Skocz do zawartości

FIAT Punto 75SX


DoLeCk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moi drodzy, proszę o poradę przy poprawie nagłośnienia w przypadku konkretnie tego auta w wersji 3 drzwiowej wyprodukowanej w 1997 roku.

Można kupić oś lepszego jakościowo i upchnąć w seryjne schowki na głośniki. Jakie wymiary pasują do tego auta?

Jeśli bralibyśmy pod uwagę rozbudowę przodu póki co o system odseparowany z wooferami wielkości 16,5cm gdzie można nabyć stosownego boczki do montażu i ewentualnie jakie znacie sposoby przeróbek tegoż modelu.

Za wszelkie porady serdecznie z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego, że w seryjne miejsca wchodzą głośniki bodajże 87mm, a takie głosniczki nigdy nie zagrają

> dobrze.

Drogi kolego smile.gif

1 nikt nie mówił, że to mają być mistrzostwa wink.gif

2 właśnie tych wymiarów potrzebuję, co jest w serii a co można wsadzić maksymalnie by zamaskować w oryginale.

Rozpatrywane są takie dwie opcje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drogi kolego

> 1 nikt nie mówił, że to mają być mistrzostwa

No przecież ja o mistrzostwach nie mówię, ale pisałeś że chcesz poprawić dźwięk a nie tylko zmienić głośniki zlosnik.gif

> 2 właśnie tych wymiarów potrzebuję, co jest w serii a co można wsadzić maksymalnie by zamaskować w

> oryginale.

Punto miałem już jakiś czas temu, z tego co pamiętam to w podszybiu są właśnie 87mm a z tyłu na półce małe eilpsy albo 100mm hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem.

> Dzięki za wymiary

w wersjach sporting, elx i kilku innych było fabryczne miejsce na głośnik 165mm w drzwiach, wystarczy dokupić takową tapicerkę (powinna kosztować grosze), do tego trzeba ją delikatnie przerobić, głośnik zamontować pod tapiecerkę na dystansie z MDF (około 70 mm jeśli dobrze pamiętam) i po problemie, wchodzą nawet takie kolosy jak JBL 600 GTI

w seryjne miejsca wchodzi niewiele i ciężko porządnie wytłumić, jednakowoż można się pokusić o montaż systemu 3-way do tego auta, jeśli ma się dość dużo nerwów aby to potem odpowiednio wystroić

tweetery obowiązkowo na słupek przedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w wersjach sporting, elx i kilku innych było fabryczne miejsce na głośnik 165mm w drzwiach,

> wystarczy dokupić takową tapicerkę (powinna kosztować grosze), do tego trzeba ją delikatnie

> przerobić, głośnik zamontować pod tapiecerkę na dystansie z MDF (około 70 mm jeśli dobrze

> pamiętam) i po problemie, wchodzą nawet takie kolosy jak JBL 600 GTI

Tak też właśnie zostało zaakceptowane smile.gif

Właściciel zakupił boczki gotowe pod takie wymiary. Resztę będzie się kombinować po przeliczeniu funduszy kolegi wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukałem na forum informacji ale niestety nie znalazłem i podpiąłem się pod temat. Chcę wrzucić w boczki takiego samego punciaka hertz-e dsk-165. Teraz pytanie o głębokość montażową, one tam w ogóle wejdą czy będę musiał coś przerabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, nie chce otwierać nowego tematu toteż napisze jeszcze tutaj.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów montował głośniki przy pomocy dystansów do punto I 3D.

Mam boczki z możliwością zmontowania głośników jednak nie chce montować ich bezpośrednio do plastiku. Słyszałem że trzeba zastosować dystanse z MDF-u tyle że szukając takowych w internecie niestety nie udało mi się ich znaleźć.

Dzwoniłem w wiele miejsc i jedynie co mi zaproponowali to dystanse uniwersalne (będę musiał sam je wyprofilować na drzwiach) lub możliwość odlewu tyle że koszt takiej usługi będzie w granicach 80 zł za sztukę.

Jakie rozwiązanie byście mi poradzili? Ktoś możne sam profilował takie dystanse a może zastosował inne rozwiązanie.

Może walory odsłuchowe będą znacznie lepsze ale nie chce już wsadzać zbyt wielu $$ w nagłośnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

No i w końcu zamontowane.

Znudziło mnie jeżdżenie słuchając tylko świstu wiatru dochodzącego z drzwi (boczki były cały czas zdjęte coby ich nie zniszczyć przez ciągłe ich zdejmowanie i zakładanie).

Zamontowałem uniwersalne dystanse MDF uprzednio je profilując nożykiem.

Był lekki problem z włożeniem głośników hertz-a esk 165 bo maja dość dużą głębokość montażową ale po wycięciu sporej dziury w drzwiach oraz boczku i maskownicy jakoś się udało.

W planach mam dalsze rozbudowanie mojego systemu o lepsze radio, wygłuszenie i wzmacniacz bo jak na razie w takiej formie nie powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciąłeś blachę w drzwiach i folię? Jeżeli tak to na 100% woda bedzie się dostawac do kabiny.

Foli to ja już tam nie miałem i szczerze mówiąc nigdy nie wystąpiło wylewanie wody do kabiny.

Co do cięcia blachy to mam tu na myśli tylko ten stelaż który i tak ma fabrycznie spore dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dareczku, bez zdjęć się nie liczy

Hehe...proces trwał 2 dni w warsztacie znajomego. Nie chciałem już tam zdjęć robić bo sporo czasu mi to zajęło (planowałem zrobić to w 1 dzień a skończyło się na dwóch). Czeka mnie jeszcze rozebranie drzwi bo jakoś mi jeden głośnik rzęzi więc może wtedy jakieś zdjęcia się ogarnie. Może i u Ciebie? 275123014-zielony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczekuję racjonalnego uzasadnienia

Można tam zawsze upchnąć zwrotnice albo zostawić po prostu w spokoju, nie oszukujmy się, tak mały głośnik nie zagra, chyba, że to będzie MID, ale ja bym sobie darował.

Panele, słupki, skrzynka i będzie grać! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.