Skocz do zawartości

antena i słaby odbiór


todamian

Rekomendowane odpowiedzi

> witam

> Czy w waszych puntach też słabo odbiera radio????

> Jak zdemontować antene??

> Wczoraj próbowałem odkręcić ten bacik ale nie mogłem odkręcić tej śruby,

> A po odkreceniu tej śruby i bata jak odejmuje sie reszte?? trzeba podsufitke odejmować??

Nie wiem czy dobrze zrozumialem , Ale prawdopodobnie wystarczy zdemontowac lampke podswietlenia wnetrza pojazdu i juz masz dostep do anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> Czy w waszych puntach też słabo odbiera radio????

> Jak zdemontować antene??

> Wczoraj próbowałem odkręcić ten bacik ale nie mogłem odkręcić tej śruby,

> A po odkreceniu tej śruby i bata jak odejmuje sie reszte?? trzeba podsufitke odejmować??

Tak, u mnie też bardzo słabo odbiera radio. Wymiana anteny nie poprawiła sytuacji. Nie wiem, może coś z samym radioodbiornikiem jest nie tak.

Dostęp do anteny jest bardzo łatwy - wyjmujesz lampkę i masz antenę przykręconą nakrętką, bodajże 10. Odkręcasz i masz. Podsufitki nie ruszasz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> Czy w waszych puntach też słabo odbiera radio????

> Jak zdemontować antene?? .....<

Witam,

Jak Kolega dostanie się do gniada anteny to proponuję sprawdzić kabel: Najzwyklejszy mierniczek (taki np. za 5 zł) ustawić na pomiar rezystancji, wyjąć wtyczkę z radia i sprawdzić czy rezystancja na oplocie oraz przewodzie wewnątrz wynosi 0 Ohm (między oba końcami kabla).

Dodatkowo proponuję bolec we wtyczce od radia przeczyścić drobnym papierem ściernym oraz wymienić gniazdo wraz z batem jeżeli jest mocno skorodowane czy zaśniedziałe.

W moim Kropku odbiór mam dobry.

Edit:

Inny sposób sprawdzenia instalacji: znaleźć na postoju miejsce gdzie odbiór jest słaby, wyjąć oryginalną wtyczkę i w to miejsce podłączyć 1,5-2 m zwykłego przewodu linki (w miejsce bolca), jeżeli odbiór się wyraźnie poprawi to wiadomo instalacja no.gif, jeżeli dalej będzie źle to proponuję skupić się na samym radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.