Skocz do zawartości

Przegląd po kolizji?


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Była sobie kolizja.

Jeden samochód uderzył w drugi, w wyniku czego samochód poszkodowanego obrócił się na dach - prędkość niewielka, samochód położył się na boku, i po chwili przewrócił się na dach).

Pojazd sprawcy miał oczywiście OC, AC niet.

Pojazd poszkodowanego = szkoda całkowita.

Sprawcy nie został zatrzymany dowód rejestracyjny.

Powinien więc mimo tego zrobić dodatkowe badanie techniczne pojazdu?

Co jeśli nie zrobi dodatkowego?

Niedługo po kolizji został zrobiony coroczny przegląd.

Przychodzi pismo z PZU, z taką adnotacją na dole:

"Ponadto uprzejmie informujemy, że zgodnie z art. 17 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. Nr 124, poz. 1151 z późn. zm.) w związku z art. 81 ust. 11 pkt 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 108 poz. 908 z późn. zm.), jest Pani/Pan zobowiązany do:

1. wykonania dodatkowego badania technicznego pojazdu, w którym została dokonana naprawa wynikająca ze zdarzenia powodującego odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia, w zakresie elementów układu nośnego, hamulcowego lub kierowniczego mających wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

2. poinformowania PZU SA o przeprowadzeniu dodatkowego badania technicznego, w którym mowa w pkt 1, poprzez przekazanie kopii dowodu rejestracyjnego / zaświadczenia o przeprowadzeniu badania technicznego."

Quote:

11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3 - 5, dodatkowemu badaniu

technicznemu podlega pojazd:

1) skierowany przez organ kontroli ruchu drogowego:

a) w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska,

b) który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeżeniem pkt 5, lub noszący ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego;

5) w którym została dokonana naprawa wynikająca ze zdarzenia powodującego odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia określonego w grupach 3 i 10 działu II załącznika do ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. Nr 124, poz. 1151, z późn. zm.4)) w zakresie elementów układu nośnego, hamulcowego lub kierowniczego mających wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego;


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Była sobie kolizja.

> Jeden samochód uderzył w drugi, w wyniku czego samochód poszkodowanego obrócił się na dach -

> prędkość niewielka, samochód położył się na boku, i po chwili przewrócił się na dach).

1. Mi po wypadku z mojej winy nie zabrano dowodu. Naprawiłem samochód i zrobiłem standardowy przegląd, kiedy stary się kończył.

2. Z PZU miałem kilka doświadczeń, po których nigdy więcej tam nie zawitam. Dużo by mówić.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Mi po wypadku z mojej winy nie zabrano dowodu. Naprawiłem samochód i zrobiłem standardowy

> przegląd, kiedy stary się kończył.

Tutaj jest taka sama sytuacja.

Dowód nie zabrany, kolizja 3.03, przegląd okresowy 15.05.

> 2. Z PZU miałem kilka doświadczeń, po których nigdy więcej tam nie zawitam. Dużo by mówić.

Coś więcej?

> Pozdro!

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. Z PZU miałem kilka doświadczeń, po których nigdy więcej tam nie zawitam. Dużo by mówić.

ja mimo woli stałem się ich klientem

chcieli mnie bzyknąć licząc cene lampy i zderzaka od starego modelu

600 vs 1600 i 1000 vs 1400 tak mniej więcej

grzecznie upomniałem ... i równie grzecznie złożyli ogon pod siebie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.