Skocz do zawartości

Przyduszanie przy ruszaniu, co jest?


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Parafian 20.GIF

122kkm minęło i dzisiaj siem cuś zaczęło dziać z miśkiem crazy.gif

Przy ruszaniu na zimnym silniku pojawiało się szarpanie/przygasanie

silnika podczas puszczania sprzęgła.

Stało się to pierwszy raz, tylko na zimnym silniku, na ciepłym luzik,

żadna kontrolka się nie zaświeciła, zmiana biegów na 3,4,5 na zimnym silniku już bez szarpania ok.gif

Co mogło zawinić confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jak były takie objawy to wystarczyło wymyć przepustnice.

Zdziwiło mnie to, bo pierwszy raz coś takiego, czy to możliwe, żeby tylko na zimnym tak było,

a po rozgrzaniu już bez problemów? crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdziwiło mnie to, bo pierwszy raz coś takiego, czy to możliwe, żeby tylko na zimnym tak było,

> a po rozgrzaniu już bez problemów?

Dokładnie u mnie takie problemy były tylko na zimnym silniku przy ruszaniu z 1 biegu i przy dużej wilgotności i niskiej temp. Początkowo myślałem że sprzęgło mówi 30.GIFa wystarczyło trochę kosmetycznych zabiegów.

Oczywiście u Ciebie może być też inne podłoże tych objawów . to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie u mnie takie problemy były tylko na zimnym silniku przy ruszaniu z 1 biegu i przy dużej

> wilgotności i niskiej temp. Początkowo myślałem że sprzęgło mówi a wystarczyło trochę

> kosmetycznych zabiegów.

> Oczywiście u Ciebie może być też inne podłoże tych objawów . to tylko moje zdanie.

O widzisz, też na początku myślałem, że sprzęgło, ale jutro z rana pójdę do garażu

i wyczyszczę przepustnicę, bo fakt, że 40kkm jej nie czyściłem crazy.gif

To jutro się okaże wieczorem, czy to to, czy coś innego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie baw się nawet z przepustnicą tylko jedź do sklepu po kable WN. wszystkie objawy się zgadzają.

dzisiaj pobawię się z przepustnicą i sprawdzę kable WN i wiece przy okazji ok.gif

spojrzałem w swój notatnik serwisowy i przepustnica od 52kkm nie czyszczona crazy.gif

edyt:

po zrobieniu dzisiaj w sumie 100km w deszczu, po mieście na raczej krótkich odcinkach, stwierdzam,

że przepustnica była winna tej sytuacji- dziś nie zaobserwowałem szarpania ok.gif

Będę dalej monitorował temat wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam to samo, przepustnica nie czyszczona do nowości

dzisiaj wyczyszczę przepustnicę i zerknę na kable i świece wink.gif

wcześniej brudna przepustnica dawała falowanie na wolnych obrotach, nic więcej crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz, przeczyszczenie przepustnicy nic go nie będzie kosztowało, a wymiana kabli tak, to zawsze

> zdązy zrobić

Kable oglądnięte, test "mgiełkowy" zrobiony i bez dyskoteki wink.gif

Przepustnica mocno usyfiona była, wyczyściłem i puki co jest dobrze ok.gif

Wystawiłem gruza przed garaż na deszcz, po południu mam traskę, to się okaże co i jak wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.