Skocz do zawartości

zestaw przedni do 500zł


del_goblin

Rekomendowane odpowiedzi

tak wiem, temat wałkowany milion i pięćset razy ale właściwie nigdzie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.

Potrzebuje zestaw który nie będzie kosztował więcej niż ok.500zł.

Ma to zagrać w Lanosie 3D pod jakimś wzmacniaczem ( jeszcze nie wiem jakim, prawdopodobnie ESX, w każdym razie pewnie jakaś 2 kanałówka też do ok 500zł - chętnie mniej smile.gif ) razem z Alpina CDA-9883R

Suba nie przewiduje, ale jakieś super niskie zejście nie będzie potrzebne, żeby tylko miały trochę wykopu, bardzo zależy mi na średnich tonach, tam gdzie jest wysoki damski wokal.

Śmiem przypuszczać że powinienem szukać zestawu z nisko ciętym i dużym tweeterem, ale może tylko mi się wydaje zeby.GIF

Niestety nie jestem zbyt obyty ani osłuchany ze sprzętem, zwłaszcza z tego przedziału cenowego wink.gif dlatego liczę że bardziej doświadczeni koledzy podpowiedzą który z zestawów dostępnych w tej kwocie na rynku mógł by spełnić moje oczekiwania.

A może warto kupić sinus'a neo28 z gotową zwrotnicą i poszukać jakiegoś woofera do tego, a może jeszcze coś innego wink.gif

zapraszam do dyskusji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nawet nie potrzeba szukajki, tylko kilka stron wątków dalej...

> http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=284267315&an=0&page=3&vc=1

aż taki bezczelny nie jestem, gdybym znalazł odpowiedź na swoje pytanie to nie pytał bym drugi raz...

poza tym w tym przypadku 100 więcej może zrobić różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aż taki bezczelny nie jestem, gdybym znalazł odpowiedź na swoje pytanie to nie pytał bym drugi

> raz...

> poza tym w tym przypadku 100 więcej może zrobić różnice.

A moim zdaniem pytasz właśnie o tą samą półkę. Ja szukałem głośników dla siebie i zwróciłem uwagę na te opisane w przytoczonym wątku, zauważ że różnice w cenach internetowych w stosunku do sklepowych sięgały 300 zł. Określenie zatem "głośniki do 500zł" jest dość niekonkretne...

Wracając do tematu wątku, ja już byłem skłonny po kilku tygodniach szukania zdecydować się na hertza lub rainbowa,lecz kiedy dostałem namiar na dls r6a za 600 zł nie wahałem się ani chwili. Życzę znaleźć taką okazję waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moim zdaniem pytasz właśnie o tą samą półkę. Ja szukałem głośników dla siebie i zwróciłem uwagę

> na te opisane w przytoczonym wątku, zauważ że różnice w cenach internetowych w stosunku do

> sklepowych sięgały 300 zł. Określenie zatem "głośniki do 500zł" jest dość niekonkretne...

> Wracając do tematu wątku, ja już byłem skłonny po kilku tygodniach szukania zdecydować się na

> hertza lub rainbowa,lecz kiedy dostałem namiar na dls r6a za 600 zł nie wahałem się ani

> chwili. Życzę znaleźć taką okazję

R6a za 600 zł świetna mi okazja... a woofer z tego zestawu to zwykły napierdzielacz... jeszcze jako tako spełnia swoją role w 3-drożnych systemach, ale w 2way bez dwóch zdań wolał bym hertz'a hv165+ht25+zwrotka czyli HSK165 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> R6a za 600 zł świetna mi okazja... a woofer z tego zestawu to zwykły napierdzielacz... jeszcze jako

> tako spełnia swoją role w 3-drożnych systemach, ale w 2way bez dwóch zdań wolał bym hertz'a

> hv165+ht25+zwrotka czyli HSK165

opis brzmienia HSK 165 w przytoczonym wątku chyba by mi pasował, z tym że nie wiem czemu, mam jakaś niechęć do Hertz'a, może to dobra okazja żeby się przełamać smile.gif

ale jest jeszcze kilka ciekawych tytułów w tych pieniążkach, np.:

FOCAL - 165 A1

RAINBOW SLX 265

Rainbow Dream CSX265

MB QUART DSH-216

HELIX ESPRIT 136

Hollywood Excursion HX-6 Comp

PowerBass L-60Cx

piszę tu bo są tu ludzie którzy mieli więcej okazji do słuchania tego typu sprzętów wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hv165+ht25+zwrotka czyli HSK165

Ja tak sie tylko przyglądam bo mam mniejszy budzet no i inne wymagania hehe.gif i sam już nie wiem... bardzo korcą mnie te: Hertz DSK 165 do Cromy ale jest wiele opinii że "Hertz" już nie jest taki dobry jak kiedyś.... leci tylko na starej opinii.... może coś tańszego z Phonocarów.... Woofery Phonocar Pro Tech same na dystanse confused.gif.... ładnie wyglądają a jak grają to nikt nie wie hehe.gif U mnie musiał by napędzić to oryginalne navi bez wzmacniacza...

Zresztą średnica przewodów jest tak mała że tam może max 2 A nimi popłynie a to ni jak sie ma do tych kW hehe.gif

Więc coś o dużej sprawności by musiało być tak z 92 - 93 dB pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tak sie tylko przyglądam bo mam mniejszy budzet no i inne wymagania i sam już nie wiem...

> bardzo korcą mnie te: Hertz DSK 165 do Cromy ale jest wiele opinii że "Hertz" już nie jest

> taki dobry jak kiedyś.... leci tylko na starej opinii.... może coś tańszego z Phonocarów....

