Skocz do zawartości

belki z relingów jak zdemontować?


hebel

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem na jesień belki na relingi założyłem do auta a kluczyki powiesiłem w garażu na druciku, dziś chciałem zdemontować idę do garażu po kluczyki a tam pozostał po nich tylko drucik angryfire.gif co się stało z kluczykami nie wiem, zlosnik.gif pytanie brzmi jak zdemontować belki bez kluczyka? próbowałem odkręcić tą plastikową nakrętkę ale ani drgnie... pozostaje chyba rozwalić wkładkę zamka albo.... szukać kogoś kto ma identyczny wyrób i taką sama kombinację kluczyka. na zamku jest wygrawerowany jakiś numer chyba 428 macie jakieś pomysły jak sie tego pozbyć na zimę ? interesują nie porady jak najmniej destrukcyjne zlosnik.gifzlosnik.gif

aha zapięcie belek wygląda identycznie jak na fotce 284481980-belki.jpg

post-72159-14352510808374_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładki zamków wyglądają solidnie, czy tandetnie?

Bo jeśli to drugie, to można otworzyć nawet dwoma kawałkami spinacza biurowego, czy śrubokrętem i spinaczem.

Jeśli zamek jest solidny to albo pozostaje zrobić sobie z brzeszczota dwa wytrychy i trenować, albo znaleźć umiejętnego ślusarza.

W teorii zamki otwiera się tak, że jednym wytrychem przekręcasz lekko wkładkę (w granicach jej luzu) a drugim naciskasz pokolei wszystkie piny w zamku. Jak wkładka ma duży luz, to idzie łatwo, nawet spinaczem. Może się okazać, że w ramach oszczędności w zamku jest jedna zapadka.

Jak przy użyciu pasującego kluczyka trzeba było użyć dużej siły, to do obracania wkładki pozostaje użycie śrubokręta, bo wszystko inne się wygnie, albo złamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lublinie jest taki zdolny Pan, co mowi "prosze sie odwrocic" i zanim sie odwrocisz masz otwarty samochod, dom czy co tam sobie zechcesz zlosnik.gif

> Kupiłem na jesień belki na relingi założyłem do auta a kluczyki powiesiłem w garażu na druciku,

> dziś chciałem zdemontować idę do garażu po kluczyki a tam pozostał po nich tylko drucik co

> się stało z kluczykami nie wiem, pytanie brzmi jak zdemontować belki bez kluczyka?

> próbowałem odkręcić tą plastikową nakrętkę ale ani drgnie... pozostaje chyba rozwalić wkładkę

> zamka albo.... szukać kogoś kto ma identyczny wyrób i taką sama kombinację kluczyka. na zamku

> jest wygrawerowany jakiś numer chyba 428 macie jakieś pomysły jak sie tego pozbyć na zimę ?

> interesują nie porady jak najmniej destrukcyjne

> aha zapięcie belek wygląda identycznie jak na fotce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wkładki zamków wyglądają solidnie, czy tandetnie?

> Bo jeśli to drugie, to można otworzyć nawet dwoma kawałkami spinacza biurowego, czy śrubokrętem

wyglądaj tak sobie, cała wkładka jest metalowa a jej rygiel wygląda na mocny przynajmniej takie sprawia wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyglądaj tak sobie, cała wkładka jest metalowa a jej rygiel wygląda na mocny bynajmniej takie

> sprawia wrażenie

Bardziej miałem na myśli taki test: wkładasz duży śrubokręt do zamka i kręcisz prawo-lewo. Jak luz patrząc po obwodzie będzie np 2 mm, czyli kilka stopni to znaczy, że otworzysz ten zamek śrubokrętem i spinaczem bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam wybrać się do zakładu w którym dorabia się klucze, kiedyś dorabiałem do skutera kluczyki jak się zgubiły, koszt to coś około 30-50 zł... jak to robili, nie wiem... ale nowy kluczyk pasował bez problemu do starej, lekko rozwalonej stacyjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem na jesień belki na relingi założyłem do auta a kluczyki powiesiłem w garażu na druciku, (...)

> interesują nie porady jak najmniej destrukcyjne

skoro został drucik, to moja rada: poszukać dokładnie kluczyków - przecież same daleko nie mogły zajść biglaugh.gif chyba że już zrobiłeś rewizję w garażu i mimo to ich nie znalazłeś - to nie słuchaj mojej rady 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.