Skocz do zawartości

Mechanizm zmiany biegów Punto 1


RUFF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacne grono, mam pytanko co do mechizmów zmiany biegów z punto a konkretnie Lanci Y 99r ale myśle ze mechaniczne to bedzie to samo. Fabrycznie mam automata ECVT ale zmieniam go na manulala i zakupilem mechanizm zmiany na dodatkowej lince wstecznego. Jako że bardziej jestem ogarniety w Seicento wiem ze tam mozna w miejsce podobnego ukladu dać nowszy mechanizm na dwuch linkach które ida bezpośrednio do skrzyni. Pyatnie jest takie czy punto 1 miało wogóle mechazm na dwóch linkach a jesli nie to czy przypasuje do niego mechanizm np z punto 2. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam zacne grono, mam pytanko co do mechizmów zmiany biegów z punto a konkretnie Lanci Y 99r ale

> myśle ze mechaniczne to bedzie to samo. Fabrycznie mam automata ECVT ale zmieniam go na

> manulala i zakupilem mechanizm zmiany na dodatkowej lince wstecznego. Jako że bardziej jestem

> ogarniety w Seicento wiem ze tam mozna w miejsce podobnego ukladu dać nowszy mechanizm na

> dwuch linkach które ida bezpośrednio do skrzyni. Pyatnie jest takie czy punto 1 miało wogle

> mechazm na dwuch linkach a jesli nie to czy przypasuje do niego mechanizm np z punto 2. pozdro

Był tylko mechanizm z jedną linką i prętem. Ta dodatkowa linka od wstecznego to tylko blokada. Dlaczego nie założysz mechanizmu od mk1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jakos wole nowsze rozwiazania czyli z punto 2 nie podejdzie gdyz np Y produkowali do 2003r i na

> jednej foto z allegro mechanizm 2000r wygląda jak z punto 2.

W P2 najczęściej pada ta linka, która zastępuje pręt w PI więc nie zawsze to co nowsze to lepsze cool.gif Jeśli umocujesz koszyk z P2 to linki też podepniesz. Musisz mieć całe kompletne sterowanie i rzeźbić mocowanie koszyka lewarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

A co Kolega zrobił ze skrzynią ecvt i całą resztą gratów od niej..?? Pilnie poszukuję centralki sterującej od takiej skrzyni. Jest ona zamontowana w Punto za obudową nagrzewnicy (pionowy pulpit z radiem - konsola) na woerzchu tunelu jak na fotce poniżej:

2541377300_1447976659.jpg

 

 

Sama centralka wygląda zaś tak:

4980212300_1446070239.jpg

 

 

 

Czy może została gdzieś w garażu albo może wciąż siedzi w aucie..?

Pilnie kupię.!
 

 

Paweł Taraszkiewicz

GDANSK
606-662-762

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.