Skocz do zawartości

wymiana lambdy a zachowanie silnika?


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

wymieniłem sobie sondę lambda. Miałem oryginalną firmy Bosch która miała nie wiadomo ile lat aczkolwiek jeszcze funkcjonowała. Zamiast niej wsadziłem uniwersalną sondę Magneti Marelli której przewody połączyłem ze starą, długą wiązką po odcięciu, za pomocą kostek elektrycznych (skręcane).

Po zmianie sondy zaobserwowałem następującą reakcję:

1) silnik chodzi mniej równo na wolnych obrotach na benzynie

2) silnik chodzi lepiej(!) na wolnych obrotach na gazie (Landi Renzo II-gen)

3) silnik mniej pali (10,5 litra LPG/100km przy spokojnej jeździe 90-110km/h kontra wcześniejsze zużycie na poziomie 13l przy takiej samej jeździe)

4) silnik potrafi przerwać na gazie przy przyśpieszaniu, szarpnąć - wcześniej tego nie było frown.gif

moje pytanko - czy w jakiś sposób bo wymianie sondy lambda należy zresetować kompa od silnika i od gazu?

czy moja nowa sonda może być jakaś walnięta? czy taki sposób połączeń kabli "na skręcanie" może być w tym przypadku niewłaściwy i powodować niepożądane efekty uboczne???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mozesz przekleić? bo nie mam tam konta

1) odłączamy aku - najpierw minus , potem plus

2) zabezpieczamy aku ,zeby kable w zaden sposób go nie dotkneły wywołujac spiecie

3) przekrecamy stacyjke w pozycje 2

4) teraz musimy połączyc kable aku na przynajmniej 10 minut - to spowoduje zresetowanie kondensatorka ECU/TCU

5) po upływie tych, dajmy na to 15 minut , wyjmujemy kluczyk ze stacyjki, na nowo podłączamy aku : "+" potem"-"

6) uruchamiamy silnik i pozwalamy mu chodzic na biegu jałowym przez 5 minut

7) wyłączamy go na , ponownie, 5 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok pomogło, dzieki - na benzynie chodzi idealnie ok.gif

teraz pytanie co zrobic z gazem żeby było ok, wyraźnie mi go na gazie zalewa bo śmierdzi z rury gazem...

mam Landi Renzo A/1-V05-ER - jak to ustrojstwo zmusić do adaptacji ??? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok pomogło, dzieki - na benzynie chodzi idealnie

> teraz pytanie co zrobic z gazem żeby było ok, wyraźnie mi go na gazie zalewa bo śmierdzi z rury

> gazem...

> mam Landi Renzo A/1-V05-ER - jak to ustrojstwo zmusić do adaptacji ???

Tam nie ma adaptacji. Trzeba podpiąć się laptopem i poustawiać ręcznie jak należy.

Z tym że po objawach to prędzej świece lub kable WN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tam nie ma adaptacji. Trzeba podpiąć się laptopem i poustawiać ręcznie jak należy.

> Z tym że po objawach to prędzej świece lub kable WN.

kable, świece, kopółka, palec, cewka - nowe. Do wymiany sondy było wszystko OK więc to na 100% cos powiązanego z tą wymianą, tym bardziej że na benzynie też sie pogorszyło a teraz po adaptacji już jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kable, świece, kopółka, palec, cewka - nowe. Do wymiany sondy było wszystko OK więc to na 100% cos

> powiązanego z tą wymianą, tym bardziej że na benzynie też sie pogorszyło a teraz po adaptacji

> już jest OK.

ECM benzyny zaadoptował się do źle działającej sondy stąd problem potem na benzynie na nowej sondzie. LPG trzeba poustawiać do nowej sondy ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.