Skocz do zawartości

padnieta turbina i konsekwencje


tuha

Rekomendowane odpowiedzi

witam, otoz jadac autostrada urwal mi sie wirnik od turbiny i puscilo delikantie mowiac olej.Samochod zostal zatrzymaly i zjechane na pobocze.Po regeneracji turbiny samochod nadal puszcza olej.Prawdopodobnie na skutek puszczenia oleju pierscienie sie zapiekly.I teraz pytanie czy moglo to zaowocowac pokiereszowaniem powierzchni cylindra?czy wystarczy sama wymiana pierscieni.Oraz czy jakies pomysły co zrobic w tej kwesti?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam, otoz jadac autostrada urwal mi sie wirnik od turbiny

Po której stronie się urwał , wnioskuję że po "zimnej" - bo to diametralnie zmienia postać rzeczy ?

"Puszcza olej" - masz na myśli to , że go w ogóle ubywa czy to że są widoczne wycieki ?

Nie dymi ci czasem na niebieskawo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam, otoz jadac autostrada urwal mi sie wirnik od turbiny i puscilo delikantie mowiac

> olej.Samochod zostal zatrzymaly i zjechane na pobocze.Po regeneracji turbiny samochod nadal

> puszcza olej.

Trudno coś wnioskować nie znając ani stanu silnika przed awarią, ani jego przebiegu i czy sprężarka uległa awarii na skutek zassania czegoś z zewnątrz, czy na skutek złego smarowania i czy silnik przed awarią brał olej. Jest możliwe, że drobne odłamki wirnika zostały zassane do cylindrów. Jak pewnie wiesz sprężarka jest delikatnym urządzeniem i najmniejsze zanieczyszczenie powietrza, czy oleju może doprowadzić do jej zniszczenia. Bez demontażu nikt rozsądny nie może stwierdzić co stało się na pewno. Moim zdaniem po takiej awarii koniecznie trzeba było zdjąć głowicę silnika, a może nawet i tłoki, aby ocenić stan, lub chociaż zmierzyć stopień sprężania. Istnieje też możliwość że turbinę źle zregenerowano. Faktem jest, że awaria może być poważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.