Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Jaku_b

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Jaku_b

  1. Jaku_b odpowiedział 2prymus na temat - Motokącik
    Czyli jego prawko jest gałno warte? Nie może pracować w firmie, w której czasem musi gdzieś pojechać firmowym samochodem?
  2. Jaku_b odpowiedział hektor na temat - Motokącik
    > Po jakim czasie od momentu sprzedaży samochodu i pozostając dalej bez auta zaczyna sie tracić > zniżki na OC? Zwykle dwa lata. Niektóre firmy honorują trzy lata. W MTU "przechowali" mi zniżkę przez dwa lata i dwa miesiące.
  3. > Czytałeś całość ze zrozumieniem co napisałem? Handlarz wie, co robi. Sprzedawałem tak samochód i żadnych deklaracji i obietnic raczej nie traktowałbym poważnie. To są gnojki, siedzą w biznesie i znają kruczki. Zwrot OC traktowałbym jako nieprawdopodobny prezent. Tak po prostu jest. Tu.
  4. Jaku_b odpowiedział Oscar_ na temat - Motokącik
    > Mówi się, że cofający zawsze musi ustapić pierwszeństwa innym pojazdom. W ten sposób łatwo każdego wkopać.
  5. > jakie auto? > kiedyś wlewałem do starych strucli gdzie wiadomo układ chłodzenia nie jest pierwszej nowości.... > wlewałem tylko uszczelniacze w płynie z umiarem czyli 1/4 max pojemnika uszczelniacza Też użyłem raz uszczelniacza w płynie i też bardzo ostrożnie, żeby nie przedobrzyć. Przeciek w chłodnicy się uszczelnił i żadnych ubocznych skutków nie miałem.
  6. Jaku_b odpowiedział Hannibal Lecter na temat - Motokącik
    > Przeciez te melexy z ludzmi jezdza w każdej miejscowości "turystycznej" , wożą ludzi na zwiedzanie > i to w normalnym ruchu. Zwykle mają kierunkowskazy, ale nie sa zarejestrowane. No, to były właśnie takie modele. To powinno jeździć co najwyżej ścieżkami rowerowymi.
  7. Jaku_b odpowiedział Hannibal Lecter na temat - Motokącik
    > ja swego czasu wózkiem akumulatorowym platformowym wyjeżdżałem poza zakład bez tablic > rejestracyjnych , raczej nie trzeba mieć tablic W centrum Gdańska kilka dni temu widziałem , jak środkiem głównej ulicy (Hucisko w Gdańsku) między rzędami samochodów jechały dwa meleksy wypełnione turystami. Gdyby ktokolwiek choćby lekko ich zahaczył, nie mieliby żadnych szans. Nie wiem, jakim cudem te pojazdy znalazły się w takim miejscu. Nie miały tablic. Wyglądało to na samowolkę i igranie z życiem.
  8. Jaku_b odpowiedział wawo na temat - Motokącik
    > mi błysnęło we wrześniu czy październiku - jak dotąd cisza... i oby tak dalej Mnie ITD pstryknęła w listopadzie, miesiąc temu był list "o wskazanie kierowcy" i na razie czekam na list od najważniejszych urzędników Tuska. :/
  9. > ale to jest rezystancja izolacji, oporność powinna byc poniże 1 Ohm Nieprawda. Chłopaki wyżej mają rację. Dobranie oporności jest bardzo ważne -> Źle dobrane przewody mogą spowodować, że silnika w ogóle nie uruchomisz.
  10. > Może Ci nie domykać zawór gazu na parowniku. Wtedy popuszcza gaz do kolektora i rano odpalasz na > dwóch paliwach. Przejdź na benzynę przed zgaszeniem silnika może będzie lepiej. Jeśli na gazie, to może zamarzać parownik. Jeśli na benzynie, to może paliwo się cofa po nocy do baku?
  11. > WD40 nic nie smaruje, tylko wypłukuje resztki starego smaru i efekt jest jak widać. > Posmarować porządnie j.w.... To można powtarzać, a i tak do ludzi nie dotrze.
  12. Jaku_b odpowiedział exor na temat - Motokącik
    > Jeśli by tak było, to jaki musiał by być po stronie wtórnej? chyba że takiego nie ma... Podłącz szeregowo z akumulatorem jakąś żarówkę samochodową. Może tak go podładujesz bez przeciążania prostownika.
  13. > China szpachluje, maluje sprejem a potem opowiada jak to wykonał > profesjonalną naprawę na kupujący łyka kit przytakując głową. Przy tym zawsze ma czyściutkie ręce i ubranie. To też jest imponujące.
