Skocz do zawartości

Wymiana płynu chłodniczego, parownik...


Seth_mx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako iż nie miałem nigdy kontaktu z "mechaniką" i w zasadzie nijak się na tym nie znam tyle tylko co przeczytam przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, to też czasem najprostsze i oczywiste rzeczy mogą sprawić problem. Nie znalazłem dokładnego opisu jak wymienić płyn chłodniczy w Uno 1.4 takiego w którym na zdjęciach jest pokazane dokładnie co i jak dlatego też mam pewne wątpliwości. Może i wyda wam się to głupie i banalne (bo zapewne takie jest moje pytanie) ale mam problem ze zlokalizowaniem paru rzeczy.

Jak wymienić płyn chłodniczy i odpowietrzyć w zasadzie już wiem niemniej jednak nie chciałbym czegoś pomieszać i tu moje pytania:

Przewód do chłodnicy który odłącza się żeby spuścić płyn chłodniczy znajduje się w tym miejscu? (Na zdjęciach jakie widziałem nie bardzo mi on pasuje ale innego niżej położonego nie umiem znaleźć...)

n0d7yjovz6h05m8z07v_thumb.jpg

Drugie pytanie, które mnie nurtuje to "korek spustowy w kadłubie silnika". Przy silniku wolałbym złej śrubki nie odkręcić, bo różnie to może być, dlatego wolę się upewnić. Czy to jest ten korek spustowy?

rrfl2zrek9krvqyqc6_thumb.jpg

v5kd2t2difdlhqfatblu_thumb.jpg

Tak wiem strasznie zasyfiony silnik, uszczelka będzie niedługo wymieniona wink.gif

Druga sprawa, zastanawia mnie również jeden wężyk przy parowniku, a mianowicie jest on dość mocno zagięty ("przełamany") i tu moje pytanie czy może tak zostać czy lepiej przyciąć go lekko i podpiąć z powrotem?

id6x0njocamhkfgpc2lj_thumb.jpg

5sn9ss40xfvyli08ta9_thumb.jpg

Zastanawia mnie czy może on być przyczyną problemu z gazem, ale najpierw chyba pojadę do gazownika, aby to obejrzał. Mianowicie za szybko się przełącza na gaz i zanim się nagrzeje silnik to często lubi sobie zgasnąć na skrzyżowaniu, gdy się zatrzymuje i jest potem problem go szybko odpalić. No ale o tym może innym razem gdy gazownik nic nie poradzi.

Z góry dziękuje za pomoc i proszę o wyrozumiałość smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tym wężem sie spuszcza płyn który kolega pokazał

i tak w 1.4 dokładnie tą srubką można spuścic płyn z bloku (spuszczałem rok temu i całkeim sporo wyleciało)

a ten wąż od parownika hmmm no ja bym zrobił zeby niebył taki powyginany lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje gajos120 za informacje.

> ale jak

> niedbastwo pierwsza klasa

Prawda niedbalstwo straszne, ale to akurat nie z mojej winy Unacz został już taki zakupiony i powoli w miarę możliwości wszystko systematycznie zostaje wymieniane

> Czy w 1.0 w ten sam sposób wymienia się płyn w chłodnicy?!Ostatnio w wakacje dolewałem wody-czy trzeba wymienić na płyn czy może dolać jakiegoś koncentratu?!

W zasadzie tak samo, nawet w 1.0 chyba nieco łatwiej... Z tego co mi wiadomo dolewanie czegokolwiek nie jest zbyt dobrym pomysłem chyba że płyn chłodniczy był niedawno wymieniany i dużo go ubywa.

W tych 2 artykułach masz w zasadzie wszystko, co jest potrzebne do wymiany płynu chłodzącego

http://www.fiatuno.pl/fiatuno,1,32.html

http://www.fiatuno.pl/fiatuno,1,40.html

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy w 1.0 w ten sam sposób wymienia się płyn w chłodnicy?

z tego co użytkownicy 1.0 mówią to tam tylko niema tej śruby do spuszczania płynu z bloku- jedyna róznica

!Ostatnio w wakacje dolewałem wody-czy

> trzeba wymienić na płyn czy może dolać jakiegoś koncentratu?!

myśle ze lepiej dolać, bo kto tam wie.. mozę zamarźnie w zimie i klapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co użytkownicy 1.0 mówią to tam tylko niema tej śruby do spuszczania płynu z bloku- jedyna

> róznica

> !Ostatnio w wakacje dolewałem wody-czy

> myśle ze lepiej dolać, bo kto tam wie.. mozę zamarźnie w zimie i klapa

To wymienie cały po prostu-spuszcze stary i zaleję nowym.Tylko co polecacie-Borygo-Pertygo.Jest jakaś tam między nimi różnica?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wymienie cały po prostu-spuszcze stary i zaleję nowym.Tylko co polecacie-Borygo-Pertygo.Jest

> jakaś tam między nimi różnica?!

Może być w zawartości glikolu i/lub dodatkach. W serwisach sprawdzają ten płyn pod kątem gęstości, która pozwala stwierdzić o jego przydatności w zimie. Możesz też dolać koncetratu trochę, jeśli trochę tylko brakuje do normy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.