Skocz do zawartości

A czy BMW 318 Compact to dobry pomysł?


bb_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

witam po raz pierwszy na kąciku BMW smile.gif

chcę kupić auto klasy kompakt

kasa juz jest - planuję przeznaczyć około 20 tysięcy złotych

przeglądałem i przerabiałem już wiele marek, ale dzisiaj wpadł mi do głowy szatański pomysł, żeby zastanowić się właśnie nad kompaktem z Monachium zlosnik.gif

powiedzcie mi coś proszę na temat tego wyboru. czy jest to wybór warty rozważenia, czy wręcz przeciwnie.

W grę wchodzi albo model 316 (115 KM) albo 318 (140KM) choć szczerze mówiąc bardziej skłaniam się ku tej pierwszej opcji ok.gif

Powiedzcie proszę cos o tych jednostkach ok.gif awaryjność, koszta utrzymania (np rozrząd), zużycie paliwa itp.

z góry serdecznie dziękuję za pomoc blagam.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam po raz pierwszy na kąciku BMW

> chcę kupić auto klasy kompakt

> kasa juz jest - planuję przeznaczyć około 20 tysięcy złotych

> przeglądałem i przerabiałem już wiele marek, ale dzisiaj wpadł mi do głowy szatański pomysł, żeby

> zastanowić się właśnie nad kompaktem z Monachium

> powiedzcie mi coś proszę na temat tego wyboru. czy jest to wybór warty rozważenia, czy wręcz

> przeciwnie.

> W grę wchodzi albo model 316 (115 KM) albo 318 (140KM) choć szczerze mówiąc bardziej skłaniam się

> ku tej pierwszej opcji

> Powiedzcie proszę cos o tych jednostkach awaryjność, koszta utrzymania (np rozrząd), zużycie

> paliwa itp.

> z góry serdecznie dziękuję za pomoc

Kuplem niedawno Compact 318TI.

O kosztach Ci nie powiem, bo zbyt krotko mam.

Spalanie w miejscie silnika M44B19 to ok 9/100.

Przy jezdzie delikatnej, bez stania w korkach.

Przy pelnym bucie jeszcze nie wiem, bo docieram hamulce.

Rozrzad? Tam jest lancuch, wiec nie powinien Cie interesowac.

Koszty czesci wydaja mi sie wyzsze niz w przypadku np. Golfa.

Najlepiej sprawdz sam zamienniki na stronie intercarsu.

Z reszta ja mam E36 ale za 20 tys to chyba bedzie nowszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kuplem niedawno Compact 318TI.

> O kosztach Ci nie powiem, bo zbyt krotko mam.

> Spalanie w miejscie silnika M44B19 to ok 9/100.

> Przy jezdzie delikatnej, bez stania w korkach.

> Przy pelnym bucie jeszcze nie wiem, bo docieram hamulce.

> Rozrzad? Tam jest lancuch, wiec nie powinien Cie interesowac.

ooo ok.gif to duuży plus w takim razie ok.gif a tego szczerze mówiąc nie wiedziałem

> Koszty czesci wydaja mi sie wyzsze niz w przypadku np. Golfa.

> Najlepiej sprawdz sam zamienniki na stronie intercarsu.

no patrzyłem na intercars i szczerze mówiąc wg tego co tam widziałem, to ceny części wydawały się być niewiele wyższe np. od renault megane 2.0, który szczerze mówąc też jest brany pod uwagę ok.gif

> Z reszta ja mam E36 ale za 20 tys to chyba bedzie nowszy model.

patrzyłem pod kątem e46 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele BMW E46 Compact 316ti oraz 318ti to silniki n42b18 oraz n42b20 sterowane Valvetronic'em (układ dolotowy pozbawiony przepustnicy) na podwójnym Vanosie. Spalanie w przypadku 316ti to miasto 8, w trasie 6-7 litrów (normalny styl jazdy).

Silnik posiada łańcuch rozrządu, niestety pojawiły się w historii awarie napinacza łańcucha co może w skrajnym przypadku spowodować przeskoczenie ogniw i mamy kłopot. Jeśli na wolnych obrotach pojawiają się niepokojące stuk z okolic łańucha możemy spodziewać się wymiany napinacza. Dodatkowo po około 100 000 km przebiegu cewki zapłonowe lubią przestać działać (cena jednej około 150 złotych). Więcej problemów samochód nie przysparza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik ma oznaczenie N42

tak, ale koledzy wyżej piszą o motorach M42/M44 w E36 ok.gif

co do E46 w Compact'cie się nie wypowiem, oprócz tego, że nie każdemu się podoba biglaugh.gif mowa oczywiście o wyglądzie zewnętrznym zlosnik.gif czasem nie wszyscy wiedzą, że w tej generacji serii 3, wersja Compact wygląda zdecydowanie inaczej niż inne wersje nadwoziowe wink.gif

ja miałem wcześniej E36 ze wspomnianym M42 i to był Bardzo Miły Wóz wink.gif

E46 świeższe w środku i na zewnątrz, nowsze silniki, imho atwiej trafić na zadbany egzemplarz niż w przypadku wcześniejszej generacji 3'ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.