Skocz do zawartości

Renault Scenic I - ilość miejsca za kierownicą?


bigblack

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak wygląda ilość miejsca i pozycja za kółkiem dla wysokich ludzików? Słusznych rozmiarów jestem i

> obawiam się, że koło kierownicy może tulić się do mych nóg.

Ja mam 188 cm i 97 kg i nie mogę złego słowa powiedzieć. Z tym, że ja ustawiam sobie fotel max do góry, kierownicę max w dół i siedzę sobie wysoko jak na krześle albo w dostawczaku. To nie jest samochód żeby jeździć w pozycji leżącej.

Co do samej kierownicy - można regulować góra dół ale w pozycjach wyższych ciężko trzymać kierownicę na godzinie 12 - a ja tak lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za Wasze opinie. Fajnie byłoby jednak się przymierzyć. Moje 196 może zweryfikować możliwości

Mówisz i masz , powiedz tylko gdzie i kiedy - mini spota zrobimy zeby.GIF

A tak serio to jutro wieczorem jestem wolny , pod stonko-orlen podjechać mogę wink.gif

P.S co was tak na francuską motoryzację nagrało , najpierw _Sky_ , teraz Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mówisz i masz , powiedz tylko gdzie i kiedy - mini spota zrobimy

> A tak serio to jutro wieczorem jestem wolny , pod stonko-orlen podjechać mogę

Ja się dostosuję. Z W-wy powinienem zjechać przed 18ą. Jak masz bliżej gdziekolwiek indziej to pisz. Mnie tam wszystko jedno gdzie podjadę.

> P.S co was tak na francuską motoryzację nagrało , najpierw _Sky_ , teraz Ty.

Ja już francą jeździłem. Właściwie to zaczynałem znajomość z AK od francy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedz coś wiecej co chcesz kupic

Od dziś chyba Scenica I po lifcie. Wczoraj jeszcze zrobiłem sobie wycieczkę na oglądnięcie P406. Jest kilka innych propozycji ale chyba skończy się na jakiejś francy; Scenic, P406 albo Xsara (z czego to ostatnie podoba mi się najmniej).

Jeśli się okaże, że mogę zająć w miarę wygodną pozycję za kierownicą to pewnie będę szukał Renault z silnikiem dTi lub dCi w okolicy '00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wygląda ilość miejsca i pozycja za kółkiem dla wysokich ludzików? Słusznych rozmiarów jestem i

> obawiam się, że koło kierownicy może tulić się do mych nóg.

190cm + ponad 120kg wagi - no problemo.

Scenic I to nie almera n16 ,ze trzeba miec maks 170cm ,zeby kierowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wygląda ilość miejsca i pozycja za kółkiem dla wysokich ludzików? Słusznych rozmiarów jestem i

> obawiam się, że koło kierownicy może tulić się do mych nóg.

Jesli nie przeszkadza Ci to, ze Scieniki sa strasznie głośne powyzej 120 co w trasie jest meczace to kupuj smiało smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zauwazyłem w 3 scenikach 1.6 16v

Fakt , jest trochę głośno bo skrzynia jest bardzo krótka (5 bieg 3tys. obrotów i ... 100-105 kmh)

> Jak na rodzinne Busa to do podróży to sie średnio nadaje.

A kto cię oszukał , że to jest bus ? to zwykła klasa średnia niższa tyle że trochę nadmuchana.

> A ten tylny środkowy fotel i jego szerokośc to juz w ogole szczyt wygody haha

Nie wiem , nigdy na nim nie jeździłem , dla rodziny 2+2 auto moim zdaniem jest fajnym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zauwazyłem w 3 scenikach 1.6 16v i dwóch dieslach.

> Jak na rodzinne Busa to do podróży to sie średnio nadaje.

> A ten tylny środkowy fotel i jego szerokośc to juz w ogole szczyt wygody haha

Owszem, mam dCi i mogę potwierdzić że poza miastem to auto jest dość głośne. IMO odpowiada za to w dużej mierze umieszczenie silnika praktycznie w środku auta - efekt krótkiego przodu.

Ale znowuż tak źle, żeby nie dało się wytrzymać, nie jest. Zresztą, sam samochód wysoki i miękki powoduje, że najbardziej cieszy spokojna, wygodna jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt , jest trochę głośno bo skrzynia jest bardzo krótka (5 bieg 3tys. obrotów i ... 100-105 kmh)

Racja .Jak u mnie w meganie .deko ciszej jest 110-120km/h ale spalanie do 6l w tych predkosciach jest dobre ok.gif. Zrobiłem 26kkm w 2 lata (wiem mało wink.gif) ok.gif Ale to juz nie to co disel albo nowsza benzynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, sam samochód wysoki i miękki

> powoduje, że najbardziej cieszy spokojna, wygodna jazda.

Dokładnie. Teść ma tez francuza (megane taka jak ja) Zrobił 200km Zafira ta starszą i mówi ze strzasznie sztywne to zlosnik.gif Więc pewnie po kupnie wszystkiego innego niz franca bedzie juz twardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.