  14. >co nazywało się kołyski, i służyło to właśnie do kładzenia auta na > boku. Ja pamiętam samochody na kołyskach. Przykręcało się to do talerzy kół. Kołyski służyły do samochodów dwusuwowych, typu Syrena, które oleju w silniku i tak nie miały. Malca też się dało! :-) LINK
  15. > Czyli częściowo miał rację, a częściowo nie U nas wszystko jest "tak trochę".
  16. > Mam na myśli dodatkowe kółko - ono jest sztywno powiązane z pojazdem? Co z nierównościami drogi? Może po to, żeby nie dopuścić do tego?
  17. Jaku_b odpowiedział janist na temat - Motokącik
    > Jaką wiedzą? Jak układ jest sprawny to z płynem nic się nie dzieje. Wody z powietrza złapie, ale na Janist ma najwyraźniej uszkodzony samochód, skoro rozpoczął wątek. Zatem pisanie "Jak układ jest sprawny to z płynem nic się nie dzieje" jest bez sensu, prawda?
  18. Jaku_b odpowiedział janist na temat - Motokącik
    > więc przestań opowiadać bajki Nie będe konkurował. Omawiajcie dalej problem.
  19. Jaku_b odpowiedział janist na temat - Motokącik
    > Zorientowałem się przy okazji, że nie wymieniałem płynu od nowości, czyli 3 lata. Płyn > oczywiście wymienię ale to raczej nie było przyczyną. Płyn wchłania wodę. 3 lata to bardzo dużo dla płynu. Te przygody miała na mrozie?
  20. > Tak czy inaczej to dwa różne wykroczenia. Złamanie zakazu jest przestępstwem. Bądźmy precyzyjni. Ale generalnie to tak.
  21. > Jeżeli drugi czyn to wykroczenie to nie wiem gdzie ty widzisz recydywę. Zgadza się. Jeżeli to było wykroczenie, to nie ma recydywy, dlatego nie chce mi się wierzyć, żeby z tak małym wynikiem tak oberwał. Czuć to agresją w czasie kontroli lub czymś podobnym.
  22. > Mojego szwagra ojciec został złapany za jazdę pod wpływem, stracił prawko + 4000PLN kary + pół roku > w zawiasach. Po jakimś czasie złapali go ponownie, wydmuchał 0.22 promila i odwiesili > poprzednie zawiasy + dołożyli 1.5 roku. Aktualnie przebywa w ZK Wadowice na koszt podatników Może 0.22mg? Ale to i tak podchodzi pod wykroczenie, a nie przestępstwo. Ostro z nim pojechali. Na pewno miał tak mało??
  23. > Panie... > Toż przecie ustawa zasadnicza w tym kraju nie zezwala na karanie za to samo więcej niż raz... > Albo rybka, albo pipka, jak powiedział Sofronow... Wyjaśniłem chyba jasno. 500 za prowadzenie samochodu bez uprawnień. Potem sprawa w sądzie za złamanie zakazu sądowego. Gdzie tu masz "za to samo"?
  24. > No to jest jasność. A teraz pytanie: jak to wygląda w praktyce? Podejrzewam, że taki delikwent nie > idzie pierdzieć, zapewne dostaje zawiasy. Może ktoś potwierdzić? Na początek 500zł za jazdę bez uprawnień. Możliwe jest też odholowanie samochodu na koszt właściciela. Potem na pewno surowa grzywna + drugi wyrok w zawieszeniu. Do sądu, który wydał pierwszy wyrok idzie informacja o złym prowadzeniu się skazanego i może wtedy nastąpić odwieszenie pierwszego wyroku. Jazda w czasie zakazu jest przestępstwem i odpowiada się za nią z Kodeksu Karnego z art. 244. Wyrok jest odnotowywany w Rejestrze Skazanych. Nie warto.
  25. Jaku_b odpowiedział JustRalf na temat - Motokącik
    > Mi też się wydaje to niemożliwe, ale kolega wspomniany wyżej wymienił rozrusznik w swoim 126p > (skoro aku był dobry) i okazało się, że to nic nie pomogło. > Po wymianie aku Maluch ożył... A ile AH masz w tym aku? Odpalanie większego samochodu miało go zabić? Nie wiem, jak to wytłumaczyć. Nie wydoiłeś go przy tym odpalaniu za bardzo? Twój silnik ładował go potem? Ja odpalałem Uniakiem z aku 45AH na kablach różne samochody, w tym dwulitrowego diesla i nic się złego nie działo.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.