Skocz do zawartości

obliczenie dolotu - czy ktoś na sali pomoże?


fenix8

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zastanawiam się nad montażem filtra stożkowego, nie pytajcie po co... niemniej chcę to zrobić jak zasady przykazują, czyli z odpowiednią długością dolotu. Jak to dokładnie policzyć? Wiem że zmiana jego długości wpływa na przebieg krzywej momentu, a nie za bardzo chciałbym go modyfikować?

z góry thx za pomoc, jeżeli nie ten kącik proszę o przeniesienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie

> Zastanawiam się nad montażem filtra stożkowego, nie pytajcie po co... niemniej chcę to zrobić jak

> zasady przykazują, czyli z odpowiednią długością dolotu. Jak to dokładnie policzyć? Wiem że

> zmiana jego długości wpływa na przebieg krzywej momentu, a nie za bardzo chciałbym go

> modyfikować?

> z góry thx za pomoc, jeżeli nie ten kącik proszę o przeniesienie

w zarysie: długi dolot pomaga na niskich obrotach, krótki dolot jest korzystny przy wysokich obrotach.

wazniejsze od tego, jak policzyć dolot, wazniejsze jest abyś odizolował stożek od ciepła silnika i zapewnił dopływ powietrza z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w zarysie: długi dolot pomaga na niskich obrotach, krótki dolot jest korzystny przy wysokich

> obrotach.

> wazniejsze od tego, jak policzyć dolot, wazniejsze jest abyś odizolował stożek od ciepła silnika i

> zapewnił dopływ powietrza z zewnątrz.

ta teoria ma się dobrze do silników bez zmiennych faz rozrządu. Do hond czesto dają mega długie doloty i daja super efekty ze zmiennymi fazami i kiedyś liczyłem taki dolot i teoretycznie powinien pogorszyć ale vtec chyba tak lubi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stożek będzie zupełnie odseparowany od silnika, z zapewnieniem dobrego dolotu zimnego powietrza (łącznie z doładowanie dynamicznym)

niemniej tak jak pisałem, nie chce zmieniać parametrów silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak to chcesz zrealizowac?

doładowanie dynamiczne z tego co ostatnio z jednym kolegą rozmawiałem to inaczej coś, co powoduje wlot większej ilości powietrza podczas jazdy, np ukierunkowanie dolotu idealnie w kierunku jazdy itp... ale mogę mylić pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> doładowanie dynamiczne z tego co ostatnio z jednym kolegą rozmawiałem to inaczej coś, co powoduje

> wlot większej ilości powietrza podczas jazdy, np ukierunkowanie dolotu idealnie w kierunku

> jazdy itp... ale mogę mylić pojęcia

Nie bedziesz pierwszym ktory by chcial to miec w samochodzie... I pewnie nie ostatni. Problem polega na tym, ze auto w ktorym chcesz to miec nie rozwija predkosci dzieki ktorym moglby sie pojawic pozadany efekt. Kiedys, dawno temu gdy mialem Fiaciora, tez sie tym interesowalem. Ogolnie mozesz sobie ten temat odposucic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, temat doładowania dynamicznego odpuszczam, ale stożka i odpowiedniej długości dolotu nie ;p

Najprosciej ta "odpowiednia dlugosc dolotu" znajdziesz na hamowni. Po prostu wpakuj sie na caly dzien i sprawdz rozne eksperymenty. To moze nie najtansze ale najbardziej rozsadne i da najlepsze efekty. Watpie aby na tym forum znajdowal sie jakis inzynier bedacy sklonny bawic sie w obliczanie dla Twoich potrzeb tego jak zaprojektowac uklad dolotowy do silnika....

na marginesie, o jaki silnik chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o silnik z auta z podpisu... dlatego nie chce zmienić jego parametrów zbytnio... tj nie chcę zmieniać z grubsza przebiegu krzywej momentu... a wkurza mnie już puszka pod maską itp, więc powędruje gdzie indziej dolot... stąd potrzebna w miarę orientacyjna jego długość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o silnik z auta z podpisu... dlatego nie chce zmienić jego parametrów zbytnio... tj nie chcę

> zmieniać z grubsza przebiegu krzywej momentu... a wkurza mnie już puszka pod maską itp, więc

> powędruje gdzie indziej dolot... stąd potrzebna w miarę orientacyjna jego długość

Czyli idzie o 1,1? Jesli tak to moze uderz w ktorys z "Yankowych dolotow"? W cento sie sprawdza to moze i tutaj da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli idzie o 1,1? Jesli tak to moze uderz w ktorys z "Yankowych dolotow"? W cento sie sprawdza to

> moze i tutaj da rade.

tak, silnik z rodziny fire, niemniej 1.0 i chodzi o to, ze chce wyprowadzić dolot że tak powiem z d... strony... więc dopasowywanie jakichkolwiek byłoby nieco przesadne... dolot yankowy też by nie pasował, ale dobry pomysł podsunąłeś mi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, silnik z rodziny fire, niemniej 1.0 i chodzi o to, ze chce wyprowadzić dolot że tak powiem z

> d... strony... więc dopasowywanie jakichkolwiek byłoby nieco przesadne... dolot yankowy też by

> nie pasował, ale dobry pomysł podsunąłeś mi

na centomani jest za 200 uzywka weglaqrskiego z blachy. wydluzasz rure jak trzeba i jedzie przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem to tak... potrzebuje umieścić stożek w podszybiu, ale aby to zrobić muszę rurką wyrobić się między wężami i kablami stąd wszelakie gotowe doloty odpadają... i stąd moje pytanie o długość rurki, czyli dolotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiem to tak... potrzebuje umieścić stożek w podszybiu, ale aby to zrobić muszę rurką wyrobić się

> między wężami i kablami stąd wszelakie gotowe doloty odpadają... i stąd moje pytanie o długość

> rurki, czyli dolotu

srednica fi 60 na lepszej kopółce np od weglarskiego, długosc dajesz taka jaka musisz w tym wypadku i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj, nie przesadzaj. 15-20 to przy palowaniu. Przy normalnej jezdzie bedzie mniej... troche.

> A do tego Throttle Response w pelnym znaczenie tego slowa i halas wlaczajacy alarmy w zaparkowanych

> samochodach

pouchaty13 mial na codzien i na trasie nie spalilo podobno mniej jak 10 crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pouchaty13 mial na codzien i na trasie nie spalilo podobno mniej jak 10

no ale 10 to nie 15 hehe.gif

Z reszta - nie widze sensu dluzbania takiego sprzetu z zamiarem uzywania go na codzien. Wyleczylem sie z tego. Na codzien jest dupowoz. Dupowoz malo pali, nie psuje sie i oferuje akceptowalny komfort podrozy. Do zabawy sa zabawki. Robienie z zabawki dupowozu mija sie z celem i to mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.