Skocz do zawartości

Wyłącznik światła cofania


lelek

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że miałem dziś do czynienia z wyłącznikiem światła cofania, który powodował spalenie bezpiecznika po zapodaniu wstecznego biegu, po wymianie dokonałem sekcji bowiem nie mogłem sobie wyobrazić w jaki sposób może w nim dochodzić do zwierania do masy. No i dowiedziałem się smile.gif

Po rozpołowieniu widać w metalowej części sprężynkę na bolcu wciskanym w skrzyni, zakończonym mosiężnym talerzykiem z wgłębieniem (1)

Bebechy plastikowej części są na razie ukryte pod gumką

284274060-w1.jpg

Po zdjęciu gumki widać kolejny mosiężny talerzyk (2) :

284274060-w2.jpg

Pod talerzykiem 2 ukazuje się kolejna sprężynka oraz dwa maleńkie styki, które zwiera talerzyk 2 kiedy przyciśnie go przez gumę talerzyk 1. Styki są wyprowadzone na zewnątrz wtyczki jako piny:

284274060-w3.jpg

Jak widać metalowa część wyłącznika włącznie z jej zawartością ma potencjał masy kiedy jest wkręcona w skrzynię. Bebechy w plastiku mają dodatni potencjał po podłączeniu wtyczki i włączeniu stacyjki.

Oba potencjały oddziela od siebie tylko gumka. No i niestety, gumka uległa uszkodzeniu:

284274060-w4.jpg

Talerzyk 1 stykał się z talerzykiem 2 po wciśnięciu bolca poprzez przerwaną gumkę i wiadomo...

Jak widać nie tylko w życiu pęknięta gumka może narobić kłopotów... grinser006.gif

Pozdroofka

post-36940-14352510024613_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oba potencjały oddziela od siebie tylko gumka. No i niestety, gumka uległa uszkodzeniu:

rozumiem że nie poszedłeś na łatwiznę wymieniając włącznik,

tylko zmieniłeś gumkę... hmm.gif

zlosnik.gifgrinser006.gif

> Jak widać nie tylko w życiu pęknięta gumka może narobić kłopotów...

toż to samo życie jest... biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.