Zawartość dodana przez Jaku_b
-
Alkomobilizer .
Czyli jego prawko jest gałno warte? Nie może pracować w firmie, w której czasem musi gdzieś pojechać firmowym samochodem?
- zniżki OC
-
Ot taka historia i przestroga dla innych
> Czytałeś całość ze zrozumieniem co napisałem? Handlarz wie, co robi. Sprzedawałem tak samochód i żadnych deklaracji i obietnic raczej nie traktowałbym poważnie. To są gnojki, siedzą w biznesie i znają kruczki. Zwrot OC traktowałbym jako nieprawdopodobny prezent. Tak po prostu jest. Tu.
-
z cyklu czyja wina
> Mówi się, że cofający zawsze musi ustapić pierwszeństwa innym pojazdom. W ten sposób łatwo każdego wkopać.
-
uszczelniach do chłodnic
> jakie auto? > kiedyś wlewałem do starych strucli gdzie wiadomo układ chłodzenia nie jest pierwszej nowości.... > wlewałem tylko uszczelniacze w płynie z umiarem czyli 1/4 max pojemnika uszczelniacza Też użyłem raz uszczelniacza w płynie i też bardzo ostrożnie, żeby nie przedobrzyć. Przeciek w chłodnicy się uszczelnił i żadnych ubocznych skutków nie miałem.
-
melex
> Przeciez te melexy z ludzmi jezdza w każdej miejscowości "turystycznej" , wożą ludzi na zwiedzanie > i to w normalnym ruchu. Zwykle mają kierunkowskazy, ale nie sa zarejestrowane. No, to były właśnie takie modele. To powinno jeździć co najwyżej ścieżkami rowerowymi.
-
melex
> ja swego czasu wózkiem akumulatorowym platformowym wyjeżdżałem poza zakład bez tablic > rejestracyjnych , raczej nie trzeba mieć tablic W centrum Gdańska kilka dni temu widziałem , jak środkiem głównej ulicy (Hucisko w Gdańsku) między rzędami samochodów jechały dwa meleksy wypełnione turystami. Gdyby ktokolwiek choćby lekko ich zahaczył, nie mieliby żadnych szans. Nie wiem, jakim cudem te pojazdy znalazły się w takim miejscu. Nie miały tablic. Wyglądało to na samowolkę i igranie z życiem.
-
po ilu fotka?
> mi błysnęło we wrześniu czy październiku - jak dotąd cisza... i oby tak dalej Mnie ITD pstryknęła w listopadzie, miesiąc temu był list "o wskazanie kierowcy" i na razie czekam na list od najważniejszych urzędników Tuska. :/
-
Oporność przewodów zapłonowych
> ale to jest rezystancja izolacji, oporność powinna byc poniże 1 Ohm Nieprawda. Chłopaki wyżej mają rację. Dobranie oporności jest bardzo ważne -> Źle dobrane przewody mogą spowodować, że silnika w ogóle nie uruchomisz.
-
Polonez Atu Plus - ciężko pali po nocy
> Może Ci nie domykać zawór gazu na parowniku. Wtedy popuszcza gaz do kolektora i rano odpalasz na > dwóch paliwach. Przejdź na benzynę przed zgaszeniem silnika może będzie lepiej. Jeśli na gazie, to może zamarzać parownik. Jeśli na benzynie, to może paliwo się cofa po nocy do baku?
-
Skrzypiące drzwi - nie śmiać się
> WD40 nic nie smaruje, tylko wypłukuje resztki starego smaru i efekt jest jak widać. > Posmarować porządnie j.w.... To można powtarzać, a i tak do ludzi nie dotrze.
-
prostownik i bezpiecznik
> Jeśli by tak było, to jaki musiał by być po stronie wtórnej? chyba że takiego nie ma... Podłącz szeregowo z akumulatorem jakąś żarówkę samochodową. Może tak go podładujesz bez przeciążania prostownika.
-
Remont głowicy bez planowania na Discovery...
> China szpachluje, maluje sprejem a potem opowiada jak to wykonał > profesjonalną naprawę na kupujący łyka kit przytakując głową. Przy tym zawsze ma czyściutkie ręce i ubranie. To też jest imponujące.
-
Czy można położyć auto na boku?
>co nazywało się kołyski, i służyło to właśnie do kładzenia auta na > boku. Ja pamiętam samochody na kołyskach. Przykręcało się to do talerzy kół. Kołyski służyły do samochodów dwusuwowych, typu Syrena, które oleju w silniku i tak nie miały. Malca też się dało! :-) LINK
-
Czy straż miejska może zatrzymać pojazd?
