Skocz do zawartości

"cieszkie sprzęgło" 1.6


tomaszsk

Rekomendowane odpowiedzi

czy w waszych Stilonach też tak ciężko działa sprzęgło ??? przyznam że nie jest to od wczoraj można powiedzieć że od zawsze (kiedy go mam 68 kkm teraz okolo 150kkm) już w moim cienkim chodzi lepiej zlosnik.gif po dłuższym staniu w korku to aż boli noga... ten typ tak ma??? czy sprzęgło się "kończy" czy inny element

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kończy się

> dla pocieszenia do 1,6 - nie zrujnujesz się

> póki nie padnie - staraj się unikać korków; nogi oszczędzisz i na drogach w szczycie będzie luźniej

hmm a to dobre icon_eek.gif w korkach nie stać grinser006.gif trochę trudne do wykonania w obecnych czasach zlosnik.gif giry mi szkoda bo żylaków dostane jeszcze biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawdopodobnie łożysko już leży na słoneczku.

> Kiedy wymieniałeś płyn hamulcowy?

> Pozdrawiam BAS

hmmm a to się wymienia grinser006.gif

no od kiedy go mam to raczej nie wymieniany (ok 3 lata) ostatnio coraz ciężej chodzi to sprzęgło ...

jaki uśredniony przebieg wytrzymują nasze sprzęgła ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm a to się wymienia

> no od kiedy go mam to raczej nie wymieniany (ok 3 lata)

Płyn hamulcowy jest higroskopijny(wchłania wodę z otoczenia), należy wymieniać go co 2 lata.

> ostatnio coraz ciężej chodzi to sprzęgło

> ...

Wymień porządnie cały płyn(zwróć uwagę mechanikowi, że musi też przelać i odpowietrzyć sprzęgło). Koszt wymiany płynu nie jest duży a może trochę wyjaśnić.

> jaki uśredniony przebieg wytrzymują nasze sprzęgła ??

W stilo stosunkowo krótko jak pałujesz, chodzi o to, że przy bardzo dynamicznym przyśpieszaniu sprzęgło nie nadąża i ma pewien uślizg...

Kupiłem stilo z przebiegiem ~64kkm, sprzęgło poddało się 2 dnia po przejechaniu(dość dynamicznym) jakiś 100km...

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płyn hamulcowy jest higroskopijny(wchłania wodę z otoczenia), należy wymieniać go co 2 lata.

> Wymień porządnie cały płyn(zwróć uwagę mechanikowi, że musi też przelać i odpowietrzyć sprzęgło).

> Koszt wymiany płynu nie jest duży a może trochę wyjaśnić.

> W stilo stosunkowo krótko jak pałujesz, chodzi o to, że przy bardzo dynamicznym przyśpieszaniu

> sprzęgło nie nadąża i ma pewien uślizg...

> Kupiłem stilo z przebiegiem ~64kkm, sprzęgło poddało się 2 dnia po przejechaniu(dość dynamicznym)

> jakiś 100km...

> Pozdrawiam BAS

hmm ciekawe zlosnik.gif dynamicznie jeżdżę na co dzień grinser006.gif sprzęgło się nie ślizga myślę że pierwsze leci słoneczko chyba że ktoś jeździ na pół sprzęgła ,a u ciebie docisk nie trzymał ?? czy "słoneczka nie było" jak wyjąłeś stare??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm ciekawe dynamicznie jeżdżę na co dzień sprzęgło się nie ślizga

Nie zwróciłeś uwagi, ale jest takie półsekundowe zawahanie jak jedziesz w opór.

> myślę że pierwsze leci

> słoneczko chyba że ktoś jeździ na pół sprzęgła ,a u ciebie docisk nie trzymał ?? czy

> "słoneczka nie było" jak wyjąłeś stare??

U mnie podczas jazdy nagle skończył się napęd(totalnie się ślizgało), wkurzyłem się, było to w sobotę wieczorem, zadzwoniłem po kumpla, sznurek i do domu a w poniedziałek rano laweta z PZU-assistance zabrała autko z podwórka i zawiozła do ASO(i tak byłem umówiony na rozrząd, więc upiekłem dwie pieczenie przy jednym ogniu), wymienili sprzęgło i jest ok.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprzęgło też ciężko chodziło, nie strasznie ale trochę. Zrobiłem komplet za wyjątkiem pompki. Na samym początku po wymianie myślałem, że nie mam sprzęgła. Chodziło strasznie delikatnie. Teraz albo noga się przyzwyczaiła, albo chodzi ciężej. Sprzęgło ma niecałe 4 kkm, płyn też nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem stilo z przebiegiem ~64kkm, sprzęgło poddało się 2 dnia po przejechaniu(dość dynamicznym)

> jakiś 100km...

sprzeglo w stilo jest totalnie dziwne pierwsze konkretne uslizgi przy bucie na 1 i 2 biegu mialem 50kkm temu

nauczylem sie nie deptac na tych biegach i sprzeglo nadal zyje i ma sie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie sprzęgło też ciężko chodziło, nie strasznie ale trochę. Zrobiłem komplet za wyjątkiem

> pompki. Na samym początku po wymianie myślałem, że nie mam sprzęgła. Chodziło strasznie

> delikatnie. Teraz albo noga się przyzwyczaiła, albo chodzi ciężej. Sprzęgło ma niecałe 4 kkm,

> płyn też nowy.

jakieś fotki starych gratów po wyjęciu ??? jaki przebieg miałeś ??? przy wymianie???

dla mnie jest to dziwne bo problemów ze zmianą biegów nie ma ,sprzęgło bierze w tym samy miejscu co zawsze ani dziwnych odgłosów nie ma przy jego używaniu.

Może ktoś z wwa lub okolicy by się ustawił na małego spota co by porównać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.