Skocz do zawartości

Ściąga w prawo (czyli efekt polnych dróg :( )


oskar 16v

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pytanie mam takie- co powinienem zrobić, żeby znaleść przyczynę?

Sprawa tego typu-

Jechałem wąską drogą, po bokach było błotniste koleiny...

Przy prędkości ok 20km/h zjechałem na lewo, bo jakiś $%&(@$ bez świateł wyjechał z naprzeciwka sciana.gif

Efekty- auto zsunęło się w błotnistą koleinę i zaraz przy prawym przednim kole na czymś zaklinowało się...

Odrazu kazałem pasażerom opuścić auto, dywanik pod koło żeby jakaś przyczepność była i po kilkupróbach wyjechałem, bez żadnego haratania itd...

Jadąć później stwierdziłem że auto delikatnie odjeżdża w prawo... angryfire.gif

Pytanie jest takie- gdzie szukać przyczyny?

Ciśnienie w kołach jest OK, spód po oględzinach też ok bo nie widać nic...

Jakoś mocno nie uderzyłem, bo błoto było miękkie...

"Dziura" też nie jakaś wielka, bo chlapacza nie zmiażdżyło...

Powiedzcie, co obstawiać albo jak znaleść przyczynę frown.gif

Auto to SC 0,9...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zacząć od zbierzności?

Mechanik mi właśnie powiedział, że zbierzność sama z siebie się nei przestawi...

W stacji kontroli pojazdów, po przejściu przez ścieżkę diagnostyczną wyjdzie czy to zbierzność? Czy poprostu jechać ustawić i zobaczyć potem czy poskutkuje?

Zauważyłem też na kierownicy, że jak jadę prosto, to jak lekko kierownicę dam w prawo to zostaje tak, a jak lekko odbijam w lewo to wraca odrazu na prawą... Tak moze z 1-2 cm obrotu...

Ewentualnie jakiegoś majstra ze śląska (Tychy, Bielsko i okolice) potrzebuję, żeby rzucić na to okiem i żebym miał auto takei jak powinienem mieć na trasę w weekend... frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mechanik mi właśnie powiedział, że zbierzność sama z siebie się nei przestawi...

Może jak zaliczyłeś dziurę, koło poszło max do góry, drążek mógł walnąć w budę i się skrzywić - ja miałem taki przypadek

> W stacji kontroli pojazdów, po przejściu przez ścieżkę diagnostyczną wyjdzie czy to zbierzność?

Tak, pojechałem na stację diagnostyczną i stwierdzili że auto ściąga. W Tychach na osiedlu A za free mi to sprawdzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie straszą mnie, że może to być maglownica albo wahacz... Jakie są szanse na to żeby to była

> na tyle "gruba" sprawa?

Wszystko jest możliwe, trzeba wejść pod auto i zrobić oględziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie straszą mnie, że może to być maglownica albo wahacz... Jakie są szanse na to żeby to była

> na tyle "gruba" sprawa?

a słychać jakieś stuki dochodzące z tych okolic? jak nic nie zaczęło stukać, klepać itp. to raczej magiel cały, wahacz mógł sie skrzywić, wtedy stukać nie powinien, generalnie jak nic nie słychać to raczej zbieżność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.