> Czyli częściowo miał rację, a częściowo nie U nas wszystko jest "tak trochę".
-
Jaki jest sens stosowania takiego rozwiązania?
> Mam na myśli dodatkowe kółko - ono jest sztywno powiązane z pojazdem? Co z nierównościami drogi? Może po to, żeby nie dopuścić do tego?
-
Problem z hamulcami
> Jaką wiedzą? Jak układ jest sprawny to z płynem nic się nie dzieje. Wody z powietrza złapie, ale na Janist ma najwyraźniej uszkodzony samochód, skoro rozpoczął wątek. Zatem pisanie "Jak układ jest sprawny to z płynem nic się nie dzieje" jest bez sensu, prawda?
-
Problem z hamulcami
> więc przestań opowiadać bajki Nie będe konkurował. Omawiajcie dalej problem.
-
Problem z hamulcami
> Zorientowałem się przy okazji, że nie wymieniałem płynu od nowości, czyli 3 lata. Płyn > oczywiście wymienię ale to raczej nie było przyczyną. Płyn wchłania wodę. 3 lata to bardzo dużo dla płynu. Te przygody miała na mrozie?
-
Jazda bez prawa jazdy, ale...
> Tak czy inaczej to dwa różne wykroczenia. Złamanie zakazu jest przestępstwem. Bądźmy precyzyjni. Ale generalnie to tak.
-
Jazda bez prawa jazdy, ale...
> Jeżeli drugi czyn to wykroczenie to nie wiem gdzie ty widzisz recydywę. Zgadza się. Jeżeli to było wykroczenie, to nie ma recydywy, dlatego nie chce mi się wierzyć, żeby z tak małym wynikiem tak oberwał. Czuć to agresją w czasie kontroli lub czymś podobnym.
-
Jazda bez prawa jazdy, ale...
> Mojego szwagra ojciec został złapany za jazdę pod wpływem, stracił prawko + 4000PLN kary + pół roku > w zawiasach. Po jakimś czasie złapali go ponownie, wydmuchał 0.22 promila i odwiesili > poprzednie zawiasy + dołożyli 1.5 roku. Aktualnie przebywa w ZK Wadowice na koszt podatników Może 0.22mg? Ale to i tak podchodzi pod wykroczenie, a nie przestępstwo. Ostro z nim pojechali. Na pewno miał tak mało??
-
Jazda bez prawa jazdy, ale...
> Panie... > Toż przecie ustawa zasadnicza w tym kraju nie zezwala na karanie za to samo więcej niż raz... > Albo rybka, albo pipka, jak powiedział Sofronow... Wyjaśniłem chyba jasno. 500 za prowadzenie samochodu bez uprawnień. Potem sprawa w sądzie za złamanie zakazu sądowego. Gdzie tu masz "za to samo"?
-
Jazda bez prawa jazdy, ale...
> No to jest jasność. A teraz pytanie: jak to wygląda w praktyce? Podejrzewam, że taki delikwent nie > idzie pierdzieć, zapewne dostaje zawiasy. Może ktoś potwierdzić? Na początek 500zł za jazdę bez uprawnień. Możliwe jest też odholowanie samochodu na koszt właściciela. Potem na pewno surowa grzywna + drugi wyrok w zawieszeniu. Do sądu, który wydał pierwszy wyrok idzie informacja o złym prowadzeniu się skazanego i może wtedy nastąpić odwieszenie pierwszego wyroku. Jazda w czasie zakazu jest przestępstwem i odpowiada się za nią z Kodeksu Karnego z art. 244. Wyrok jest odnotowywany w Rejestrze Skazanych. Nie warto.
-
Akumulator
> Mi też się wydaje to niemożliwe, ale kolega wspomniany wyżej wymienił rozrusznik w swoim 126p > (skoro aku był dobry) i okazało się, że to nic nie pomogło. > Po wymianie aku Maluch ożył... A ile AH masz w tym aku? Odpalanie większego samochodu miało go zabić? Nie wiem, jak to wytłumaczyć. Nie wydoiłeś go przy tym odpalaniu za bardzo? Twój silnik ładował go potem? Ja odpalałem Uniakiem z aku 45AH na kablach różne samochody, w tym dwulitrowego diesla i nic się złego nie działo.