pochodzi?

Nie chciał bym się obudzić gdzieś daleko od domu z faktem, że wspomaganie siadło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj wreszcie rozprawiłem się z wężami od chłodnicy (wymieniłem po pęknięciu) i przy okazji

> wymieniłem niskociśnieniowe od wspomagania bo były sparciałe.

> Co mnie zaniepokoiło, to wycieki z listwy. W środku koło sprzęgła tam gdzie wchodzi wał kierownicy

> jest wilgotno od oleju, tak samo na listwie widać że zaczyna się delikatnie pocić.

> W sumie to ma już 220kkm więc trochę ma już za sobą, tylko nie wiem czy już się szykować do wymiany

> czy jeszcze pochodzi?

> Nie chciał bym się obudzić gdzieś daleko od domu z faktem, że wspomaganie siadło...

Z awaria maglownicy dojedziesz do domu, troche mocniej bedziesz sie musial zapierac o kółko.

Z rzeczy o które warto zadbac we wspomaganiu to łożyska i uszczelnienie pompy. Jak to padnie, mozesz stanąć.

A sprawie wycieku. Moze maglownica byla wymieniana albo przewody odkrecane. Dokrecic nakretki przewodów ciśnieniowych nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie, to oryginał, ale ze ma już 18 lat... no nic, na razie będę obserwował

Takie wycieki obserwuje w swoim wozie juz od trzech lat...typowy wyciek z walka wejsciowego kolumny kierowniczej do przekladni (nic groznego)...permanentny brak czasu, by przekladnie wreszcie wyjac i wymienic uszczelniacz. Wspomaganie dziala bez problemow.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.