Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy 145 ts


limp4ever2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Aktualnie jestem właścicielem Fiata Uno, ale niedługo planuje zmienić autko na Alfe 145 1,4 lub 1,6 ts.Chciałbym zadać parę pytań odnośnie jej:

1.Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?

2.Pytanie o wariator.Ponieważ często czytam opinie o silnikach ts widzę że każdy pisze o szybko padających wariatorach.Jak często to się zdarza i jaki jest koszt wariatora i naprawy.Czy poradzi sobie z tym mechanik czy potrzebny serwis alfy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem od niedawna posiadaczem alfy 145 ts i wlasnie mam padniety wariator. Chodzi jak diesel a koszt nowego to minimum 450 zl i wiem ze nie kazdy mechanik sobie z tym poradzi. Pozatym to jak narazie nie mam co zarzucic wiecej no ale zrobilem dopiero 100km smile.gif

Aaa i jezeli ktos wie to gdzie jest komputer w tym silniku? moze glupie pytanie ale przeszukalem cala komore i nie znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukaj z silnikiem 1929 TD 90KM (z fiata tipo) , lub nowszy 1910JTD 105KM

> dziękuję z uwagę

Mam 1.9TD do sprzedania.... dopiero co z Belgii ściągnięty, technicznie ok, jedynie blacharka poobijana - jak to w Belgii.....

info: 502-594-274

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam 1.9TD do sprzedania.... dopiero co z Belgii ściągnięty, technicznie ok, jedynie blacharka

> poobijana - jak to w Belgii.....

> info: 502-594-274

450 zł shocked.gif diesla to wiem że można brać w ciemno.Ale chce zgłębić temat, a silniki boxer może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 450 zł diesla to wiem że można brać w ciemno.Ale chce zgłębić temat, a silniki boxer może?

Bez przesady już z tym wariatorem.

Może i klekocze, ale wymienić wystarczy co rozrząd, a nie co miesiąc.

Stosować dobry olej i wymieniać co 10 kkm, wtedy wytrzyma zdecydowanie dłużej.

Boxer to już nie ta liga.

Trudno znaleźć silnik w dobrym stanie, i tam to dopiero mogą występować usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>.Ale chce zgłębić temat, a silniki boxer może?

Fajnie brzmią, ale.....nie jadą. 1,3 90 KM jest bardzo słabowity, 1,6 103 KM niewiele lepszy. Jedyny boxer który fajnie jeździ to 1,7 16v 129 KM, ale awaryjność tego silnika potrafi zadziwić nawet najbardziej wytrwałych alfisti.

Generalnie w typoszeregu 145/146 nie ma dobrych silników benzynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Aktualnie jestem właścicielem Fiata Uno, ale niedługo planuje zmienić autko na Alfe 145 1,4 lub 1,6

> ts.Chciałbym zadać parę pytań odnośnie jej:

> 1.Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?

> 2.Pytanie o wariator.Ponieważ często czytam opinie o silnikach ts widzę że każdy pisze o szybko

> padających wariatorach.Jak często to się zdarza i jaki jest koszt wariatora i naprawy.Czy

> poradzi sobie z tym mechanik czy potrzebny serwis alfy.

> Pozdrawiam

Wariator to tylko jeden z problemów. Też się przesiadłem na 145 z Uno i teraz mogę Ci tylko odradzić. Dla mnie skończyło się tanie jeżdżenie gdzie chcę i tanie naprawy. Chyba, że masz sporo kasy i nie przeszkadza Ci, że Twój samochód wciągnie 2x więcej niż sobie wyobrażasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego 2.0 T ma sie nie nadawac do codziennej jazdy?

tu nie chodzi o sam silnik, ale o całość. Ani buda, ani zawieszenie, ani nic w tym samochodzie nie jest przygotowane do tego, żeby utrzymać w ryzach blisko 200 koni mechanicznych.

Poza tym w momencie montowania silnika, który nawet nie jest z tej samej firmy co reszta samochodu zmusza cie to do wymiany niemalże wszystkiego.

IMHO bez sensu na codzień. Ale oczywiście możesz mieć inne zdanie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu nie chodzi o sam silnik, ale o całość. Ani buda, ani zawieszenie, ani nic w tym samochodzie nie

> jest przygotowane do tego, żeby utrzymać w ryzach blisko 200 koni mechanicznych.

Z tym sie nie zgodze.

> Poza tym w momencie montowania silnika, który nawet nie jest z tej samej firmy co reszta samochodu

> zmusza cie to do wymiany niemalże wszystkiego.

Z tym sie zgodze.

> IMHO bez sensu na codzień.

Zalezy czego sie oczekuje od samochodu i ile chce sie wlozyc pieniazka w ta zabawe.

>Ale oczywiście możesz mieć inne zdanie

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.