> Woofery Phonocar Pro Tech same na dystanse .... ładnie wyglądają a jak grają to nikt nie

> wie U mnie musiał by napędzić to oryginalne navi bez wzmacniacza...

> Zresztą średnica przewodów jest tak mała że tam może max 2 A nimi popłynie a to ni jak sie ma do

> tych kW

> Więc coś o dużej sprawności by musiało być tak z 92 - 93 dB pewnie

Fakt - nowe hertz'e to już nie to same co ESK/HSK w pierwszych wersjach. Choć jakiś czas już nie śledzę tych niskich linii więc może coś się zmieniło.

W każdym razie jak masz zamiar coś kupić to raczej nie kombinuj że kupisz same woofery - to nie zagra. Musisz kupić lub dobrać kompletny system. DLS C6A ja bym atakował pod samo radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> R6a za 600 zł świetna mi okazja... a woofer z tego zestawu to zwykły napierdzielacz... jeszcze jako

> tako spełnia swoją role w 3-drożnych systemach, ale w 2way bez dwóch zdań wolał bym hertz'a

> hv165+ht25+zwrotka czyli HSK165

Jeśli ktokolwiek twierdzi, że woofer z R6A w porównaniu do HV165, to zwykły napierdzielacz , to albo nie wie co pisze, albo powtarza gdzieś usłyszane bzdury, albo powinien iść sobie zrobić kalibrację uszu. A wszystko dlatego, że woofer z R6A gra bardzo podobnie do HV165, z tym tylko, że w przeciwieństwie do HV 165, potrafi też nieźle napierdzielać i w małym autku można sobie nawet odpuścić suba. Patrząc na to porównanie od strony HV165, można powiedzieć, że gra on z 20-cm subem tak, jak same R6A. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli ktokolwiek twierdzi, że woofer z R6A w porównaniu do HV165, to zwykły napierdzielacz , to

> albo nie wie co pisze, albo powtarza gdzieś usłyszane bzdury, albo powinien iść sobie zrobić

> kalibrację uszu. A wszystko dlatego, że woofer z R6A gra bardzo podobnie do HV165, z tym

> tylko, że w przeciwieństwie do HV 165, potrafi też nieźle napierdzielać i w małym autku można

> sobie nawet odpuścić suba. Patrząc na to porównanie od strony HV165, można powiedzieć, że gra

> on z 20-cm subem tak, jak same R6A.

facepalm.gifpad.gif

Niech Ci będzie - widocznie wiesz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> R6a za 600 zł świetna mi okazja...

proszę znajdź taniej nowe dls r6a i daj linka waytogo.gif

bo ja osobiście poniżej 699 nie znalazłem w sieci, a w sklepach ceny zaczynają się od 999 sick.gif

>a woofer z tego zestawu to zwykły napierdzielacz... jeszcze jako

> tako spełnia swoją role w 3-drożnych systemach, ale w 2way bez dwóch zdań wolał bym hertz'a

> hv165+ht25+zwrotka czyli HSK165

nie zgodzę się z tym napierdzielaniem, a co do Hertza, to też właśnie je polecam do tej kwoty która wymienił autor wątku.

Jeśli oferte mają aktualne, to "stare" HSK są do kupienia za 400 tutaj

podkreślam tylko, nawet w "szafie odsłuchowej" jest warto posłuchać i porównac każdy zestaw, a szczytem marzeń jest posłuchanie takich głosników zabudowanych w podobnym aucie do swojego icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tej chwili możesz za 380zł (a może i taniej) kupić Morel'e Tempo 6 na alledrogo. Całkiem rozsądna

> propozycja... brać póki są i się nie zastanawiać.

> klik klik

> ojjjj stop stop zauważyłem że na tej aukcji nie ma tweeterów w zestawie... skucha. Ale szukać warto

> tego zestawu.

Morel tempo to nie jest zestaw wart tej ceny, nie mówimy tu nawet o brzmieniu, spójrz nawet na samą budowę zwrotnicy - jak w zestawach za 300zł..

Polecam poszukać używek r6a lub ps6 - bardzo dobre sprawdzone zestawy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Morel tempo to nie jest zestaw wart tej ceny, nie mówimy tu nawet o brzmieniu, spójrz nawet na samą

> budowę zwrotnicy - jak w zestawach za 300zł..

> Polecam poszukać używek r6a lub ps6 - bardzo dobre sprawdzone zestawy

A miałeś ten zestaw czy tylko po wyglądzie wnosisz?? Bo ja go miałem - przez pół roku w aucie. I przerabiałem w nim zwrotnice - nie ten zestaw. grinser006.gif

Napisz co z nim jest nie tak wg Ciebie - może mnie uświadomisz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak się składa że porównywałem wiele modeli głośników i jesli dla Ciebie woofer r6a to nap.. to

> zmień wzmaka do odsłuchu lub radio

> Hertze nie umywają się do nich i nie jest to tylko moja opinia lecz posiadaczy HV itp

To napisz coś o tych porównaniach - jakie głośniki, czemu r6a wypadło tak dobrze? Co miało lepszego niż cała reszta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i wybór padł na HSK po przeczytaniu internetu sądze że powinienem być zadowolony, ale cena

> przekonała mnie ostatecznie

> dziękuję za podpowiedzi i udział w dyskusji jak poczynię dalsze kroki to się pochwale

będziesz zadowolony waytogo.gif tylko nie kupuj tych najnowszych, ale te pokazane w linku ode mnie z poprzedniej edycji, a po zakupie daj znać za ile i gdzie kupiłeś smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.