Skocz do zawartości

UNO Fire 1.0 i.e 96r - awaria mechanizmu zmiany biegów


Asmodeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim nowo zakupionym Fiacie UNO nastąpiła w pewnym momencie awaria wodzika. Znaczy skrzynia została na trzecim biegu, mogłem wrzucić czwarty, ale nic ponadto. Na drążku totalny luz wink.gif Zaglądam pod maskę i widzę, że wodzik lata sobie luźno niepoczepiony do skrzyni. Przyczyna - został przeżarty przez rdzę, której nie zauważyłem wink.gif Poprzedni właściciel nie dbał chyba za bardzo. Nie udało mi się znaleźć mechanizmu dokładnie z mojego modelu, ale ten z załącznika wygląda podobnie. Pochodzi on z uszkodzonego UNO Fire 1.0 z roku 1993. Moje pytanie - czy uda mi się go zamontować? smile.gif Na razie wodzik skleiłem na taśmę klejącą, ale nie jest to trwałe rozwiązanie zeby.GIF

post-149098-1435251029241_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, w moim nowo zakupionym Fiacie UNO nastąpiła w pewnym momencie awaria wodzika. Znaczy

> skrzynia została na trzecim biegu, mogłem wrzucić czwarty, ale nic ponadto. Na drążku totalny

> luz Zaglądam pod maskę i widzę, że wodzik lata sobie luźno niepoczepiony do skrzyni.

> Przyczyna - został przeżarty przez rdzę, której nie zauważyłem Poprzedni właściciel nie dbał

> chyba za bardzo. Nie udało mi się znaleźć mechanizmu dokładnie z mojego modelu, ale ten z

> załącznika wygląda podobnie. Pochodzi on z uszkodzonego UNO Fire 1.0 z roku 1993. Moje pytanie

> - czy uda mi się go zamontować? Na razie wodzik skleiłem na taśmę klejącą, ale nie jest to

> trwałe rozwiązanie

A to napewno te "patyki-wodziki"? hmm.gif Podnosząc maskę ich nie zawazysz bo sa w tunelu i doczepione do elementu od którego dopiero odchodzą te wodziki które zobaczysz po podniesieniu maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to napewno te "patyki-wodziki"? Podnosząc maskę ich nie zawazysz bo sa w tunelu i doczepione do

> elementu od którego dopiero odchodzą te wodziki które zobaczysz po podniesieniu maski.

Hmm... otwieram maskę i patrząc od frontu mam silnik, skrzynię biegów i ten urwany patyk jest +/- na wysokości zbiorniczka z płynem hamulcowym, tylko dużo głębiej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może zużyta końcówka spadła z kulki.

Tak na oko element którego brakuje lub też został uszkodzony powinien wyglądać tak jak końcówka tego drążka który dałem na zdjęciu... Wiem, że nijak nie da się połączyć tego co zostało. Tylko na mocną taśmę i i tak wytrzymuje góra tydzień i mam już tego dosyć. Rocznik 1996 - jak w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to co ci wszamała wygląda tak??

> jakiś tekst

Na zdrowy rozum to powinno być to... bo mi się element uyebał praktycznie przy samej skrzyni, a mechanizm od drążka chyba nie jest aż tak długi smile.gif Tylko pytanie - ile ma mieć mm długości? Na allegro są dwie edycja - 250 i 350 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak na oko Wiem, że nijak nie da się połączyć tego co zostało.

> Tylko na mocną taśmę i i tak wytrzymuje góra tydzień i mam już tego dosyć.

może zamiast drutować taśmą - wymontować - i jeśli się jednak da - pospawać (chyba że nie ma czego spawać...) ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może zamiast drutować taśmą - wymontować - i jeśli się jednak da - pospawać (chyba że nie ma czego

> spawać...) ?

Właśnie raczej już nie ma czego spawać, chyba że zespawać cięgno razem ze skrzynią, ale to już chyba jest bezsens zeby.GIF W Uniaku podoba mi się to, że w trasie mi coś pierdyknie, skleję taśmą, zwiążę drutem i jadę dalej zeby.GIF Aczkolwiek ten element istotnie mnie już denerwuje... Działa ok na taśmie, a za chwilę zostaję np. bez wstecznego, bo wybierak już "nie sięga" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy który ci się urwał. Bo tam są 2 takie patyki . Jeden jest od pionowego przesunięcia dźwigni.

> A druga od poziomego.

Ta od poziomego, bo tak jak już nadmieniłem, przy pierwszej awarii mogłem się przemieszczać między 3 a 4 biegiem. Najczęściej zostaję bez wstecznego, bo wybierak w poziomie tam nie sięga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta od poziomego, bo tak jak już nadmieniłem, przy pierwszej awarii mogłem się przemieszczać między

> 3 a 4 biegiem. Najczęściej zostaję bez wstecznego, bo wybierak w poziomie tam nie sięga.

Czekam na info który kupić smile.gif

A takie - http://allegro.pl/ciegno-zmiany-biegow-fiat-uno-i1298609632.html to do jakich modeli? wink.gif Róznica między 80 a 15 zł jest zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekam na info który kupić

> A takie - http://allegro.pl/ciegno-zmiany-biegow-fiat-uno-i1298609632.html to do jakich modeli?

> Róznica między 80 a 15 zł jest

Wodzu jeśli sam nie zmierzysz to się nie dowiedz. Ja ci niestety nie pomogę bo ten system wywaliłem ładnych parę lat temu. Właśnie z powodu luzów i wypadania tych patyków.Zanurkuj w komorę z metróweczką i latarką. Wtedy sam będziesz pewny co i jak bo może (a nawet napewno) przyda ci się i drygi taki "patyk" zlosnik.gif

Co do linka ten akurat nie podpasuje bo ma główkę obróconą o 180*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wodzu jeśli sam nie zmierzysz to się nie dowiedz. Ja ci niestety nie pomogę bo ten system wywaliłem

> ładnych parę lat temu. Właśnie z powodu luzów i wypadania tych patyków.Zanurkuj w komorę z

> metróweczką i latarką. Wtedy sam będziesz pewny co i jak bo może (a nawet napewno) przyda ci

> się i drygi taki "patyk"

> Co do linka ten akurat nie podpasuje bo ma główkę obróconą o 180*

Zanurkowałem i powinien podpasować smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.